30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem  (Přečteno 3576 krát)

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Zdravím,
dneska mi došla výzva k uhrazení určeené částky za parkování na zákazu (nevšiml jsme si že na části ulice je značka,auta tam parkovali a ja už potřeboval zastavit neb něco smrdělo z auta).
Přestupek je na foto zdokumentován 24.4.2019 v 10:15
Teď to zajímavější - měšťáků jsme si u auta všiml když jsme si do něj šel pro zbytek dokumentů nutných k přepisu auta na mou osobu (čiliž jsem ještě nebyl provozovazel) Počkaj jsme až odejdou, vzal papíry a šel na úřad se přepsat, nový techničák jsme pak obdržel cca v jednu odpoledne.
Co teď?:)
Dá se to případně shodit na to že jsem nebyl ještě provozovatel nebo nerozhodují hodiny ale jen datum?
Díky
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2019, 12:58:36 »

Kdy přesně jsem byl zapsán do registru nevím, vydávaál se nový TP tak mi řekli ať přijdu po té jedné. Každopádně žádost jsem podával až po zdokumentování přestupku.
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2019, 13:52:12 »

nikdo nic?uplne se me to platit nechce:)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2019, 14:09:14 »

Vy jste v době přestupku nebyl provozovatel. Takže ta výzva neměla vůbec jít Vám.

Můžete nějak prokázat, že jste nebyl provozovatel? V TP bude asi pouze datum změny, ale možná máte účet z pokladny s přesným časem platby. Takže schovat a nevyhazovat. A nebo to (až SO zahájí řízení) prostě prohlásíte, případně necháte potvrdit svědkem, třeba tím minulým provozovatelem. A nebo ať si přesný čas nechá z registru vyjet přímo SO, mají povinnost hledat i důkazy ve Váš prospěch.

Neplatit určenou částku, když jste nebyl provozovatel, je dobrá strategie.
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2019, 09:52:58 »

Na dokladu je také jen datum, ne čas. Minulý provozavatel u toho bohužel nebyl. Takže jde o to jestli je čas alespoň v registru...
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #5 kdy: 31 Května 2019, 11:57:11 »

Ne, v registru je jen datum. Zažádej si o výpis z registru vozidel a uvidíš.
« Poslední změna: 31 Května 2019, 12:05:31 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2019, 13:34:34 »

hm takze takhle moznost pada, skoda
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2019, 15:52:51 »

Proč padá? Místní exoty neberte vážně. Jednak informace, kdy došlo k zápisu změny do registru, velmi pravděpodobně dostupná je (možná se běžně nezobrazuje nebo nevyskytuje v obvyklých sestavách, uvnitř daného informačního systému ale je). Ale to je fuk - až na to dojde, prostě se vyjádříte, že jste ještě nebyl provozovatel, protože ten den byl proveden přepis až cca v hh.mm. Ať si to úřad dohledá, nebo když nedohledá, tak in dubio pro reo.

Otázka je, kdy to vytáhnout - až to SO zjistí, mohl by prudit původního provozovatele.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #8 kdy: 31 Května 2019, 16:36:27 »

Pokud nyní SO rozjede řízení o přestupku provozovatele (s chybným provozovatelem), tak když jim následně původní provozovatel sdělí identitu řidiče, podle § 125g už by toho řidiče nemělo jít odstíhat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #9 kdy: 31 Května 2019, 16:41:29 »

solaris> A pokud by měl původní provozovatel smysl pro humor, mohl by jako řidiče udat nového provozovatele.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k uhrazeni urcene castky za parkovani cca dve hodiny pred prepisem
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2019, 21:22:22 »

Tak jsem to myslel. A dokonce nejen pokud bude mít smysl pro humor, ale i (zdá se) pokud bude prostě pravdomluvný.
IP zaznamenána