30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [WIN] 2 piva za volantem  (Přečteno 91747 krát)

Truckle

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #30 kdy: 13 Ledna 2015, 13:47:01 »

.. dokonce jsem někde viděl dokument, že s malým množstvím alkoholu člověk dokonce řídí ještě lépe než střízlivý..

Ano, ne nadarmo se mezi piloty dopravních letadel říká, že alkohol v malém množství bystří smysly a zjemňuje pilotáž :)
Když to s vámi někdo pak při příštím letu na dovolenou posadí na ranvej jako do peřinky, tak už vám bude teď jasný, čím to bylo  ;D
IP zaznamenána

sano

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #31 kdy: 14 Ledna 2015, 06:05:43 »

Zdravím, chci se zeptat ( sice při kontrole by mi to už nepomohlo),prý mléko na je dobrý na potlačení alkoholu v krvi. Je to pravda nebo babský kecy?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #32 kdy: 14 Ledna 2015, 10:02:19 »

Zdravím, chci se zeptat ( sice při kontrole by mi to už nepomohlo),prý mléko na je dobrý na potlačení alkoholu v krvi. Je to pravda nebo babský kecy?
b je správně (babský kecy)
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #33 kdy: 15 Ledna 2015, 08:19:21 »

částečně pravda - mléko sice nesníží hladinu alkoholu, ale neutralizuje žaludek, takže vám není špatně. Minimálně na tvrdý chlast to funguje, pivo nevím, tam to může být jiný (je to něco ohledně zásadovosti a ph a podobných faktorů)  ;)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #34 kdy: 15 Ledna 2015, 08:39:57 »

částečně pravda - mléko sice nesníží hladinu alkoholu, ale neutralizuje žaludek, takže vám není špatně. Minimálně na tvrdý chlast to funguje, pivo nevím, tam to může být jiný (je to něco ohledně zásadovosti a ph a podobných faktorů)  ;)

To je take hoax. Nemate nejmensi duvod mit v zaludku neutralni ph, ba naopak. Ph rovnovaha lidskeho tela (krve, etc) (pokud nemate nejaky zasadni zdravotni deficit - DM1, etc) se udrzuje velmi presne a velmi dokonale, jinak byste uz nebyl. Veskere chytre navody - esoterickych snilku - ohledne kyselinotvornych a zasadotvornych potravinach jsou neproste blaboly, bez jakekoli vedecke relevance.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #35 kdy: 15 Ledna 2015, 08:54:05 »

bez jakekoli vedecke relevance.

Mně pomůže po ránu hodit do vařícího čistého vývaru (nebo vařicí vody s kouskem masoxu) syrový žloutek , špetku pepře a drceného kmínu a případně trochu česneku. Opatrně míchat aby žloutek držel pohromadě a ten po pár lžicích tekutiny pěkně nabrat na lžíci a celý najednou spolknout.....pravda vědecké vysvětlení pro to nemám :)
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #36 kdy: 15 Ledna 2015, 10:00:04 »

Možná ti to pomůže subjektivně, ale ten chlast játra odbouraj stejně rychle jako bez vývaru  ;)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #37 kdy: 15 Ledna 2015, 10:05:15 »

Přesně tak, pokud nepožiješ nebo si rovnou do krve nepíchneš nějaký svinstvo, co přímo odbourává alkohol, tak je tohle všechno k ničemu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #38 kdy: 15 Ledna 2015, 11:03:55 »

Spolehlivě proti opici (i dechové zkoušce) funguje nechlastat  ;D

Ve vývaru se žloutkem je voda a spousta minerálů tak to fungovat může. Taky záleží protože má vliv i třebas spánek a jídlo a další věci.
Asi proto někomu něco zabírá a jinému s jinými chlastacími zvyky to nezabírá.

Určitě částečně zabírá pít (nealko samozřejmě).

