30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz radary strakonicka  (Přečteno 15552 krát)

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Dotaz radary strakonicka
« kdy: 19 Října 2014, 15:39:27 »

Dobrý den,
nevíte někdo jestli je funkční úsekové měření směrem z centra zde? http://mapy.cz/s/dEDS
když jedete tak jsou kamery před mostek inteligence na 80, která pak končí u benzínky na 50...Ale nikde nevidím kamery na konec úseku:-) Nebo to měří jen aktuální? Díky
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2014, 16:08:38 »

Parkrat jsem tam za poslednich 12+ mesicu jel, kamery vzdy uspesne ignoroval, a nikdy nic neprislo. Ale obcas mam pocit, ze jsem na whitelistu :) tak nevim na 100%, zda funguji.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2014, 12:52:50 »

Dobrý den,
nevíte někdo jestli je funkční úsekové měření směrem z centra zde? http://mapy.cz/s/dEDS
když jedete tak jsou kamery před mostek inteligence na 80, která pak končí u benzínky na 50...Ale nikde nevidím kamery na konec úseku:-) Nebo to měří jen aktuální? Díky

IMO ve směru Z CENTRA kamery na Strakonické určitě neslouží k výběru rychlostní daně. Jezdím tam denně z práce, většinou rychlostí kolem 100kmh a nikdy mi nic nepřišlo. Občas tam jen loví policejní Passat, ten je ale bez problému poznat :-)

Pozor, ve směru DO CENTRA kamery určitě fungují a dopisy chodí. Také se tam občas, když je hezky, vyskytují měštáci, kteří jsou na ty kamery online napojeni.

IP zaznamenána

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2014, 20:20:55 »

Děkuji za info!
V tom případě je trošku klamavá ta klasická bílá čára, co je vždy u úsekovky :-))
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2014, 22:47:46 »

to já naopak viděl připichlé na síť státní právě u těch kamer, co jsou směrem z centra
u té autobusové zastávky a pár domečků co je za závodištěm
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2014, 17:50:10 »

Také se tam občas, když je hezky, vyskytují měštáci, kteří jsou na ty kamery online napojeni.
Od platnosti OO 19.1.2013 jsem je tam ještě neviděl.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #6 kdy: 17 Května 2017, 08:56:58 »

Omlouvám se za vyhrabání tohoto mrtvého tématu....

Zdá se mi, že náš milý magistrát zvýšil četnost posílání odpustků z úsekového měření na Strakonické za Lahovickým mostem směr centrum.
V odpustkové výzvě je jako místo přestupku uvedeno pouze: P5, Strakonická směr centrum.

Vzhledem k tomu, že Stakonická směr centrum je dlouhá cca 12km a je na ní několik různých rychlostních limitů, tak mi přijde označení místá dost vágní.
Zkoušel jste někdo, v rámci kočkování s úředníky, získat upřesnění místa ??

Samozřejmě vím, že v Praze funguje ignorování nebo Helmut :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #7 kdy: 17 Května 2017, 09:57:14 »

Zkuste třeba zažádat o zaslání kopie spisu podle SprŘ :-)

Pak se s nimi navíc můžete kočkovat že jste to potřeboval proto, abyste mohl zjistit kde to bylo a kdo tedy řídil (řidiči se vystřídali). Neposlali (=neučinili nezbytné kroky ke zjištění), nemohl jste udat.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2017, 10:21:19 »

Zkuste třeba zažádat o zaslání kopie spisu podle SprŘ :-)

Pak se s nimi navíc můžete kočkovat že jste to potřeboval proto, abyste mohl zjistit kde to bylo a kdo tedy řídil (řidiči se vystřídali). Neposlali (=neučinili nezbytné kroky ke zjištění), nemohl jste udat.

Přesně tak jsem to myslel. Pošlu tu žádost v rámci sdělení totožnosti řidiče :-) Uvidíme jestli se něco stane :-) Mám teď dva kousky. U jedné výzvy použiju standardní postup a druhé se trochu pokočkujeme :-)

Docela mě sere, že magistrát změnil šablonu výzvy. Kontrétní paragrafy a poučení je až na druhé straně, zatímco první strana vypadá jak reklama na akční zboží - hlavně co nejrychleji a nejsnadněji bez přemýšlení zaplatit/koupit odpustek.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #9 kdy: 17 Května 2017, 10:49:29 »

Na strakonický směr centrum dodržuji 80km/h na lahovickým mostě a 50km/h těsně za ním, potom až k barranďáku 120km/h
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #10 kdy: 17 Května 2017, 10:55:05 »

Naopak, já tu novou pražskou šablonu vítám - chybí tam jakékoliv náležitosti, jaké údaje o řidiči máte poslat. Takže jsem udal Helmuta a teď čekám, jestli ho obešlou, aby se mohl přiznat (mají na to kompletní adresu), nechají vyhnít (tomu moc nevěřím), nebo překlopí na sprdel (kam se Helmut přijde osobně zeptat, proč ho nekontaktovali).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #11 kdy: 31 Srpna 2017, 13:22:28 »

Abych nejdříve odpověděl na úplně původní otázku uživatele kuzzzma: V aktuální versi dokumentu "Místa k měření rychlosti strážníky MP", kterým KŘ PČR stanoví seznam míst, kde mohou OPové měřit, je ulice Strakonická zmíněna pouze jednou, a to v bodě 98 takto: "Praha 5, ul. Strakonická, směr do centra mezi SVO č. 515586 a č. 515573".
Pozn.: SVO = sloup veřejného osvětlení.

