30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Aktuální výblitek Ministerstva vnitra  (Přečteno 5347 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« kdy: 13 Června 2019, 22:06:45 »

https://www.mvcr.cz/soubor/zaver-c-169-2019.aspx

přičemž v lednu zde: https://www.ceska-justice.cz/2019/01/vlada-odmitla-zakotvit-dalkove-nahlizeni-spisu-zakon-uz-umoznuje/

psali: V otázce zasílání správních spisů vláda upozornila, že ne vše elektronicky zaslat jde, poznamenal ministr a vysvětlil, že má na mysli například velké přílohy ve spisech. V případech, kde to technicky možné je, stávající právní úprava ukládá dokumenty na žádost zasílat, uvedl Kněžínek

Není nad jasné znění zákonů


IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2019, 22:12:36 »

Ty zmrdi se přece nebudou dobrovolně zbavovat svojí převahy. Budou se bránit zuby nehty. Koneckonců vžyť dva  "první" muži republiky jim jdou v ohýbání a porušování zákonů zářným příkladem.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2019, 22:25:21 »

asi pošlu 106 dotaz na Ministerstvo spravedlnosti, ať mi pošlou odkaz na tu stávající úpravu, která umožňuje zasílání nenáročných spisů.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2019, 23:47:55 »

Lze očekávat, že postupem času se budou možnosti, jak se lze seznámit s obsahem
spisu bez nutnosti dostavení se ke správnímu orgánu, rozšiřovat. Ať už se tak stane
přirozeným vývojem nebo v důsledku změny právní úpravy, bude třeba řešit řadu
souvisejících otázek
(například zajištění ověření identity žadatele, zabezpečení předávaných
informací, ochranu osobních údajů atd.).


Tak určitě. Ty kurvy si zakamerují celou republiku, v registrech evidují cokoli je o komkoli napadne, ale  to víte, bezpečnost dat...

Chtěl bych vidět ksichty toho výboru, těsně před defenestrací.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2019, 10:57:59 »

Lze očekávat, že postupem času se budou možnosti, jak se lze seznámit s obsahem
spisu bez nutnosti dostavení se ke správnímu orgánu, rozšiřovat. Ať už se tak stane
přirozeným vývojem nebo v důsledku změny právní úpravy, bude třeba řešit řadu
souvisejících otázek
(například zajištění ověření identity žadatele, zabezpečení předávaných
informací, ochranu osobních údajů atd.).


Tak určitě. Ty kurvy si zakamerují celou republiku, v registrech evidují cokoli je o komkoli napadne, ale  to víte, bezpečnost dat...

Chtěl bych vidět ksichty toho výboru, těsně před defenestrací.

Na druhou stranu, musí se to používat směrem k nim. Mně dokonce nechtějí policajti sdělit jakou VŠ policajtka studovala s odkazem na to , že je to její osobní údaj, a že to nevyžaduje její pozice, ať si to teda neuvádí v úředním styku už neřešili.
Mám toho na ně už dost, že jim ani neodpovím na to kolik je hodin. Proč? GDPR. Každá mince má dvě strany.

V tomto se teď dost angažuju, abych zjistil, co se dá všechno pod GDPR schovat. Policajti chtěli vydat okamžitě na základě telefonu podrobné info o zákazníkovi a kde jezdil. Písemně jim to trvalo 7 dní a odpovědí jim bylo GDPR a ať mi napíšou zákon a přesné ustanovení, že to nemusíme dodržovat. Nic. Po dvou měsících poslána stížnost pro nečinnost. NIc. Podáno trestní oznámení pro maření úkolu úřední osoby či jak se ten paragraf jmenuje. Nic.

Když nic, tak nic. Ať se z toho třeba policajti poserou. Jediná možnost je jim zkazit den. Oblastní ředitelství Prahy si se mnou už léta dopiseje výhradně datovkou, myslím si, že na nástěnce mají i mojí fotku. Přesto v odmítnutí poskytnutí info píšou, že musím zaslat dostatečný počet kopií pro každého, jinak, že je udělají oni a naúčtují mi to, tzak jsem jim to poslal datovkou asi 8x + jednou "doforoty".
Na to mne peskovali, že to stačilo jednou. No tak jsem podal stížnost, že jsem nebyl řádně Poučen a uvedení v omyl ev. schválnost.
Ať si aspoň dopisují a odůvodňují.

