30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Včerejší zážitek s PaCh  (Přečteno 21106 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Včerejší zážitek s PaCh
« kdy: 21 Března 2019, 11:45:19 »

Včerejší zážitek s fízlem. Na dočasném semaforu zastavili za mnou, červená svítila zhruba 5 minut. Zjevně neměli co dělat a lustrovali si auto. Když pak za mnou odbočili, víceméně jsem čekal, že mě zastaví. Zastavit nebylo moc kde, takže jse prudce odbočil do nájezdu na cyklostezku a fízové zastavili v pravém pruhu, který blokovali. Řídila policajtka, vystoupil asi 160cm nevysoký fízl, od pohledu lumen.

"Pane řidiči, kontrola dokladů. Proč jste to tak zadupnul? Málem jsme do vás narazili."
Já jsem zastavil ihned, abyste si nemysleli, že vás ignoruji. 

"Víte proč jsme vás..... blablabla"
Nevím.

"Jsme si vás na světlech prolustrovali, máte propadlou technickou."
Jedu s autem do servisu, auto pár měsíců nejezdilo, vrátili mi je po opravě, ale je vadnej EGR a jedu to reklamovat.

"Víte o tom, že máte propadlou technickou?"
Ne.

"Můžu vám dát pokutu až 2000 na místě, ale budu hodnej, dáme to v půlce, za 1000, souhlasíte?"
Ne.

"Máte technicky nezpůsobilé vozidlo, můžu je nechat odtáhnout."
Vozidlo není technicky nezpůsobilé, jen nemá platnou STK.

"Je technicky nezpůsobilé. Zaplatíte 1000 na místě?"
Ne, vypište mi to do správního.

"Tam to budete mít drahý a dají vám i náklady řízení."
Nevím, třeba nebudu, žádnou pokutu jsem dlouho neplatil a nehodlám s tím začínat.

"Vy neplatíte pouty?"
Ne. Proč?

"To myslíte vážně?"
Jo.

"Rozmyslete si to."
Není co, vypište mi to.

"Budu to psát půl hodiny."
Nevadí, mám čas.

---- policajt sednul zpátky do auta na místo spolujezdce, zazvonil mi mobil, vzal jsem hovor ----

"Komu to voláte? To voláte kvůli nám, jo????"
Nekomentuji.

"To voláte kvůli nám?"
Vytahuju okénko.

Přichází policajtka a dává mi dýchnout. "Vy jste mi to teda zadupnul, pane, málem jsem do vás narazila"
Vidíte, jak jste dobá, máte rychlé reakce.

Po cca 15min přichází policajt "Tak jsem to sepsal. Nadiktujte mi váš e-mail, máte datovku?"
Ne.

"Uveďte váš telefon"
Ne.

"Potřebuju na vás kontakt."
Nepotřebujete. Jo a ten papír nemá žádné číslo.

"To doplním na služebně, než to pošlu na magistrát. Můžete se k tomu tady písemně vyjádřit. A podepište to."
Ne.

"Vy to nepodepíšete"
Ne.

"Dobrá, jak chcete, drahý auto máte a na technickou nemáte .... takže vám tímto zakazuji další jízdu. Zavolejte si odtahovku. Pořád to ještě můžete zaplatit."
Ne.

Sedím v autě a policajt metr ode mě jakoby mluví do vysílačky s nadřízeným, hodně nahlas tak, abych to slyšel:

"Máme tu pána, má propadlou technickou, odmítnul zaplatit 1000 korun na místě, zakázal jsem mu další jízdu, budeme tu čekat a pokud se rozjede, tak jej zadržím a předvedu"

Postávali tam asi 10 min, než je odvolali jinam.....
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2019, 12:23:50 »

Uz jsi na ne podal stiznost, spolu s zadosti o uhrazeni ujmy? Straznik nema pravo zakazat dalsi jizdu, muze jedine zavolat opravdoveho fizla.
 Jsem jelito, blbe ctu.
« Poslední změna: 21 Března 2019, 12:25:45 od medved »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2019, 12:24:47 »

Uz jsi na ne podal stiznost, spolu s zadosti o uhrazeni ujmy? Straznik nema pravo zakazat dalsi jizdu, muze jedine zavolat opravdoveho fizla.

