30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení  (Přečteno 6110 krát)

man

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Zdravím zdejší odborníky a prosím o pomoc. Zastavil jsem omylem na invalidech, stylem, že jsem se otočil do protisměru a zacouval do volného místa, neviděl jsem tedy svislou značku - ano, moje chyba a byl jsem ve spěchu a stresu. Ale vodorovné značení bylo téměř nečitelné, jinak bych si toho všimnul. Navíc jsem byl během okamžiku zpátky. Teď jsem se kdesi dočetl, že pokud není vorovné značení čitelné minimálně z 80%, nebo není vůbec, tak jako bych přestupek neudělal. Dokáže mi to někdo potvrdit? A potom, dokázal by někdo nastínit, jak "sesmolit" odpor? Nejsem příliš zběhlý v komunikaci tohoto typu a nerad bych se do toho zamotal.
Předem děkuji, Martin.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2017, 18:33:31 »

Vzor odporu zde je, staci proste jen napsat podavam odpor proti vasemu rozhodnuti. Jmeno, adresa, cislo jednaci, datum narozeni, podpis a odeslat doporucene posledni den.

Misto kde jste zaparkoval si sam vyfotte, hlavne to znaceni ktery tam neni.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2017, 18:45:45 »

A přišlo co a od koho?

Jestli došel příkaz tak podejte odpor.. jen jim napíšete.. podávám odpor proti příkazu č.j......... ze dne..........
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2017, 21:17:52 »

A je to tak. U invalidů musí být svislé i vodorovné značení.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2017, 13:16:26 »

ještě doporučuji vyfotit i to svislé značení, protože většinou bývá i to špatně....
IP zaznamenána

man

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2017, 09:07:05 »

Děkuji všem za rady, čekal jsem až opadnou ty hromady sněhu, abych se přesvědčil, jak je na tom to vodorovné značení. A je v podstatě absolutně nečitelné, vlastně žádné. Chci se zeptat ještě na dvě věci, prosím. Kde najdu to znění "odporu", moc se tu nevyznám. A potom, na jaký paragraf se mám přesně odvolávat skrze to nečitelné značení?  Myslím až ve správním řízení.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2017, 09:25:08 »

Děkuji všem za rady, čekal jsem až opadnou ty hromady sněhu, abych se přesvědčil, jak je na tom to vodorovné značení. A je v podstatě absolutně nečitelné, vlastně žádné. Chci se zeptat ještě na dvě věci, prosím. Kde najdu to znění "odporu", moc se tu nevyznám. A potom, na jaký paragraf se mám přesně odvolávat skrze to nečitelné značení?  Myslím až ve správním řízení.

...pána asi moc nebaví číst. Znění odporu najdete o 3 příspěvky výše od 2M, který se zároveň ptá, co vůbec došlo.
- Pokud příkaz - blanketní odpor - jen jim napíšete.. podávám odpor proti příkazu č.j......... ze dne.........., na žádný paragrf se (zatím) neodvolávat.
IP zaznamenána

man

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2017, 17:03:58 »

Omlouvám se, nemám problém se čtením, ale neorientuji se v této problematice, tak se raději dvakrát zeptám, než abych udělal něco špatně. Třeba nepřesná formulace a tak. Takže nyní v prvním kole stačí jen tato jedna věta, děkuji.
IP zaznamenána

man

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2017, 10:32:27 »

Tak odpor podaný, dokáže mi někdo říct, co bude nyní a jakýmžeto paragrafem mohu argumentovat? Nejspíš jsem "divnej", ale opravdu nemám s tímto žádnou zkušenost, byť je mi téměř 50.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2017, 10:42:05 »

Nyni bude zahajeno spravni rizeni, prijde Vam brzy predvolani na ustni jednani, to si vyzvednete ale az posledni den lhuty.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na invalidovi, který měl nečitelné vodorovné značení
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2017, 10:55:58 »

Budete  argumentovat značkou IP 12 Vyhrazené parkoviště a textem k ní Značka, na které je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku, je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou „Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou“. => bez vodorovné značky V 10f nejde o vyhrazené parkoviště pro osobu ZTP.
V 10f Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou. Na ploše vyznačené touto značkou smí zastavit a stát pouze vozidlo označené parkovacím průkazem označujícím vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou. Značka vždy doplňuje svislou dopravní značku „Vyhrazené parkoviště“ se symbolem zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku.
« Poslední změna: 09 Února 2017, 10:58:14 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.