Ale je to hnus.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2019, 11:09:35 »

Jinak záleží na obsáhlosti spisu. Já většinou posílám správnímu úřadu spoustu dopisů, takže min. 25% dělají jenom moje věci, které nepotřebuju. Takže podle 106ky požádám o obsah spisu, pak třeba o oznámení od PČR která jim to postoupila případně další o čem vím, že tam je, třeba výslech svědků, ani se nemusí specifikovat.
Tohle je v souladu s judikaturou a 106kou, na druhý pokus si požádám podle obsahu spisu o zbylé, které mne zajímají a vždy upozorňuji, že nechci celý spis!
Toto jde udělat, když dokážete natáhnou řízení nebo odložit nějaké jednání o cca měsíc, což je asi délka zaslání dvou žádostí.
Ti chytří to na základě této info pošlou. Ti hloupí se vzpírají čemukoliv no a to jsem pak kupodivu uspěl u odvolačky, dokonce i u Středočeského kraje, i když prskali jak mohli, že jsem na ty chudáčky úředníky škaredý :D

V tomto případě si pak celý úřad vychutnávám jaké to musí být pro ně ponížení když jim to bylo nařízeno vydat. Taky rád používám slovíčko POVINNÝ, to se jim taky vůbec nelíbí.
No a pak dělám ještě zkušební žádost o info, protože většinou je ještě třeba něco dalšího zjistit, s přidáním uštěpačné poznámky, jestli to poskytnou dobrovolně, nebo jestli zase chtějí příkaz, ale vždy to už pak poslali hned sami.

Bohužel toto je jediná možnost, mezi občany a úředníky se čím dál tím více rozevírá přímo obludná propast. Najít na nějakém úřadě rozumně přemýšlejícího a jednajícího úředníka je horší než vyhrát v Eurojackpotu!
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2019, 14:53:41 »

Citace: Správní řád koncipuje právo na pořízení kopie jako integrální součást práva nahlížet do spisu, což zřetelně vyjadřuje slovy „s právem nahlížet do spisu je spojeno právo…“. Právo na pořízení kopie tedy není ve správním řádu upraveno jako samostatné právo ale jako součást práva na nahlížení do spisu. Vzhledem k tomu, že samotné nahlížení do spisu v současné době předpokládá fyzickou přítomnost na pracovišti správního orgánu, pak i výkon práva, které je s nahlížením do spisu spojeno, předpokládá dostavení se ke správnímu orgánu.

Aneb plebejče - vyšleme Teslu s poselstvím vesmírem, ale pokud budeš chtět kopii spisu - tak sem pěkně naklušeš.....Úplně vidím nějakého úřednického pitomce, který to dotáhne ještě dále a odmítne udělat kopii spisu plebejci pokorně žádajícího na úřadě, s odůvodněním, že "nenahlížel", ale pouze chtěl kopii. Protože právo na kopii mu vznikne pouze tehdy, bude-li před tím nahlížet. Možná bude kontrolována i to, zda-li plebejec opravdu "nahlíží" a nikoliv jenom "čumí".
To je v pravdě genitální, přičemž za genitály lze považovat příslušné ministerské poradce.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2019, 15:19:11 »

To už bych mu asi vběhnul do úsměvu.

