30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů  (Přečteno 3106 krát)

loleclovec

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Dobrý den pánové,
je možné, že mě pošlete do háje, protože takovýto přístup k pokutám se tady asi netoleruje, ale přesto to zkusím.
Jde mi o radu, mému zaměstnavateli, jakožto provozovateli vozidla, přišla výzva aby nabonozoval, kdo vozidlo řídil v době spáchání přestupku. Po letmé kontrole GPS lokátoru, jsme dospěli k tomu, že vozidlo se v uvedenou dobu na tomto místě nacházelo, tudíž k přestupku mohlo dojít.
Vzhledem k tomu, že jsme se zaměstnavatelem v tomto ohledu za dobře(občasné pokuty z automatů mi bez keců platí a neřeší) nechci ho žádným způsobem ohrozit. Můj zaměstnavatel je zároveň rodinný příslušník (strýc).

To co přišlo ale teď jsme nikdy ani on, ani já neviděli. Vždycky chodily pokuty od MP, nebo od MHLMP ve smyslu, zaplať drobný, drž hubu, moc se o to nezajímej a máš klid.
Nicméně z tohodle dopisu je patrné, že je spíš zajímá kdo vozidlo řídil. Asi jim nejde o ty chechtáky ale jde jim o body a roční podmínku. Pokud si dobře pamatuju, tak pro tento přestupek je v blokovém řízení pokuta do 2500. Neví tedy někdo, proč rovnou nenabídli blokové řízení a nechtějí prostě jenom zaplatit výpalný ?
Chtěl bych to nějakým způsobem zahrát do outu, výhra pro mě je zaplatit výpalné 500-1000kč jako sponzorský dar PČR na nový čtyřkolky a vyhnout se ztotožnění řidiče.
Nelíbí se mi totiž fakt, že když se jako řidič nabonzuju, tak za stejné všimné dostanu bonus ve výši pár bodů a hlavně roční žluté karty, a to opravdu nechci.
Byl by někdo z Vás tak laskavý a poradil mi jakým způsobem se tato situace dá případně nedá řešit?
Děkuji mnohokrát
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2019, 20:34:00 »

Zdravím vás,
vyřešit se to dá velice jednoduše, zvlášť když máte tak malé nároky. Tuto výzvu ignorujte a až něco přijde dál, přiložte nám to sem. Ničeho se nebojte.
Další možnost je jim odpovědět, že jim řidiče nesdělíte, protože článek 37 listiny základních práv a svobod. Ale je to zbytečné.
« Poslední změna: 14 Března 2019, 20:36:00 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2019, 07:20:41 »

Pokud byste se lekl posledních dvou řádků. Provozovatel samozřejmě ví kdo řídil. Uvedenou pokutu až sto tisíc však nelze napařit za to, že to nesdělí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2019, 10:23:01 »

je možné, že mě pošlete do háje, protože takovýto přístup k pokutám se tady asi netoleruje, ale přesto to zkusím.

Když máte někoho kdo platí a dál to neřeší a nestojí vám to za to bojovat o princip tak to je asi rozumný přístup..
Sice strýc asi mohl ušetřit peníze protože zejména odpustky z MHMP za bagatelní přestupky stačí jen ignorovat, ale to je jeho problém.

Když se chcete vyhnout ztotožnění řidiče tak stačí řidiče neudávat.
Jen provozovatel nikdy nesmí vypovědět že neví kdo vozidlo řídil.

Když provozovatel nemá zkušenosti s vedením řízení a má podřízený přístup k úřadům tak je důležité aby tam nechodil se s nimi bavit osobně. Hrozí že něco podepíše a bude problém.

Asi nejlepší taktika je ten dopis ignorovat a počkat co bude dál.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2019, 12:02:28 »

To co přišlo ale teď jsme nikdy ani on, ani já neviděli.
To bude nejaka racionalizace "prace" PCR. Zacalo to chodit (alespon ke mne se to zacalo dostavat) behem minuleho roku. Predtim chodilo klasicke predvolani do Kongresove (nebo Sdruzeni) k podani vysvetleni. Ridice zjistuji proto, ze to nemohou preklopit na tzv. Sprdel (prestupek provozovatele motoroveho vozidla) a pokud chteji pokutovat, museji najit ridice. V tomto pripade ja osobne jako nejlepsi reseni vidim odpovedet tak, jak uvedl Caroprd111 (nebudu uvadet ridice protoze cl.37 LZPS). Ignorace je tez mozna - ale obvykle fizlove jeste nekolikrat otravuji a pak to predaji na urad k dovyreseni, zatimco po aktivni aplikaci LZPS to (v mnou resenych pripadech) vzdycky odlozili.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2019, 12:59:20 »

Omlouvám se za nedostatek mezi ušima - v tomtok případě se jedná o nedovolené parkování nebo paragraf...... ?
Rád bych udržel nit v dalším vzdělávání a z psaníčka ouřadu jsem nepochopil.... :-[
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2019, 18:05:42 »

Ve výzvě se píše "par. 125c odst. 1 písm. f) bod 3", což je "3. překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 20 km.h a více nebo mimo obec o 30 km.h a více".
IP zaznamenána

loleclovec

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla od PČR ke sdělení údajů
« Odpověď #7 kdy: 17 Března 2019, 19:15:39 »

Pánové,
mockrát děkuji za ochotu mi poradit.
Pošlu jim tedy datovkou co mi bylo doporučeno.
Samozřejmě o dalším postupu, budu zde informovat.

Jinak ještě k tomu, proč platíme a neřešíme, ve většině případů se jedná o pár stokorun ročně max do 1tkč.
Neřešíme, proto, že jsme malá firma, jedeme s minimem zaměstnanců a práce máme opravdu nad hlavu, já bych  se s nimi klidně hádal a věřím tomu, že bych ty peníze i ušetřil ale nemám na to prostě energii a chuť. A jak říká strýc, tímhle všimným si platíme karmu, abychom se v příštím životě nenarodili jako strážníci :D.
Nemějte mi tedy tento přístup prosím za zlé.
IP zaznamenána