30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Městapo v Liberci  (Přečteno 9420 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Městapo v Liberci
« kdy: 17 Října 2014, 15:13:06 »

Zdar pánové, tak asi po 2 letech, kdy řeším přestupky jen jako zmocněnec mě konečně dneska taky čapli. Trochu jsem spěchal ven z Liberce a tu najednou 2 měšťáci u krajnice a jeden kyne... (k zastavení)

protože když jsem naposledy nezastavil, udělali ze mě státní policajti zločince a na noc zavřeli do chládku :-), dneska jsem se rozhodl nocovat doma a poslušně zastavil, trochu tušíc, že rychlost nebyla v olrajtu.

stáhnu okénko a strážník že chce občanku a řidičák. Dal jsem mu řidičák a že občanku nemusím  (teď už vím, že při podezření ze spáchání přestupku musím). On, že jí chce, já zas že ne, že jsem povinen prokázat totožnost a že řidičák mu musí stačit. Že jsou jistě on-line tak ať se zeptají googlu. A on, že mě teda předvedou. Mít čas, tu legraci bych absolvoval, ale spěchal jsem na obchodní schůzku, tak ač nerad, občanku mu svěřil.

Pane řidiči, jel jste v obci 74 km/hod. Já odvětil, že pokud mají dojem, že se stal přestupek, tak ať to řeší ve správním řízení.
Mezi tím přijelo auto které asi fízlovalo někde o kus dál před místem, kde jsem byl zastaven a kluci se jali pracovat.

Jeden chodil kolem mého auta a usilovně fotil, další 3 pracovali v autě. Po chvilce - až mne to zaskočilo přišli, dali mi doklady a bez dalšího mne pustili. 8)

A já se ptám - to mi nemuseli dát záznam o přestupku ? ani kouknout, ani podepsat, ani vyjádřit své emoce na něm ? Byl jsem trochu zklamaný, protože právě na ten canc papíru jsem se těšil, chtěl jsem se s ním aspoň na 10 minut, které jsem měl, zavřít v autě a studovat ho ... abych je nasral - protože venku lilo jako z konve.

Ten déšť souvisí také s tím, že podle mne radar je v silném dešti podle mých dosavadních znalostí nepoužitelný, nemám pravdu ?
myslím si, že to na mě nahráli bez změření a po mém ataku na jejich sebevědomí dohráli hru bez ztráty tváře a rozloučili se. Plus si udělali pár fotek, aby měli místního grázla na nástěnce a příště se na mě mohli povozit... . Ani test na alkohol ani na drogy - to bych taky zdržoval , s vědomím, že naposledy jsem požil před týdnem....
Dokonce viděli že nejsem připoutaný, ale to kontrolovat nemohou (byť by mohli podat podnět ke správnímu řízení, co jsem se dočetl)

tož tak na světě, máte-li někdo podobnou zkušenost nebo jste z mého příběhu vydedukovali něco jiného, budu rád za reakce.

P.S. Jinak dnes podávám odvolání do Jablonce, to je ono oblíbené správní řízení co poprvé totálně zprasil bývalý policajt Chomát, pak se půl roku nic nedělo a teď to trochu v menší míře pokazila sama šéfová správního odboru v Jablonci (nepoučila před ústním jednáním, materiální aspekt úplně vynechala a to jsem jí to dokonce poradil, aby to vyřešila - v prvním odvolání to taky měli, pitomci)
nicméně přestupek se stal o vánocích a teprve teď to půjde (pokud mají odvahu) znovu na kraj... takže už jsme v klidu. v nejhorším podáme žalobu a prekluduje je to v klidu na okresním soudu.
« Poslední změna: 17 Října 2014, 16:41:38 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2014, 16:02:33 »

To, že jste nedostal žádné písemné vyjádření, jednoduše znamená, že se na to vykašlali. Toto se mi stalo již asi 5x, kdy mne hlídka zastavila, a po mých výpadech (občanku nedám, nezapomněl jste mne náhodou poučit, máte povolení zde měřit, atp.) se šli radit do auta, řešili třeba 5-10 minut i s vysílačkou, jestli mne můžou na něčem dostat, a pak mi vrátili doklady a řekli ať vypadnu.

