30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o spis, městská část Praha 3  (Přečteno 4002 krát)

ok1

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Žádost o spis, městská část Praha 3
« kdy: 25 Března 2019, 11:05:31 »

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně nahlédnutí do spisu. Minulý rok mě Eltodo údajně nafotilo na modré zóně s firemním autem, které máme od leasingové společnosti. Volal jsem tedy na úřad, že bych rád přišel a podíval se na fotodokumentaci. Je to moje první zkušenost s nahlížením a tak nevím jestli to na mě paní jen nezkoušela. Je pravda, že si od leasingu musím sehnat plnou moc k nahlédnutí i když je to už zaplacené?

Děkuji za pomoc :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis, městská část Praha 3
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2019, 11:40:08 »

Kdo je provozovatelem vozidla?
IP zaznamenána

ok1

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis, městská část Praha 3
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2019, 11:44:47 »

Provozovatelem je leasingovka.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis, městská část Praha 3
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2019, 11:46:32 »

Potřebujete plnou moc.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis, městská část Praha 3
« Odpověď #4 kdy: 25 Března 2019, 11:51:27 »

Je pravda, že si od leasingu musím sehnat plnou moc k nahlédnutí i když je to už zaplacené?

Ano.. a nebo musíte prokázat právní zájem na informacích ze spisu.. to že máte auto přidělené a nebo jste byl řidič a nebo že leasingovka platbu přehodí na vás by mohl být argument.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis, městská část Praha 3
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2019, 11:51:50 »

Pokud jste v TP (resp. v registru vozidel) uveden ať už jako vlastník, či jako provozovatel, je tím nepochybně dán právní zájem na nahlédnutí do spisu vedeného k tomu, kde dané vozidlo na P3 ilegálně parkuje, zároveň je tato skutečnost SO z jemu dostupné evidence dostatečně zřejmá, stačí na ni odkázat, není třeba ji více prokazovat.

Pokud je v RV uveden pouze leasingový pronajímatel, tak musíte právní zájem prokázat. Pokud je již leasing splacen a jste vlastníkem, je asi nejjednodušší to do RV zapsat, než se o tom s každým jednotlivým úředníkem přetahovat. Obecně mám za to, že i leasingový nájemce má právní zájem na přístupu do spisu ve smyslu § 38 SprŘ, ale to je asi jen teorie, hádat se o to v terénu asi nedává smyslu.
IP zaznamenána