Jinak jsem byl před měsícem nahlížet do spisu na MHMP se synem kamaráda. On bohužel slušně pracuje, takže je časově lehce omezen.
Nechtěl jsem to hrotit, takže jsem 3 dny předem začal shánět kontakt a další.
Dostal jsem se nejdříve po telefonu k nějakému debilovi, kterého jsem po chvíli poslal do hajzlu. Následně na ženskou, která tu dopravní nehodu řešila.
Té jsem vysvětlil co chceme, a přestože se nemusíme hlásit předem, tak projevujeme velkou vstřícnost a oznamujeme ji kdy příjdeme nahlížet do spisu. Suše mi oznámila, že 6-14,30 hodin, já ji sdělil, že narozdíl od ní pracuje a, že si nebude brát dovolenou na uplatnění svého Ústavního práva. Na to pronesla památnou větu: A to si jako myslíte , že tu na Vás budu čekat do 16:30?!
No, bába měla smůlu, že vše nahrávám. Poslal jsem to tedy panu zastupujícímu řediteli dopravního odboru a dal mu čas 2 hodiny, než se obrátím s nahrávkou na celé vedení Prahy.
Přečetl si to po 1:22hod. , zpoždění bylo přesně 8 minut po limitu, kdy mi volal stejný úředník, kterého jsem den předtím poslal do hajzlu, a že to není problém, že to zařídí on a jestli má hned připravit celou kopii spisu (cca 100stran + DVD), tak mu říkám, že jestli chce tak ano, pokud to bude zdarma, SAMOZŘEJMĚ PANE!
Na místě to vypadalo, že každou chvíli přinese kafe a chlebíčky, ochota větší než v 5* hotelu, nic není problém!

Ale po dobrém to prostě nešlo....
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #8 kdy: 14 Června 2019, 17:09:43 »

to Gumidos:

a to Vám ještě přidám aktuální citaci SO Ostrava ohledně nezásílání:§17 správního řádu, na který se žadatel odkazoval, se však vztahuje na vedení spisu u SO a upřesňuje zaílání spisů mezi SO..

 § 17Spis

(1) V každé věci se zakládá spis. Každý spis musí být označen spisovou značkou. Spis tvoří zejména podání, protokoly, záznamy, písemná vyhotovení rozhodnutí a další písemnosti, které se vztahují k dané věci. Přílohou, která je součástí spisu, jsou zejména důkazní prostředky, obrazové a zvukové záznamy a záznamy na elektronických médiích. Spis musí obsahovat soupis všech svých součástí, včetně příloh, s určením data, kdy byly do spisu vloženy.

(2) Zasílají-li se dožádané spisy v poštovní zásilce, musí odesílající správní orgán zvolit takovou poštovní službu, která zahrnuje stvrzení podání a dodání poštovní zásilky.

(3) Z důvodu ochrany utajovaných informací a z důvodu ochrany jiných informací, na něž se vztahuje zákonem uložená nebo uznaná povinnost mlčenlivosti, se v případech stanovených zvláštním zákonem část písemností nebo záznamů uchovává odděleně mimo spis.

(4) Nevykonává-li příslušný správní orgán spisovou službu, předá spis po právní moci rozhodnutí správnímu orgánu, který pro něj spisovou službu vykonává.


asi mě v první třídě neučili pořádně číst,ale v odstavci 2 nevidím nic ohledně zásílání spisů konkrétním orgánům.
je tam pouze obecná věta o to m jak zaslat dožádaný spis..  A jestli ho dožádám já nebo SO tento paragraf a jeho ustanovení nijak nespecifikuje.. Holt zase si SO ohýbá zákon jako Zeman Ústavu.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #9 kdy: 14 Června 2019, 22:13:47 »

No jo, ale "dožádání" není že si občan řekne, že by chtěl, ale je to pravděpodobně dožádání podle par. 13 SŘ a podle toho je dožádání opravdu definováno jako něco, co dělá SO.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2019, 23:09:19 »

No jo, ale "dožádání" není že si občan řekne, že by chtěl, ale je to pravděpodobně dožádání podle par. 13 SŘ a podle toho je dožádání opravdu definováno jako něco, co dělá SO.
Ale pokud si to dokáží oni mezi sebou poslat bezpečně datovkou aniž by jim unikla nějaká data a utrpělo gdpr, nic nebrání totéž poslat ovčanovi stejně zabezpečeným kanálem.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Aktuální výblitek Ministerstva vnitra
« Odpověď #11 kdy: 15 Června 2019, 01:47:23 »

Celé je to založeno na nesprávném gramatickém výkladu. Právo na pořízení kopie spisu je spojeno s právem do spisu nahlížet (tzn. právo na pořízení kopie má každý, komu přísluší právo do spisu nahlížet), nikoliv s úkonem nahlížení do spisu.
IP zaznamenána