Ale asi ne na dechovou zkoušku.. když člověku už není blbě tak to neznamená že nemá v krvi alkohol.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #39 kdy: 15 Ledna 2015, 12:35:52 »

Možná ti to pomůže subjektivně, ale ten chlast játra odbouraj stejně rychle jako bez vývaru  ;)
Však já nepíšu nic o odbourávání alkoholu. Já to dělám tak, že si při příchodu domů (obvykle okolo půlnoci) dýchnu do alktesteru a pokud mám přes promile, tak už se pomocí SMS omlouvám z raních jednání a posílám zprávu, že dorazím do práce až k polednímu. Pokud je to do promile, vím že v 7 ráno nebudu mít v sobě už nic. Ovšem kocovinka může být i tak a na ní funguje to co jsem psal výše.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #40 kdy: 15 Ledna 2015, 13:03:06 »

nuže s tím mlékem mě to vysvětloval ještě na vejšce kamarád co studoval medicínu, a víckrát mi to potvrdil i tchán co má chemicko-technologickou. Jde jen o nějaké neutralizování toho alkoholu, ne o jeho odbourání/spracování. Prostě skutečně aby ses nepobl.l jak čuně a neměl hodinu kolotoč když zalehneš  :)

osobně mi to funguje (možná placebo, ale výsledek se počítá že). každopádně mléčné produkty já můžu všechny, takže ani když jsem totálně "unaven" nemám problém dát sklenku mlíka + třeba chleba s taveňákem. Manželka nemusí mlíko ani za střízliva, a po požití už jen pohled na mlíko spustí nežádoucí reakce  :-*

samozřejmě když řídím nechlastám - jednoduché a účinné pravidlo
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #41 kdy: 15 Ledna 2015, 13:06:08 »

Když se člověk takhle o půlnoci vrátí z hospody, tak k urychlení odbourání alkoholu pomůže dát si vitamín C a vypít hodně vody. Jinak jeden člověk mi jako osvědčenej recept doporučoval rozškvařit si takhle před spanim 2 deci sádla a to vypít. Taky to měl nějak "vědecky" podložený. Ale to bych asi spíš měl větší strach z toho, že se někde po cestě poseru, než z toho, že narazim na fízly a budu muset dejchat.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #42 kdy: 15 Ledna 2015, 15:01:05 »

tak tuky obecně vážou na sebe alkohol

proto se k flašce domácího multivitaminového daňově nezatíženého moku nejlépe hodí též domácí, daňově nezatížený špek, ovárek, kolínko, klobáska (podle preferencí)

ale jak to přesně funguje, to nevím. Nejspíš prostě část alkoholu navázaného na tuky projde trávením a nejde do krvi (do hlavy)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #43 kdy: 15 Ledna 2015, 17:32:44 »

tak tuky obecně vážou na sebe alkohol

proto se k flašce domácího multivitaminového daňově nezatíženého moku nejlépe hodí též domácí, daňově nezatížený špek, ovárek, kolínko, klobáska (podle preferencí)

ale jak to přesně funguje, to nevím. Nejspíš prostě část alkoholu navázaného na tuky projde trávením a nejde do krvi (do hlavy)

Mno obávám se, že výsledek je zcela opačný. Pojídání špíčku u domácí pálenky (já nejraději tu z hrušek od Jaroška) rozhodně smysl má a právě ten že tuky na sebe vážou alkohol čímž se v žaludku s ním dobře snesou a tím že je žaludek plný zpomaluje se vstřebávání alkoholu do krve a tím pádem toho stihnete více vychlastat než se společensky znemožníte....ovšem bohužel zákon zachování hmoty nám praví, že do krve nakonec dříve či později dojde úplně všechen alkohol který si ústním otvorem do hlavy nalijete. Ovšem čím později bude vztřebán v krvi, tím později ho vaše játříčka a ledvinky vyloučí a tím později budete DragerReady.
Čili pouze z pohledu jak co nejdříve za volant by bylo nejlepší nejíst nic a pít na lačno, vše ostatní má opačný účinek. 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #44 kdy: 15 Ledna 2015, 17:44:25 »

ovšem bohužel zákon zachování hmoty nám praví, že do krve nakonec dříve či později dojde úplně všechen alkohol který si ústním otvorem do hlavy nalijete.

Ne tak docela.. část alkoholu se vyloučí jinak než do krve.
A asi by šlo nějak zablokovat vstřebávání alkoholu do krve a časem by se vyloučil všechen. Tak se léčí otrava metanolem.. otrávenému se dá alkohol který má stejný proces vstřebávání jako metanol, ale vstřebává se snáz.. takže se vstřebává alkohol a na metanol už nezbývá místo (tolik) a postupně se vyloučí.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7