Tohle byli fízlové.........
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2019, 12:27:13 »

Jojo - uz jsem si to precetl poradne :-). Nicmene, za propadlou technickou ti stejne dalsi jizdu zakazat nemuzou. Takze stiznost by byla na miste ... si myslim.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2019, 12:50:59 »

Jojo - uz jsem si to precetl poradne :-). Nicmene, za propadlou technickou ti stejne dalsi jizdu zakazat nemuzou. Takze stiznost by byla na miste ... si myslim.

Podumám. Každopádně to nemám na záznamu. Ten formulář jsem si chtěl vyfotit, ale nedovolil mi to. Z policajta přímo čišela snaha, zkásnout mě o litr na místě i poté, co to sepsal..... naprosto neuvěřitelná cca 45min buzerace + pak tam ještě postávali za bukem a čekali zda se rozjedu. I na ten Drager si vzpoměli až cca za 20min. Normální by bylo říct "Máte propadlou technickou, dejte si to do pořádku" a čau.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2019, 13:43:31 »

Asi už nemaj na pivo, tak obíraj chudé pocestné :( . Kdyby radši šli dělat něco užitečného, byli by za to nejspíš i lépe odměněni.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2019, 15:04:08 »

Nahrávat, nahrávat, nahrávat!
Já jsem už investoval cca 3400kč za kameru, kterou doporučujou pro policajty, tak jsem si ji pořídil já, protože jejich oblíbené je, že telefon je zbraň, tak kamera pověšená na krku už nemůže být zbraň. a je hodne odolná i proti rozbití.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2019, 15:36:05 »

Stačí audio. Má vyzkoušeno že když strčíte normální placatej telefon se zapnutým nahráváním do přední kapsy u kalhot vzhůru nohama (mikrofonem nahoru) tak se perfektně nahraje vše z okolí. Maximálně když je to nějde na ulici kde projížděj auta tak stačí dělat hluchýho a ty věci který jsou podstatný si raději nechat ve vši slušnosti zopakovat.
Akorát musíte zapnout nahrávání a vypnout displej, jinak se může v tý kapse namačkat bůhvíco.
No a když to zapnete a schováte do kapsy inhend na začátku interakce s fízlem, nemusí mít ani tuchy že ho nahráváte. Když se bude blbě ptát, tak jste vypnuli zvonění - to dělám taky, protože příchozí hovor to nahrávání taky shodí.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2019, 18:48:36 »

Citace
Přichází policajtka a dává mi dýchnout. "Vy jste mi to teda zadupnul, pane, málem jsem do vás narazila"
Vidíte, jak jste dobá, máte rychlé reakce.

Tohle bych asi příště neříkal.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2019, 18:50:06 »

Asi tak. Lepší možná "je dobře, že jste dodržela bezpečnou vzdálenost".
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2019, 18:58:57 »

Ono celkově neni asi moc dobrý to před fízlama zadupnout (zvlášť pokud jde o "drahé auto"), pokud nemá platnou technickou kontrolu. Pojišťovna by nemusela plnit kdyby to označila za vybrždění (záznam od fízlů mít budou a tohle řeší pojišťovna sama nezávisle na SO).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2019, 19:21:08 »

Vybrždění po výzvě k zastavení? To snad ani ne.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2019, 21:04:47 »

.... naprosto neuvěřitelná cca 45min buzerace + pak tam ještě postávali za bukem a čekali zda se rozjedu. I na ten Drager si vzpoměli až cca za 20min. Normální by bylo říct "Máte propadlou technickou, dejte si to do pořádku" a čau.
a víte kolika lidem jste pomohl a kolik jich ochránil  ;)
jestliže 45min nedělali nic jiného ?
podle mě ideál, jen to okořenit tou stížností
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2019, 21:44:52 »

Asi tak. Lepší možná "je dobře, že jste dodržela bezpečnou vzdálenost".

Njn chtěl jsem jí polichotit, z té dvojice byla jediná částečně příčetná. Zas tak drsně jsem to nezašlápnul, v podstatě nic nehrozilo, akorát to nasralo toho jejího trpajzlíka.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší zážitek s PaCh
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2019, 21:47:22 »

.... naprosto neuvěřitelná cca 45min buzerace + pak tam ještě postávali za bukem a čekali zda se rozjedu. I na ten Drager si vzpoměli až cca za 20min. Normální by bylo říct "Máte propadlou technickou, dejte si to do pořádku" a čau.
a víte kolika lidem jste pomohl a kolik jich ochránil  ;)
jestliže 45min nedělali nic jiného ?
podle mě ideál, jen to okořenit tou stížností

Tak jistě, byli zjevně "na lovu".....místní, Pha - Běchovice.
IP zaznamenána