30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] parkování křižovatka - prosba  (Přečteno 2972 krát)

Malacandra

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[WIN] parkování křižovatka - prosba
« kdy: 26 Března 2019, 13:58:36 »

Dobrý den, řeším SPRDEL ve fázi po podání odporu. Po nenahlášení řidiče už mi přišel rovnou příkaz. Na ten jsem podal odpor, myslím, že jsem odhalil celkem zásadní chybu ve spise, ale potřebuji se poradit jak přesně postupovat dál. Nechci zde psát podrobnosti. Zatím jsem jen nahlédl do spisu (mám kopii), úředník se mě chce zbavit dokazovaním mimo ústní jednání (na to mám připraven dopis že na ústním jednání trvám). Pokud by někdo byl ochoten mi pomoci v neveřejné části jak přesně postupovat dál, budu moc vděčný. Nerad bych zabil obranu procesní nebo jinou banální chybou. Přestupek je bagatelní, ale jde mi o princip a taky je fajn se pocvičit když o nic nejde. Děkuji předem ochotným lidem.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2019, 14:04:48 »

Zúčastnit se dokazování mimo ústní jednání je Vaše právo. I proto Vám SO určitě napsal, kdy a kde bude dokazování mimo ÚJ probíhat.
IP zaznamenána

Malacandra

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2019, 14:11:52 »

Doplnění. Jako zásadní rozpor vnímám to, že ve výzvě k úhradě (nereagoval jsem) před zahájením SPRDELe byla uvedena jiná ulice, než kde auto skutečně parkovalo. V následném platebním příkaze (předvolání  k ústnímu jednání neproběhlo, rovnou bylo rozhodnuto) byla uvedena zase ulice jiná. Po podání odporu jsem byl vyrozuměn o zrušení příkazu a pokračováním řízení mimo ústní jednání, ale v tomto dopise bylo už Šalamounsky uveden popis " parkování na křížení ulic X (výzva) a Y (příkaz)". Samozřejmě si míním vydupat ústní jednání a omlátit jim to vhodně o hlavu. Je to validní taktika a má šanci na úspěch? Předmětné listiny jsem schopen poslat k náhledu. Popř. jak u ústního jednání postupovat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2019, 14:27:39 »

To jsem řešil nedávno přibližně takto:

Výzva k úhradě určené částky zaslaná obviněnému sice splňovala podmínku uvedení místa spáchání údajného přestupku stanovenou v § 125h odst. 4 zák. č. 361/2000 Sb. ("ZPPK"): „Výzva podle odstavce 1 musí obsahovat popis skutku s označením místa a času jeho spáchání, označení přestupku, jehož znaky skutek vykazuje, výši určené částky, datum splatnosti…“, jelikož  však obviněný věděl, že jím provozované vozidlo v daném čase na místě určeném ve výzvě v žádném případě neparkovalo, neměl důvod uhradit určenou částku. Zároveň však obviněný nemohl oznámit správnímu orgánu totožnost řidiče, neboť na správním orgánem uvedeném místě žádná osoba jím provozované vozidlo nezaparkovala.

Samotným příkazem o uložení pokuty pak správní orgán stvrdil skutečnost, že vozidlo na místě uvedeném ve výzvě k úhradě určené částky zaparkováno nebylo, a to tím, že v příkazu uvedl zcela jinou ulici (místo spáchání skutku ve smyslu § 125h odst. 4 ZPPK) než ve výzvě. Je tedy zcela zřejmé, že správní orgán nedodržel zákonem předepsaný postup dle § 125h ZPPK. Kroky správního orgánu prvního stupně k určení totožnosti řidiče tak byly vůči provozovateli neúčinné  (a to přestože by z pohledu samotného řízení o přestupku provozovatele nešlo o vadu řízení, již by nebylo možno zhojit). Nebyly tak splněny ani zákonné podmínky pro to, aby bylo vedeno řízení ve věci přestupku provozovatele.
IP zaznamenána

Malacandra

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2019, 14:39:51 »

Úžasné... tak nějak intuitivně jsem tušil že to tak je, ale neodůvodnil bych to takto věcně. Velmi Vám děkuji za návod. Myslím, že se s tím již poperu a samozřejmě budu průběžně aktualizovat průběh SPRDELe.
IP zaznamenána

Malacandra

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2019, 11:32:45 »

update: Napsal jsem si vyjádření dle návodu kolegy výše. S tím jsem došel na ÚJ. Už tím jsem poměrně překvapil, asi nejsou zvyklí, že někdo vůbec přijde. Jednání probíhalo korektně, co mě zarazilo byla elementární neznalost správního řádu pracovnice. Ptal jsem se např. proč spis nemá "obsah", tedy soupis svých částí (odpověd: "A to musí být?" !) apod. Moje vyjádření bylo vloženo do spisu a úřednice přesto na závěr dala k podpisu papír, že dokazování proběhlo a bylo opět "prokázáno". Na to jsem reagoval, že trvám na tom, aby se vypořádala s mou námitkou ohledně neúčinnosti celé SPRDELe, a že nesouhlasím. Na to už nestačila, pozvala si zkušenější kolegyni. Chvíli nad tím hloubaly a pak to ukončily s tím, že jednání ukončíme (nenamítal jsem, už nebylo co dodat) a vyjádření mi pošlou písemně. Do zápisu byla uvedena absence obsahu a moje vyjádření. Mimo jiné disponuji hlas. nahrávkou (tajnou). Od jednání uběhlo více jak 10 dní a zatím nic. Tak se nechme překvapit překvapit. Budu o vývoji informovat
IP zaznamenána

Malacandra

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #6 kdy: 16 Května 2019, 07:15:40 »

Dobrý den, tak správní orgán výše uvedenou argumentaci smetl ze stolu s tím, že jsem se k nepřesnosti měl možnost vyjádřit hned po výzvě provozovateli a své námitky uvést ještě před zahájením řízení vůči mé osobě. Když už jsem to dotáhl tak daleko, chci  se odvolat ke krajskému úřadu. Mám dotaz, zda odvolání musí být odůvodněné a pokud ano, jak by zhruba formulace měla znít. Mě jako laikovi přijde, že přeci nejsem povinen na základě chybných informací ve výzvě aktivně kontaktovat úřad a hlásit jim, že to mají špatně. Dále se chci zeptat, zda do odvolání mám vložit nějaké přílohy (kopii spisu?)
« Poslední změna: 16 Května 2019, 07:40:46 od Malacandra »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #7 kdy: 16 Května 2019, 09:11:00 »

Odvolání musí být odůvodněné. Ve Vašem případě lze nejspíše konstatovat, že vadná výzva byla vůči provozovateli neúčinná, neboť nebyly splněny podmínky ust. § 125h odst. 4 ZPPK, a tedy i následné správní řízení bylo zahájeno v rozporu s ust. § 125f odst. 5 ZPPK. Správní řízení bylo vedeno ve věci údajného stání na zcela odlišném místě, než jaké bylo uvedeno ve výzvě k úhradě určené částky.

V tomto vláknu se nenacházejí žádné citlivé informace. Přesouvám je proto do veřejné části fóra. -kdo-
« Poslední změna: 23 Září 2019, 10:34:10 od kdo »
IP zaznamenána

Malacandra

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:parkování křižovatka - prosba
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2019, 14:17:36 »

Update: Odvolání proběhlo, minulý týden přišlo od nadřízeného orgánu, že mi dává za pravdu a řízení zastavuje. Děkuji za pomoc a snad bude téma k užitku i ostatním
IP zaznamenána