Celkem vtipné pak je, že všechny výzvy týkající se tohoto úseku obsahují informaci o tom, že přestupek byl spáchán u SVO č. 515573 (což je jeden z krajních bodů shora uvedeného intervalu), přičemž standardizovaný spis neobsahuje informaci o tom, jakým způsobem (či v jakém směru) jsou sloupy číslovány, potažmo kde konkrétně se nachází SVO č. 515586. A protože jde o poměrové (lidově "úsekové") měření (zařízení UnicamVELOCITY3), je toto poměrně zásadní nedostatek, jelikož ze spisu tak není jasné, zda se celý úsek měření nachází v úseku vymezeném PČR či nikoliv, a tedy zda je měření prováděno v souladu s §79a ZPPK.

Jinak fotografie jsou v naprosto otřesné kvalitě a zřetelně s nimi někdo zcela standardně manipuluje (např. i celá horní polovina fotografie je zakryta). MHLMP nedisponuje manuálem, a tak nelze identifikovat valnou část údajů uvedených na fotografiích. Fotografie jsou všeho všudy dvě (na začátku a konci měření), přičemž se jako pravděpodobné jeví, že délka měřeného úseku (na fotografii ovšem uvedená jako "Vzdálenost") je 524,5 m. Z těchto dvou fotografií naprosto není možno objektivně posoudit materiální znak přestupku (počasí, dopravní situaci atp.). Např. mně se v daném úseku stalo, že jsem musel výrazně zrychlit, abych uvolnil cestu sanitce. Následně jsem si pečlivě uložil záznam z kamery, těše se na správní řízení, které bohužel nenastalo.

Především však jsou tyto fotografie pořizovány podle mého názoru v rozporu se zákonem č. 553/1991 Sb., zákon o obecní policii, v jehož §24b se dočteme:

Citace
(1) Obecní policie je oprávněna, je-li to potřebné pro plnění jejích úkolů podle tohoto nebo jiného zákona, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy z míst veřejně přístupných, popřípadě též zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu zákroku nebo úkonu.
(2) Jsou-li k pořizování záznamů podle odstavce 1 zřízeny stálé automatické technické systémy, je obecní policie povinna informace o zřízení takových systémů vhodným způsobem uveřejnit.

Jelikož Strakonická ulice je jednoznačně transitní komunikací, přes kterou projíždí řidiči nejen z Prahy a blízkého okolí, ale především řidiči mimopražští, je po mém soudu jediným možným vhodným způsobem, jak zveřejnit informaci o tom, že v daném úseku jsou focena VŠECHNA auta (to je podstata poměrového měření - na začátku měřeného úseku je pořízen obrazový záznam každého vozidla, bez ohledu na to, zda je jeho jízda později vyhodnocena jako přestupek či nikoliv), informační značka před měřeným úsekem. Ta tam ovšem, pokud je mi známo, není - a dovoluji si tedy tvrdit, že zařízení je provozováno v rozporu se zákonem.

Domnívám se, že právě takovéto případy budou v blízké budoucnosti lícem jinak zcela otřesného nařízení EK o ochraně osobních údajů, které se vžilo jako "GDPR". A těším se, že ÚOOÚ pražskému magistrátu, který na zákony dlouhodobě kašle, byť se na druhé straně snaží jejich dodržování vymáhat, napálí pokutu alespoň 2 mil. EUR. Mimochodem: jak je na tom MHLMP s přístupem k ochraně osobních údajů (stejně jako s přepjatým formalismem) se lze dočíst např. v poměrně čerstvém rozsudku NSS č. j. 7 As 254/2016 ze dne 6. 12. 2016.
« Poslední změna: 31 Srpna 2017, 18:03:04 od kdo »
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #12 kdy: 31 Srpna 2017, 13:37:22 »

napálí pokutu alespoň 2 mil. EUR.
To nakonec asi těžko, protože evidentně jedinou starost, kterou má státní správa při přípravě adaptačního zákona je, jak snížit maximální výši pokut pro sebe a všem ostatním nechat plnou sazbu.
V tuzemském případě půjde především o snížení maximálních pokut za nedostatečnou ochranu dat pro státní úřady, kraje, obce či nemocnice. Podle nařízení GDPR mohou takové organizace zaplatit nejvýše 20 milionů eur (520 milionů korun). Návrh zákona ale počítá pouze s 10 miliony korun.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #13 kdy: 10 Září 2017, 09:56:55 »

Na strakonický směr centrum dodržuji 80km/h na lahovickým mostě a 50km/h těsně za ním, potom až k barranďáku 120km/h
Úchvatný, hlavně plynulá jízda, žejo.

Už bude třeba konečně na ten šmejd použít anglickou meducínu, jinak se tady z toho normální lidi pojebou. Hm, možná bude lepčí ty starý pneumatiky, co sem doma vyklidil, radši než se je snažit za pár piv prodat je tak říkajíc investovat :P
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz radary strakonicka
« Odpověď #14 kdy: 12 Září 2017, 15:40:28 »

Už bude třeba konečně na ten šmejd použít anglickou meducínu, jinak se tady z toho normální lidi pojebou. Hm, možná bude lepčí ty starý pneumatiky, co sem doma vyklidil, radši než se je snažit za pár piv prodat je tak říkajíc investovat :P
U nás si ovšem stát nedělá iluze o tom, že nekoná dobro a jen vysírá - podle toho jsou umístěné kamery.  Ty britské kamery vypadají mnohem lépe přístupné, u nás jsou dostupné leda tak některé rozvodové skříně.
IP zaznamenána