30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Neodebrani Řp na miste  (Přečteno 7601 krát)

sigic

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
[?] Neodebrani Řp na miste
« kdy: 26 Března 2019, 16:35:28 »

Zdravim,
mel sem dechovku, 0,43 a 0,42, na miste jsem neodevzdal řp, je to skoro pul roku anic mi neprislo. Muze mi ted hlidka pri bezne kontrole, kdyz se niceho nedopustim, dodatecne řp odebrat, nebo uz k tomu nema pravomoc?
Děkuji moc za odpovedi.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2019, 16:43:07 »

na miste jsem neodevzdal řp, je to skoro pul roku anic mi neprislo...
...ehm, neodevzdal jako dostal zpatky od policajtu a ti vam zamavali a nechali jet ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2019, 16:45:01 »

Zákon jim to neumožňuje, ale když Vám fízl při silniční kontrole ŘP nevrátí, co uděláte? Zbijete ho? Já bych na Vašem místě u sebe ŘP raději nevozil.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2019, 16:52:46 »

Zákon jim to neumožňuje, ale když Vám fízl při silniční kontrole ŘP nevrátí, co uděláte? Zbijete ho? Já bych na Vašem místě u sebe ŘP raději nevozil.
ptam se, protoze mi pribeh - zastavili mne, dychl sem, vratili mi ridicak a nic dal mi prijde z rise pohadek, myslel sem ze zabranit dalsi jizde pod vlivem alkoholu mohou napr. zabavenim ridicaku ... ale treba je zamlcen dulezity detail, nebo to jen spatne chapu - ridicak sem neodevzdal =  nakecal sem jim ze ho asi u sebe nemam nebo tak neco ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2019, 16:55:09 »

mch> Dle mého názoru na takových podrobnostech vůbec nezáleží. Důležité je, že mu ŘP nevzali.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2019, 17:38:52 »

mch> Dle mého názoru na takových podrobnostech vůbec nezáleží. Důležité je, že mu ŘP nevzali.
mno, jestli RP nevzali tenkrat a pul roku je opravdu ticho po pesine (bydlim na urade, dopisy neprebiram), tak dalsi hlidka vam papiry uz nevezme ...
IP zaznamenána

sigic

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2019, 17:40:24 »

Zákon jim to neumožňuje, ale když Vám fízl při silniční kontrole ŘP nevrátí, co uděláte? Zbijete ho? Já bych na Vašem místě u sebe ŘP raději nevozil.
Nemel jsem ho u sebe, ale jaka je zakonna uprava?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2019, 18:01:30 »

Úprava je v § 118a a § 118b ZPPK. ŘP může být zadržen jestliže „řidič je podezřelý, že řídil motorové vozidlo bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, kdy ještě byl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky“. Textualisticky vzato je řidič podezřelý od předmětného dýchání až do pravomocného rozhodnutí, případně promlčení. Žádný explicitní limit, jak dlouho od zjištění podezření danou pravomoc může PČR vykonat, v zákoně není (takže pozor na mozkové myšlení), ale jinak je vcelku zřejmé, že jde o úkon mající povahu předběžného či zajišťovacího opatření, provést to za půl roku nedává smysl.

Praktické doporučení by asi bylo dávat si pozor daný den (kdyby si např. policajt dodatečně vzpomněl a dojel si aktivně pro ŘP, případně by měl řidič štěstí na stejnou hlídku znovu). Později už asi nic nehrozí a kdyby se přesto stalo, že by došlo k zadržení ŘP po takové době, asi bych v klidu začal jezdit taxi a vymáhal náklady.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #8 kdy: 26 Března 2019, 18:05:29 »

Doufám, že OT a MM.
Citace
je to skoro pul roku anic mi neprislo
uvažte, zda nemohlo nějakým způsobem dojít k tomu, že jste se o správním řízení vůbec nedozvěděl. Teoreticky pak můžete mít v právní platnosti zákaz řízení na x měsíců a připsané body. Kdy jste naposledy kontroloval stav konta?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

sigic

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2019, 18:11:01 »

Vcera kontrola zakaz nemam, postu si kontroluji
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neodebrani Řp na miste
« Odpověď #10 kdy: 27 Března 2019, 08:08:38 »

Žádný explicitní limit, jak dlouho od zjištění podezření danou pravomoc může PČR vykonat, v zákoně není (takže pozor na mozkové myšlení), ale jinak je vcelku zřejmé, že jde o úkon mající povahu předběžného či zajišťovacího opatření, provést to za půl roku nedává smysl.

A navíc náhodná hlídka za půl roku ani nemůže vědět že je řidič z něčeho podezřelý.. za tu dobu už mohlo proběhnout správní řízení.
IP zaznamenána