30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah + stani v krizovatce - Praha 5  (Přečteno 12834 krát)

moralles

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« kdy: 22 Října 2014, 10:53:16 »

zdar panove
po precteni prispevku zde i na d-F jsem se rozhodl zaregistrovat, abych pozadal o vasi erudovanou radu. ponevadz v nejakych vecech stale tapu.

vec: odtazeni vozidla dle §27
(asi vsichni znaji ale je to toto: "na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace")

v pondeli 20.10. sem zaparkoval zde - http://www.mapy.cz/s/dIBP
vedom si toho ze to tam je problematicke, ale zaroven s tim ze vim, ze uz tohle stejne misto nekdo resil v televizi a ze k hranici krizovatky to je prinejmensim vice jak 7m a ze podle §25 ( nedojde-li k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, smí v obci řidič vozidla o celkové hmotnosti nepřevyšující 3500 kg zastavit a stát kolmo, popřípadě šikmo k okraji pozemní komunikace nebo zastavit v druhé řadě. a ze tam je vice jak 3m pro jizdni pruh)

no nicmene po praci sem prisel dolu a auto v prdeli. bylo odtazeno. jel jsem na novy butovice tam zaplatil 2150,- a listecek za oknem.

otazka: myslite, ze mam sanci to dostat zpet? ( cetl jsem ze je to pry dost hardcore) jako rad bych podal odpor a zkusil se s nima hadat, protoze mi auto odtahli za stani v krizovatce ktera je vice jak 5m daleko. ok u obrubniku sem pulkou auta nestal, ale to by byl jiny § ne? takze co myslite? co ted dal?


« Poslední změna: 22 Října 2014, 10:55:12 od moralles »
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2014, 13:15:37 »

taky jsem četl o někom, kdo se s nima natahoval a dostal to zpět, ale to bylo ještě před SPRDELí.

ono jde totiž o dvě věci - pokuta + manipulační poplatek za odtah.

Pokuta je jasná - když příjde psaníčko, tak v Praze ingorovat, nebo cizinec.

Horší je ten manipulační poplatek - MP o tom nerozhodne, PČR taky ne. Takže já to zatím nechal tak, počkám si ještě půl roku do prekluze a pak vlítnu na magistrát, že jako provozovatel jsem musel zaplatit za něco, co mi nebylo prokázano.
IP zaznamenána

moralles

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2014, 13:57:52 »

no ja to prave jako ignorovat nechtel. myslel ze bych nekam napsal stiznost protoze od krizovatky je to dal a i zbyva volny prujezd vice jak 3m

jo takhle. no ja si prave nepamatuju ty lhuty. neni nekde nejaky vypis? (navod) takze u odtahu je teda 6 mesicu jo?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2014, 14:00:55 »

1 rok, neprokázali přestupek čili ani nemohli auto odtáhnou když se vlastně nic nestalo
IP zaznamenána

moralles

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2014, 14:27:50 »

a ted, kdyz do roka mi prijde klasicky obalka s modrym pruhem, tak tam jit a nebo to zdrzovat a zkusit jinou osobu(cizinec) coz sem nikdy nedelal a nemam "kontakt"  :)

ja sem fakt lajk takze pokud by to nekdo napsal v bodech bylo by to super  :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2014, 16:01:23 »

jel jsem na novy butovice tam zaplatil 2150,- a listecek za oknem.

Znamená to že jste krom odtahu zaplatil i blokovou pokutu ?
IP zaznamenána

moralles

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2014, 16:25:09 »

neeee :) to uz bych sem ani nic nepsal to by bylo uz v pr... to by znamenalo prijmuti viny ne?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2014, 20:16:26 »

ano, podepsání bločku znamená uznání viny  ;)
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2014, 08:07:36 »

popíšu jak to proběhlo u mně, a nejspíš velice podobně i u Vás:

přijdu na parkoviště kde jsem ráno nechal auto, a tam místo mého 11 letého miláčka fungl nový bavorák 5er. Nu co, zkusím dálku kterou mám v ruce, ale nefunguje, takže to skutečně není moje auto  8)

co s tím - moje značka se nekrade, takže telefonát na MP a skutečně, odtažen. Můžeme se dohadovat, jestli to bylo 4,5 nebo 4,8 nebo 5,1m od křižovatky, každopádně z fotek to jasné určitě nebude a kdo tam zaparkoval, to taky nebudou vědět

dorazím na sběrné parkoviště, kde je diskuze totálně zbytečná - buď zaplatíš, nebo ti auto nevydají. Kartou platit nemůžeš, složenkou ano, ale nejdřív zaplatit a až po předložení ústřižku vydají auto.
Ještě jsem zkusil volat na PČR, že je mi protiprávně zadržován majetek, a že i kdybych přestupek spáchal já, což mi zatím nikdo neprokázal, tak hodnota majetku je v desítkách násobku hrozící postihu. S prominutím serou na vás, na právo, prezumpce viny... takže nic. Úpřimně jsem ani nic jiného nečekal.

takže druhý den jsem dorazil pro káru - pořádně jsem si ji skontroloval, nechal si zapsat všechny škrábance a odřeniny, oni si je i nafotili.
za stěračem klasický malý pozdrav od MP o spáchání přestupku (na P9 už nepozývají, jen oznamují) - tohle putuje rovnou do koše.

v době čekání na obálku s modrým pruhem ještě reklamuji písemně poškození vozidla při odtahu. Píšou, že to prozkoumali a vše je OK. Tak se objednám, aby mi ukázali fotky. Jednání korektní, fotky velice kvalitní a detailní, dávají si hoši pozor. To je v pořádku, aspoň vidím, že dělají svoji práci pořádně.

Přichází obálka - výzva provozovateli. Parkování v křižovatce. Zaplať nebo bonzuj. Tož bonzuji. A ještě jim tam zmíním, že vzhledem k tomu, že jsem nezaparkoval já, tak mi přijde nemorální, že jsem musel zaplatit a že svoje peníze chci zpátky.

Tady story končí - víc se neozvali. Takže mají moje dva táci, které po roce budu požadovat zpátky.

PS - ohledně vhodného cizince, kterému jsi vůz zapůjčil, a který přes tvoje poučení a naléhání nedodržel předpisy, tady najdeš několik dobrých tipů.
Osobně bych se s nima nedohadoval ohledně správnosti parkování - zabere to víc času a mně by to ani nebavilo, ale je tady pár expertů, co to mají místo večerního sportu  ;)
IP zaznamenána

moralles

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2014, 09:39:37 »

aha takze si pockal na modry pruh potom jsi nahlasil nejakeho "cizince" a ted cekas rok. ze ti neprokazi vinu a tudiz ti auto zabavili nepravem a budes chtit 2150 zpet jo?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2014, 16:24:34 »

+ může požadovat přiměřený úroky
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #11 kdy: 24 Října 2014, 09:01:43 »

i úroky? to mě nenapadlo, ale proč ne, byl by to příjemný bonus. daní odvádím dost a dost, tak proč něco nedostat zpět. Můžeme to pak tady rozjet a uvidíme.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #12 kdy: 29 Října 2014, 17:20:51 »

A propos když mi kdysi odtáhli auto, já zaplatil odtah, lísteček co jsem měl za stěračem hodil do koše a nikdy jsem vlastně nebyl ani obeslán, tzn. se to nikdy ani neřešilo, tím pádem žádný přestupek nebyl prokázán, měl bych taky požadovat peníze za odtah zpět?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #13 kdy: 30 Října 2014, 08:19:25 »

teoreticky ano, otázka je, kdy se to stalo a jestli se na to taky vztahuje nějaká "promlčecí" lhůta

a taky jestli máte odložené účtenky a protokoly apod.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #14 kdy: 30 Října 2014, 10:29:55 »

Promlčecí doba na pohledávky je 3 roky.
IP zaznamenána