30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zákaz řízení  (Přečteno 6684 krát)

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
[?] Zákaz řízení
« kdy: 07 Června 2019, 11:53:41 »

Čau nedávno mi byl vysloven zákaz řízení protože mi chyběla RZ, zastavena a ztozožně a policií řidičský průkaz raději ne předložen a to vše se stalo v zákazu vjezdu, teď chci podat odpor, mám se tam rozepsat a ty nejlepší argumenty si nechat až na případné správní řízení? Nebo stačí jen jednou ve tou napsat, ze v zákonné lhůtě podávám odpor?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2019, 11:58:50 »

Odpor se podává bez odůvodnění.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2019, 12:00:25 »

Já myslela ze bych tam napsala okolnosti, které by mohly podpořit mou nevinu atd... a svými slovy popsala co se vlastne stalo
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2019, 12:08:19 »

Ne, na to bude dost času.

ć.j. 123

Podávám ve výše uvedené věci odpor.

datum, podpis.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2019, 07:29:45 »

15. června fikcí doručeno, at se dostavím k podání vysvetleni do datovky mi ale nic nepřišlo jenže já jsem v te době byla na dovče (15.-15.7.) ani jsem se nestihla omluvit protože jsem o tom dopise nevěděla, protože mi nepřišel do datovky a nevím proč!!! Co teď s im? Mám počkat než přijde další dopis, nebo správnímu orgánu poslat odpověď na ten dopis a "omluvit se"??
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2019, 08:48:54 »

Máte davotku zřízenou na Fyzickou osobu, nebo na podnikající osobu?

Co znamená "doručeno fikcí"? Dopis přišel poštou? Proč jste se nedozvěděla o zásilce včas, kvůli dovolené, nebo je nějaký další problém s přebíráním pošty (např. že se v místě bydliště nevyskytujete)?

Jak dlouho jste měla dovolenou (z Vašeho vyjádření to není kvůli překlepu v datu jasné)?

Prošvihnutí podání vysvětlení ještě nemusí být extra problém, ale bylo by dobré alespoň nahlédnout do spisu a získat jeho kompletní kopii, ať více, co na vás mají.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2019, 19:03:55 »

Řeknu tedy jak se to stalo přesně... Na dopise je napsáno, že byl sepsán 24.6., takže na mojí adresu doručen asi 25.6. Nebyla jsem tam, takže po vypršení lhůty byl vhozen do schránky.

Jenže od 24.-15.7. jsem byla na dovolené, čekala jsem, že mi dopis přijde do datovky a nic. Datovku mám na své RČ.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2019, 19:19:03 »

Dopis neřešte. Nic nepřišlo. Pokud se doznáte že ho máte, byl doručen. Jinak se žádná fikce nekoná.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2019, 23:14:56 »

Druhá možnost je dopis najít a odepsat jim že jste byla na dovolené a pak dne *později než 15.7.* našla jejich dopis o ústním jednání na které se nemůžete dostavit protože bylo před doručením dopisu a tak žádáte nový termín.
Nejlépe pak SO stanoví nový termín zase obyčejným dopisem který pak s DS můžete ignorovat.

Když máte DS (na fyzickou osobu) tak papírový dopis fikcí doručený nebyl.. když doručení přiznáte tak byl doručen v den kdy se dá prokázat že jste o něm věděla, ale když to bude po termínu jednání tak to není problém.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2019, 23:16:17 »

A asi by bylo lepší přesunout do kuchyně.. z těch informací už asi řízení půjde identifikovat.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #10 kdy: 23 Července 2019, 10:40:49 »

Každopádně ta značka na autě před nástupem do vozidla určitě byla, to si pamatujete, protože jste to sama kontrolovala, neboť je Vaší běžnou praxí, že před usednutím jako řidič do vozidla vždy provádíte vizuální kontrolu celého auta kolem dokola. Takže buď musela za jízdy sama upadnout, nebo Vám jí mohl někdo v nestřežené chvíli sebrat, když jste stála na semaforech. V tom případě by mohlo chybět zavinění a ač fízli zdokumentované jednání může vykazovat znaky přestupku, o přestupek se nejedná.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #11 kdy: 23 Července 2019, 11:00:55 »

Když máte DS (na fyzickou osobu)

Pozor - jsou dva typy schránek fyzická osoba :

1) FO fyzická osoba (nepodnikající)
2) PFO - podnikající fyzická osoba

Pokud má pouze PFO tak to mají asi doručeno fikcí správně.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #12 kdy: 23 Července 2019, 15:28:17 »

Když máte DS (na fyzickou osobu)

Pozor - jsou dva typy schránek fyzická osoba :

1) FO fyzická osoba (nepodnikající)
2) PFO - podnikající fyzická osoba

Pokud má pouze PFO tak to mají asi doručeno fikcí správně.


Mám ji na RČ, nepodnikám, ale mně to do té datovky nepřišlo vůbec
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení
« Odpověď #13 kdy: 24 Července 2019, 07:42:43 »

SO tedy nemá doručeno. Přestože měl poslat do DS, poslal dopis. Dopis byl vhozen bez podpisu nebo kontaktu s pošťačkou. Vy jste se ani jinak o dopisu nedozvěděla. Například nahlédnutím do spisu nebo to neprozradila SO při nějaké komunikaci s ním.
SO si ale myslí, že doručeno má. Standardně doporučovaný postup je dělat mrtvého brouka a po prekluzi se ozvat SO s tím, co že se to vlastně děje.
V tomto případě by se Vám mohlo stát, že ještě před prekluzí SO zadá zákaz řízení do systému a v případě zastavení policií budete podezřelá z maření úředního rozhodnutí.
Asi by nebylo dobré to nechat zajít tak daleko. Každopádně v tuto chvíli hraje čas pro Vás. Počkejte co dalšího přistane ve schránce a pak se ozvěte.

Zažádejte si o přesunutí do kuchyně. Tam Váš případ uvidí jen stálí členové a vyšší.
IP zaznamenána