30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: CZC reklamace na IČO  (Přečteno 8354 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:CZC reklamace na IČO
« Odpověď #15 kdy: 30 Dubna 2019, 13:19:56 »

Věci do deseti tisíc včetně DPH není nutno kupovat na IČO resp. uvádět prodávajícímu svůj DIČ. (nad 10T by byl problém u kontrolního hlášení).
Pokud jste OSVČ a nejste plátce DPH tak klidně můžete dát do nákladů fakturu, vydanou na Vaše jméno prakticky v jakékoliv výši.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:CZC reklamace na IČO
« Odpověď #16 kdy: 07 Května 2019, 08:35:17 »

Předem se omlouvám, jestli to je offtopic, tak to vymažte.

Koncem února 2019 jsem si u czc.cz nechal seskládat PC a kupováno bylo na IČO.
Nejsem schopen vůbec nijak pochopit toto jednání v době, kdy se HW o velice srovnatelném výkonu, byť třeba o 5 generací starší, válí v trávě po ulicích a všechny bazary to přehrabují bagrem. Proto i tidle vyměňovači a pofoukávači nabízí už naprosto nesmyslný záruky (vono jim to sice chcípe, ale mají toho kýble, tak prostě pošlou jinej).

Pak jsou i subjekty jako já, kteří si s každým kusem hrají jako s malým dítětem až absurdní dobu, HW je naprosto vymazlenej (kupodivu obvykle i OS, i když softéry jsou zlo a dělám s tím jen z donucení) a poruchovost se naprosto blíží nule, takže záruka už je tam jenom aby se neřeklo - ono se to nesere a vy máte nulovej downtime. A vůbec nijak neřeším esli to kupuje matka, otec, dcera, pes nebo firma, platí záruka napsaná na papíře pro všechny stejně. Ale tak holt když lezete do korporátu, tak si to můžete pěkně spapkat až do dna.

Takže by se chtělo říct - dobře vám tak. A reklamace na firmy jsou průser odjak živa, CZCčko i další firmy tohodle typu mají na každým IT/ET fóru vlastní vlákno jenom o tomto a to je VELICE dlouhý. Takže dobře vám tak na druhou  ::)

Ty hotové PC (od Dellu, Aceru, Fujitsu-Siemensu, ...) jsou většinou kancelářské a jsou hardwarově i softwarově odladěné. Unifikace je pro firmu (z hlediska údržby) nákladově výhodná. Navíc lze za poměrně malou částku dokoupit prodloužení záruky. Vzhledem k omezením v konfiguraci toto není až tak zajímávé pro individuálního kupce. Záruka je poskytována na celek. Toto může být i výhodné pro člověka, který chce levný stroj na kancelářskou práci, HTPC, VoIP, ... a ví, že takový počítač stačí zapojit a začít pracovat.

Firmy to zpravidla po záruce vyhazují a tak jsou toho právě všude tři prdele za pakatel. Obvykle to funguje i v původním stavu věky, ale ne vždycky, tady právě nastupuju já s tím, co nedělá 99 % dalších v zemi (a z toho 80 % toho ani není schopno).
« Poslední změna: 07 Května 2019, 08:41:41 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:CZC reklamace na IČO
« Odpověď #17 kdy: 07 Května 2019, 21:47:12 »

Takže by se chtělo říct - dobře vám tak. A reklamace na firmy jsou průser odjak živa, CZCčko i další firmy tohodle typu mají na každým IT/ET fóru vlastní vlákno jenom o tomto a to je VELICE dlouhý. Takže dobře vám tak na druhou  ::)

No, ono to není jen o reklamacích "na firmu" vs. "na člověka". Z dob mého reklamačního působení si pamatuju, že klíčové bylo, jak moc dobře to zboží bylo reklamovatelné u dodavatele (zpravidla CPU/MB/GPU atd. se posílaly k dodavateli, ne do autorizáku nor výrobci) a i když někdo kupoval na firmu, snažil jsem se vyjít vstříc i po dvanáctém měsíci, jen jsem nedělal automaticky výměny za nové kusy ze skladu u rychloobratového zboží (LED atd.)
Daleko větší průser byly vždycky vratky - zboží kupované na IČ jsme výslovně nepřijímali nazpět ve 14d lhůtě, zákazník na to byl explicitně upozorněn a stejně s tím byl aspoň jednou do týdne problém. (ono i takové zboží se jaksi mimochodem musí vyvratkovat u dodavatele, což ne vždy bylo úplně snadné)

(no, upřímně su rád, že jsem z role nárazníku mezi eshopem a zákazníky už dávno vypadl)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
CZC reklamace na IČO
« Odpověď #18 kdy: 08 Května 2019, 00:04:50 »

Alza toto dělala bez problémů snad do roku 2016, chovala se k ičařům jako ke spotřebitelům. Pak s tím skončili a já s nimi. Do té doby jsem u nich udělal cca 200 objednávek, od Té doby si u nich zboží půjčuju jako spotřebitel a když se ukáže, že ho opravdu chci, tak si ho koupím jinde. Toto mé nekorektní jednání si vysloužili za to, že mi na mé dotazy ohledně jejich chování vůči ičařům neodpověděli a to opakovaně. Od té doby jsem díky tomu i ušetřil, protože jejich ceny se s tím, jak se zhoršila kvalita služeb adekvátně nesnížily. Na to, že si u nich zboží budu už jenom půjčovat jsem je ale předem upozornil:) Jinde se sice chovají podobně a ičař je zlo, ale zase cena je rozumnější. A jsou i dnes firmy, které ičaře neodsuzují:)
« Poslední změna: 08 Května 2019, 00:06:49 od swenak »
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:CZC reklamace na IČO
« Odpověď #19 kdy: 20 Května 2019, 17:18:33 »

Doporučuji i vyzkoušet u Alzy postup vrátit a pak koupit na IČO jako rozbalené - od chvíle kdy jsem potřeboval změnit fakturu u zboží po jednom dnu od zakoupení (místo soukromé osoby na firmu) a řekli mi, že to prostě nejde to tak dělám vždy. Dle slečny na reklamačním změnu faktury jejich systém prostě neumí a tak je to takto nejjednodušší. :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:CZC reklamace na IČO
« Odpověď #20 kdy: 20 Května 2019, 17:48:39 »

CZC toto snad umí změnit, ale jinak souhlas, cesta to je, když už tedy nakupovat u Alzy zelené.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:CZC reklamace na IČO
« Odpověď #21 kdy: 21 Května 2019, 14:20:09 »

A na situace ještě větší neochoty existují samozřejmě PDF editory, ale rozhodně k tomu nikoho nenabádám.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita