30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah + stani v krizovatce - Praha 5  (Přečteno 12833 krát)

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #15 kdy: 06 Listopadu 2017, 10:37:01 »

popíšu jak to proběhlo u mně, a nejspíš velice podobně i u Vás:

přijdu na parkoviště kde jsem ráno nechal auto, a tam místo mého 11 letého miláčka fungl nový bavorák 5er. Nu co, zkusím dálku kterou mám v ruce, ale nefunguje, takže to skutečně není moje auto  8)

co s tím - moje značka se nekrade, takže telefonát na MP a skutečně, odtažen. Můžeme se dohadovat, jestli to bylo 4,5 nebo 4,8 nebo 5,1m od křižovatky, každopádně z fotek to jasné určitě nebude a kdo tam zaparkoval, to taky nebudou vědět

dorazím na sběrné parkoviště, kde je diskuze totálně zbytečná - buď zaplatíš, nebo ti auto nevydají. Kartou platit nemůžeš, složenkou ano, ale nejdřív zaplatit a až po předložení ústřižku vydají auto.
Ještě jsem zkusil volat na PČR, že je mi protiprávně zadržován majetek, a že i kdybych přestupek spáchal já, což mi zatím nikdo neprokázal, tak hodnota majetku je v desítkách násobku hrozící postihu. S prominutím serou na vás, na právo, prezumpce viny... takže nic. Úpřimně jsem ani nic jiného nečekal.

takže druhý den jsem dorazil pro káru - pořádně jsem si ji skontroloval, nechal si zapsat všechny škrábance a odřeniny, oni si je i nafotili.
za stěračem klasický malý pozdrav od MP o spáchání přestupku (na P9 už nepozývají, jen oznamují) - tohle putuje rovnou do koše.

v době čekání na obálku s modrým pruhem ještě reklamuji písemně poškození vozidla při odtahu. Píšou, že to prozkoumali a vše je OK. Tak se objednám, aby mi ukázali fotky. Jednání korektní, fotky velice kvalitní a detailní, dávají si hoši pozor. To je v pořádku, aspoň vidím, že dělají svoji práci pořádně.

Přichází obálka - výzva provozovateli. Parkování v křižovatce. Zaplať nebo bonzuj. Tož bonzuji. A ještě jim tam zmíním, že vzhledem k tomu, že jsem nezaparkoval já, tak mi přijde nemorální, že jsem musel zaplatit a že svoje peníze chci zpátky.

Tady story končí - víc se neozvali. Takže mají moje dva táci, které po roce budu požadovat zpátky.

PS - ohledně vhodného cizince, kterému jsi vůz zapůjčil, a který přes tvoje poučení a naléhání nedodržel předpisy, tady najdeš několik dobrých tipů.
Osobně bych se s nima nedohadoval ohledně správnosti parkování - zabere to víc času a mně by to ani nebavilo, ale je tady pár expertů, co to mají místo večerního sportu  ;)

Zdravím, je tahle varianta ještě aktuální ? Vydřiduši mi odtáhli auto za stání v křižovatce, za chvíli si pro něj půjdu, výpalné platit nehodlám, jelikož stejně není jiná možnost kde stát (jedná se také o P5). Takže bych zaplatil náklady na odtah, lísteček ignoroval, počkal na odpustek, nechal to zajít do prekluze a po roce požadoval peníze zpět za přestupek, který se nestal? Ještě doplňující otázka, je postup jiný, pokud nejsem vlastníkem a provozovatelem vozidla - kterým je můj rodinný příslušník.
Děkuji
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Odtah + stani v krizovatce - Praha 5
« Odpověď #16 kdy: 29 Listopadu 2017, 17:25:28 »

Také se přidávám před měsícem se mi stalo něco podobného
IP zaznamenána