30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpovídá za pokuty majitel nebo provozovatel vozidla  (Přečteno 3901 krát)

Honzamlml

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Odpovídá za pokuty majitel nebo provozovatel vozidla
« kdy: 13 Června 2019, 20:35:01 »

Dobrý den,

v případě, že je majitel odlišný od provozovatele vozidla, kdo odpovídá za odpustky provozovatele (vím, že už je to v názvu, jen mi to přijde až neuvěřitelně jednoduché, tak se chci ujistit)? Prošel jsem forum a nejsem si zcela jistý, v zákoně se mluví o provozovateli, ale opravdu stačí uvést provozovatele například bezdomovce a nemusím řešit parkování, nebo stacionární radary? Pokud je to takhle jednoduché tak by to přece museli dělat všichni (na druhou stranu u nominee jednatelu u s.r.o. to funguje už roky). Na foru jsem se dočetl, že někdo přepsal na bezdomovce auto i jako na majitele + zástavní právo, ale to by byla zbytečná komplikace v případě že majitel v odpustkách nefiguruje. Také u leasingových společností jdou odpustky na leasingovku (majitele) a ta to přeposílá klientovi (provozovateli) - pokud je tedy u leasingu skutečně provozovatel v registru klient a ne leasingovka, to si nejsem jistý. Ještě mě napadlo, že by si úředníci mohli vybrat zda pokuty pošlou provozovateli, popřípadě majiteli... pokud by došli k názoru, že od provozovatele vozidla je pohledávka nedobytná a pokud ano, mají na to právo, nebo to pouze zkouší? Pokud mi dokáže někdo dát jednoznačnou odpověď budu rád.


S pozdravem


Honza ml.ml.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Odpovídá za pokuty majitel nebo provozovatel vozidla
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2019, 20:42:43 »

ale opravdu stačí uvést provozovatele například bezdomovce a nemusím řešit parkování, nebo stacionární radary?
Skoro. Ale nestačí uvést, musí být jako provozovatel zapsán v registru vozidel.
IP zaznamenána

Honzamlml

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odpovídá za pokuty majitel nebo provozovatel vozidla
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2019, 20:45:43 »

Moc děkuji za rychlou odpověď, ano přesně to jsem měl na mysli - zapsat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Odpovídá za pokuty majitel nebo provozovatel vozidla
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2019, 22:06:55 »

Ještě si pro úplnost prostudujte tuto odpověď  : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5989.msg87248#msg87248 a vlákno, protože to není tak úplně jednoduché jak to vypadá.
IP zaznamenána

Honzamlml

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odpovídá za pokuty majitel nebo provozovatel vozidla
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2019, 23:05:07 »

Díky za odkaz! Přečteno, obcházení zákona mě taky napadlo, ale nedovedu si představit to dokazování, že účelem zapsáním provozovatele, bylo vyhnout se placení odpustků - v případě že provozovatel nebude profláklý spolek/firma.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odpovídá za pokuty majitel nebo provozovatel vozidla
« Odpověď #5 kdy: 13 Června 2019, 23:38:02 »

Díky za odkaz! Přečteno, obcházení zákona mě taky napadlo, ale nedovedu si představit to dokazování, že účelem zapsáním provozovatele, bylo vyhnout se placení odpustků - v případě že provozovatel nebude profláklý spolek/firma.
Jaké obcházení? Důkazní břemeno nese orgán. Když si naohýbají zákon za účelem kasírování provozovatelů, maj ho mít. Jak se do lesa volá...
IP zaznamenána