30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a  (Přečteno 12616 krát)

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil

Zdravím,
tak jsem obdržel výzvu k úhradě určené částky. Údajný přestupek řeší magistrát krajského města, jde o parkování na parkovišti v placené zóně, značka IP 25a byla asi o 2 ulice jinde, parkoviště nebylo jako placené označeno. Chtěl by se na tom i něco naučit, výpalné platit nebudu. Byl by mi s tím někdo zkušený ochoten pomoci? Jde mi stanovení vhodné procesní taktiky, pomoc s korespondenci s ouřadem, atd. Zvláště úsměvný je 2.odstavec na straně 2 výzvy: "Jednání řidiče lze považovat za nebezpečné .... stál s vozidlem u levého okraje komunikace ve směru jízdy". Z fotky je jasně vidět že auto stálo na poloprázdném parkovišti - mimo komunikaci. Pozemek parkoviště je v majetku města. Předem dík.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2014, 13:44:15 od feardes »
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2014, 15:55:27 »

Proč znovu vymýšlet kolo, projděte si tato vlákna a něco si vyberte :-)

http://30kmh.cz/index.php?topic=324.0
http://30kmh.cz/index.php?topic=442.0
http://30kmh.cz/index.php?topic=568.0
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2014, 20:06:41 »

Dík, vyberu jednu metodu a pak sem hodím jak jsem dopadl. Mimochodem, přestupek má spočívat v tom, že nebylo zaplaceno parkovné. Jak se to bude prokazovat? Parkovací lístky asi málokdo archivuje. Jen svědectvím opicajtů? Vyfotili jen čelní sklo - může být parkovací lístek uložen i jinde než na palubní desce?
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2014, 22:06:06 »

Platit parkovné zákon o silničním provozu nenařizuje. Řidič má dodržovat značky, značka ale nezakazuje zastavit/stát, jen říká, že jiným předpisem je stanovena nějaká cena parkování. Cenu ani podmínky zaplacení ale zákon o silničním provozu neřeší, takže pokud to soud na třikrát nezlomí s odkazem na účel zákona, měl by dojít k závěru, že aplikovat výzvu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2015, 19:59:41 »

zdar,


tak taktéž nám přišla výzva, viz příloha. jde o služebák, došlo na firmu do datové schránky. bylo by jinak jasné kdo-co-jak. částka je nízká, nikoho by to nevytrhlo. ale proč je krmit?

nicméně teď jde o to, jak postupovat a co hrozí? z toho papíru kromě poučení nevypadá, že by měli něco jiného než fotku z místa činu

jinak je to praha, sídlo firmy je taktéž praha. čili pro ně jinak domácí hra a tím možná hůře pro nás

metoda mrtvola nehrozí, to by kolegové nezkousli :'(

předem díky

lc81
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2015, 21:22:06 »

Když nehodláte platit tak v Praze bude asi nejlepší metoda to ignorovat.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2015, 11:31:31 »

OK, tak nějak jsem si to myslel. Zatím by to mohlo fungovat, ale časem asi přitvrdí.

Také mám strach, že zaplacení by vedlo k poukázání, že je u tohoto subjektu možnost snadného výběru, viz diskuze o možné existenci whitelistů na d-f

lc81
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2015, 12:42:15 »

lc81:
To ještě nemusí být konečná. Počkáme co na to magistrát. Byl tu i případ kdy poslal další dopis, ale trvalo mu to 8 měsíců  :) To už pak stačí hodit na přestupek (udat sám sebe) a dojít do prekluze.

Přitvrdit je otázka jestli je kam. Podle D-F těch odpustků Praha rozesílá půl milionu za rok a 40% lidí je ignoruje a úředníky na to aby je řešili nemají.
(Na druhé straně podle těch čísel když nejčastější odpustek tu je asi 700 to znamená že si Praha na dobrovolně platících přijde tak na 200 míčů za rok.)

Spíš budou dělat bu bu bu a snažit se lidi tlačit do placení odpustků.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2015, 14:53:27 »

jen pro úplnost, neměnila se náhodou někdy loni lhůta z 1 na 2 roky?

dík

lc81
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #9 kdy: 07 Ledna 2015, 15:17:07 »

Měnila. Od 7. listopadu mají u SPRDELu 2 roky na zahájení řízení a 4 roky (od přestupku) na ukončení.

Ale týká se to jen SPRDELu a ne původního přestupku. Takže když budete hrát na prekluzi tak cesta bude asi zdržovat a pak někoho udat a přehodit to na přestupek.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2015, 00:22:48 »

Zdravím,
tak jsem obdržel výzvu k úhradě určené částky. Údajný přestupek řeší magistrát krajského města, jde o parkování na parkovišti v placené zóně, značka IP 25a byla asi o 2 ulice jinde, parkoviště nebylo jako placené označeno. Chtěl by se na tom i něco naučit, výpalné platit nebudu. Byl by mi s tím někdo zkušený ochoten pomoci? Jde mi stanovení vhodné procesní taktiky, pomoc s korespondenci s ouřadem, atd. Zvláště úsměvný je 2.odstavec na straně 2 výzvy: "Jednání řidiče lze považovat za nebezpečné .... stál s vozidlem u levého okraje komunikace ve směru jízdy". Z fotky je jasně vidět že auto stálo na poloprázdném parkovišti - mimo komunikaci. Pozemek parkoviště je v majetku města.
Až dokončím odvolání tak sem dám vývoj tohoto případu, je to furt živá kausa. Poslal jsem blanketní odvolání, orgán zaslal ten samý den !!! výzvu k odstranění vady podání ale poslal ji jak mě (zmocněnci) tak i obviněnému a ten si ji už převzal, já to nechávám do 10.dne v datovce. Nevím proč zaslal výzvu 2x, kromě příkazu a rozhodnutí doručoval pouze zmocněnci. Nemůže v tom bejt nějakej chyták? Počítá se lhůta od doručení zmocněnci? Nerad bych aby poslali na kraj jen ten blanket, mám zaděláno na docela dlouhý a výživný odvolání.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2015, 06:46:22 »

Citace: § 34 SprŘ
(2) S výjimkou případů, kdy má zastoupený něco v řízení osobně vykonat, doručují se písemnosti pouze zástupci. Doručení zastoupenému nemá účinky pro běh lhůt, nestanoví-li zákon jinak.
Měli to poslat pouze Vám, ale převzetí obviněným ničemu nevadí.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #12 kdy: 07 Ledna 2016, 09:34:47 »

Na konci roku jsem poslal odvolání, má celkem 19 stran. Nejvíc spoléhám na to, že to podělali procesně ale ani s formálním dokazováním se moc nemazali. Parkování se řeší už víc jak rok a půl.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v placené zóně - nerespektování značky IP 25a
« Odpověď #13 kdy: 15 Února 2017, 17:32:25 »

Případ není ukončený, do prekluze zbývá asi 16 měsíců. Rozhodnutí z kraje bylo v říjnu loňského roku kdy to vrátil SO1 k novému projednání a rozhodnutí.
IP zaznamenána