30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zmrdi na kolech  (Přečteno 10827 krát)

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #15 kdy: 11 Června 2019, 06:52:59 »

Je vidět pánové, že vám zcela chybí pohled z druhé strany. Pokud máte ve sklepě kolo, zkuste ho občas vytáhnout. Navíc uděláte i něco pro své zdraví.

Řidička v autě díky své nedočkavosti a hlouposti se snažila vytvořit rizikovou situaci. Bílá nepřerušovaná čára není před křižovatkami jen tak bezdůvodně. Stejně jako cyklista na videu, křižovatkami projíždím zásadně středem pruhu. Nejsem totiž zvědavý na to, až o mně nějaký zmrd při předjíždění v křižovatce škrtne a shodí mi pod kola toho co jede za ním.

Přitom bílá čára není zeď, vedlejší pruh byl volný, řidička tedy mohla bez problémů cyklistu objet. Opravte si tedy špatný titulek diskuse na: Zmrdka v plechofce . Děkuji.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #16 kdy: 11 Června 2019, 07:14:19 »

A to je důvod být agresivní a někomu lámat stěrače...
Co asi takový člověk udělá manželce/dětem když udělají něco co ho naštve :D
Titulek je správný je to zmrd , protože jenom zmrdi jsou v běžných situacích agresivní a ty budeš holt militantní pumpičkář.
Já jezdim jak autem tak na kole a nemám problém a rozhodně i když mě někdo prasí když jedu na kole tak mu nelámu stěrače.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #17 kdy: 11 Června 2019, 07:27:52 »

Tady jedinésprávné řešení bylo dát za jedna, popojet (jak mi rozbil sklo tak jsem se lekl a pustil spojku), serotovat mu kolo a frajer by musel počkat na policajty.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #18 kdy: 11 Června 2019, 08:34:28 »

urban.novak - Potrefená husa, ten ožralej cyklozmrd na kole jste opravdu buď vy nebo se chováte stejně idiotsky. Jinak jezdit po městě na kole to je vážně hodně zdravý :D Ale karma si vás najde.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #19 kdy: 11 Června 2019, 08:39:50 »

Také občas jezdím na kole, ale nikdy mě nikdo s autem nevyprasil a neměl důvod na mě troubit a to bicykl používám výhradně  jako dopravní prostředek se všemi jeho výhodami a nevýhodami , jezdím po normální silnici za bežného provozu  a bez helmy a v civilním oděvu a s košíkem zeleniny na nosiči.   Někdy a někam je prostě výhodnější jet na kole.
 Ono to bude o tom, že ti rádoby sportovci na šlapkách těm konfliktům jdou prostě úmyslně naproti a je to prostě jejich zvrácený styl života.
 Krásný výjev z dnešního rána (zřejmě bude zaznamenaný na onboard kameře). Přechod pro chodce, auta zastavují,  lidičky,dětičky a doochodci spořádaně přecházejí a najednou se přiřítí cyklobuzna v oblečku s helmou na tom nádoru, co se ji vyrazil na krku.  V plné rychlosti vletí na ten přechod mezi lidi,jen zázrakem nikoho nesejme. Mohl jsem dát klaksonem najevo, že to už bylo dost přes čáru, ale co, co je mi po tom, mám si nechat utrhnout stěrače a rozbít sklo. No a takhle tady žijeme. Témeř podobný výjev se opakuje o cca 2 minuty později,  jiný přechod, jiné lidičky,  jiná auta, jen buzna na kole je o 10% méně agresivní, protože alespoň přibrzdila. Poměry se rozhodně zlepšují.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #20 kdy: 12 Června 2019, 08:14:07 »

Martin623: Teď se rohodně nehodlám nikoho zastávat, ale váš příklad o ničem nevypovídá. Protikladem dám také situaci z dnešního rána: Komořanská, vypnuté semafory, auta ignorují chodce stojící u přechodu (cca 10 lidí). Já v pravém pruhu zastavím, lidé opatrně popojdou před moje auto a řidiči za mnou začnou zipovat do levého a jedou dál. Tak si tam tak stojíme asi minutu, levým projedou odhadem desítky aut (btw ani jeden cyklista) než někoho osvíceného napadlo, že by mohl před přechodem zastavit.
Ten váš příklad totiž není o škatulkách řidič/cyklista, ten je prostě o debilovi, který v tu chvíli seděl na kole a tak se tam vešel a mohl projet. Kdyby jeden pruh byl volný a jiný debil mohl jet s autem, tak pojede s autem.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #21 kdy: 12 Června 2019, 11:30:16 »

Trochu o Vami popsane situaci pochybuji. V Praze druhym pruhem vedle auta pred prechodem nekdo projede VELMI vyjimecne. Mel jste asi smulu.

K meritu veci. Pri fyzicke namaze se do krve vyplavuji ruzne hormony, ktere maji vliv i na emoce a chovani cloveka. Meli bychom proto cyklisty, zejmena mlade muze v dresech (indikace snahy o sportovni vykon), brat jako rizikovou skupinu a davat si na ne mimoradny pozor. Je dobre predpokladat jejich znacne iracionalni chovani. To pisu jako docela vasnivy, ale snad rozumny a nekonfliktni cyklista.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #22 kdy: 12 Června 2019, 12:42:34 »

Komořanská, křižovatka u zastávky Nádraží Modřany. Občas ráno mezi mezi cca 6-7 nejdou semafory a toto je naprosto standardní situace, vašim pochybám navzdory. Možná hraje roli to, že jde o druhý přechod, tj. z pohledu řidiče přechod ZA křižovatkou. Možná to hodně lidí má v hlavě nastaveno tak, že "vjel jsem do křižovatky = teď už mám přednost".
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #23 kdy: 12 Června 2019, 12:47:02 »

v tomhle případě by možná pomohlo nosit s sebou bidlo, které "vejde" do druhého pruhu jako první. Asi by bylo brzo dost otlučené :-D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #24 kdy: 12 Června 2019, 12:50:47 »

Stejně tak Modřanská dál. I mně se jednou stalo, že mi později (ale včas) došlo, že ten, co těsně před křižovatkou přejel do pravého pruhu a chtěl odbočovat dál doprava zastavil před přechodem kvůli chodci, kterého jsem neviděl a chtěl ho objet levým pruhem.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #25 kdy: 13 Června 2019, 18:00:50 »

Tez: ono daným úsekem, kde jsou 2 přechody v časovém úseku 6:55 až 7:00 přecházelo silnici x chodců,  přojelo y aut, a různě se motalo z cyklistů. Přičemž číslo Z bude několikanásobně nižší než čísla X a Y. Vzhledem k tomu, že v našem okresním městě je terén pro tzv. dojížděcí cyklistiku velmi nevýhodný, tak těch cyklistů v tuto denní dobu je opravdu málo. Prostě jezdit tu do práce na kole je volovina. Daným úsekem projíždím každé ráno ve stejný čas a na základě svých pozorování mohu spolehlivě vyslovit hypotézu, že ti dva piráti na kolech bylo nejméně 40% veškerých cyklistů, co se tam v daném časovém úseku mohlo vyskytovat.   A teď si představte, že k tomu ještě bude nejméně ve 40% aut sedět za volantem  podobný bezmozek a nejméně 40% chodců si bude myslet, že jsou nesmrtelní. To bude Carmagedon.
 
 Ze včerejška mám zajímavý pumpičkářský upgrade: Včera jsem byl na odtahu a z Lipska jsem táhl na brýlých nepojízdný náklaďák. Délka soupravy cca 20m, lámatelná cca uprostřed ale ve velmi malém úhlu. Odbobočení v pravém úhlu nebo přejetí kruháče znamená značně omezit ostatní účastníky silničního provozu. Převoz byl pochopitelně na majákách a z 95 % po dálnici a silnici 1. třídy. Takže celkem na pohodu. Jen opět pár metrů před cílem (v našem okresním městě) při odbočování doprava tři pumpičkáři  za sebou měli asi pocit, že jedem moc pomalu a moc prostředkem, tak je nenapadlo nic chytřejšího než začít podjíždět soupravu zprava. Podotýkám, že na vlečeném vozidle byla zdvojená, dobře viditelná a funkční zadní světla a magnetický maják. Zašlápl jsem to a oni tam zůstali zavření na pravoboku a cosi gestikulovali a zřejmě čekali, že couvnu , aby mohli dokončit předjíždění zprava. Je zajímavé, že ostatní účastníci silničního provozu správně pochopili můj záměr odbočit vpravo a udělali místo a umožnili mi to. Tak nevím, není těch náhod už nějak moc. Nejsem odpůrce cyklistiky!
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #26 kdy: 14 Června 2019, 10:19:01 »

... Převoz byl pochopitelně na majákách a z 95 % po dálnici a silnici 1. třídy....
Bez rejpani, ciste se ptam: s nakladakem na brejlich muzes na dalnici?

Viz:§ 36, (3) Vlečení motorového vozidla je dovoleno jen tehdy, jestliže je to nutné k jeho odstranění z dálnice. Vozidlo smí být vlečeno jen k nejbližšímu výjezdu, kde musí dálnici opustit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #28 kdy: 26 Srpna 2019, 07:25:28 »

Podle mé zkušenosti, je spousta cyklistů vzteklejší než rotvajleři. Myslí si, že jim patří svět, silnici postavili jen pro ně a když se jim to hodí, tak je jejich i chodník....
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zmrdi na kolech
« Odpověď #29 kdy: 26 Srpna 2019, 07:53:08 »

Podle mé zkušenosti, je spousta cyklistů vzteklejší než rotvajleři. Myslí si, že jim patří svět, silnici postavili jen pro ně a když se jim to hodí, tak je jejich i chodník....
Je to tak, imho je to dáno tím, že se jim při šlapání uvolňuje do mozku endorfin a adrenalin. Je to asi jako běžet stovku na čas a u toho počítat nějaký matematický příklady, prostě to nejde. To je taky důvod proč dělají v provozu větší chyby, jednoduše nevidí ty následky a díky endorfinu ani necítí tolik bolest. Navíc jakmile se cítí cyklista v ohrožení, má jako ostatní zvířátka základní pudy a začne útočit nebo jednat jinak agresivně. Pro ostatní účastníky provozu je to sice nevýhoda, ale dá se tý znalosti využít a vyhnout se nebezpečným situacím (a předvídavost je základní dovedností každého lepšího řidiče). V úzkých místech jim nechávat prostor na projetí, nepředjíždět s centimetrovými odstupy a nestříkat jim do xichtu vodu z ostřikovačů, když je možný že nás na nejbližší křižovatce dojedou. Jakmile tyhle věci začne člověk dodržovat, nebude s nima mít takovej problém.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.