Pak je samozřejmě ještě opačná strana, kdy někteří se naserou a začnou kontrolovat lékárničky, žárovky a tak :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2014, 16:22:01 »

no pro ten případ mám žárovičky i lékárnu a ostatní serepetičky v pořádku a zas na to nedošlo :-)
Hajzli měšťácký, už jsem se těšil, že se utkám s místním správním odborem... protože ty ještě neznám.
IP zaznamenána
Concorde

TomElefant750

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2014, 18:35:30 »

Zdá se mi že městapo v Liberci začalo měřit poměrně nedávno, radar jsem viděl v Octavii kombi v barvách MP.
Váš příspěvek mi připoměl že jsem chtěl napsat žádost podle InfoZák na místní MP o seznam míst kde maj povoleno měřit - učiním tak a případně ho tu zveřejním.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #4 kdy: 17 Října 2014, 18:45:34 »

Ano ano, potkávám je často na Letné u plochodrážního stadionu a teď na Husově třídě. Asi si koupili novou hračku a potřebují jí zaplatit.  8) 8)
IP zaznamenána
Concorde

TomElefant750

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #5 kdy: 17 Října 2014, 19:26:59 »

já je viděl u dopravního hřiště naproti stadionu Slovanu
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #6 kdy: 17 Října 2014, 21:16:18 »

S novou hračkou trapili nedávno i na výjezdu z liberce kousek od zastávky MHD u Radčického potoka. Je tam taková stará fabrika a odbočka někam nahoru, tam se fizl postavil , radar vzal pod křídlo a dělal jako že jen stojí a opírá se o zábradlí auto preventivně schovali u protějších garáží aby bylo líp vidět ;D. Tejden na to sem to viděl opakovat i státáky s tím samým trapným trikem.  ;D .

@Concorde- opravdu musíte dát občanku, když jste sprostý podezřelý? Žil jsem v tom, že na to nemaj nárok pukud mam řidičák.
IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #7 kdy: 17 Října 2014, 22:17:38 »

Nedávno (na moje narozeniny, takže jsem měl i dost naváto) jsme si udělali se ženou noční výlet (řídila samozřejmě ona a samozřejmě zcela střízlivá), aby si jako začátečnice procvičila jízdu a zastavili nás ve Velkých Hamrech pachové ... tzv. preventivní kontrola pro nic za nic ;-) Tak jsem vyskočil z auta ještě dřív než žena zcela zastavila a jal jsem se je školit kvůličemuže nás to vlastně obtěžují, když jsme vůbec nic neprovedli (ani rychlost jsme nepřekročili, protože na nás protijedoucí řidiči v předstihu kolegiálně blikali). Tím jsem na sebe strhl pozornost aktivního a ambiciozního mladého poldy, takže se nevěnoval mé vystresované ženě on, ale jeden z ostatních, kteří se téměř nepokrytě bavili na účet svého jistě velice oblíbeného kolegy ;-) Manželce vrátili papíry, upozornili ji na to, že jí nesvítí jedna žárovka na osvětlení RZ (což jsem věděl, sám to mám na svém autě také a vůbec mi to nevadí) a ještě ji upozornili, kde po cestě stojí další hlídka :-D Odhadl bych, že na ně chlapec i donáší, když je u nich tak oblíbený ;-). Chvíli na mne mlamoj zkoušel, že jsem na něj byl sprostý, ale po dotazu, jak konkrétně jsem byl sprostý to musel přejít mlčením, protože jsem si na to dal velký pozor a umím být hodně kousavý i bez vulgarit. Opět jsem chtěl vědět, proč nás staví, když jsme nic neprovedli a "preventivní" kontrolu zákon nezná. Začal tvrdit, že hledají hledané osoby a kradená auta. Já tedy chtěl vědět, které hledané osobě jsem podobný já nebo moje žena a že chci vidět fotky. Prý že mi je ukáže, ale na služebně, kam mne rád odveze. Po té, co jsem postoupil o krok přímo k němu (čímž jsem evidentně porušil jeho komfortní zónu) a řekl: "OK, tak tedy jedem", to zcela přešel mlčením, poodstoupil a požádal mne o OP (proto to sem píši, ale fakt je, že jsem neřídil a byla to jen "preventivní" kontrola), což jsem (s významným konstatováním "á, tak tedy budeme dělat káóčko, co? :-D") odmítl s tím, že OP u sebe vůbec nemusím mít (a doufal jsem že se chytí, ale bohužel se nechytil a přešel to mlčením ... podotýkám, že jsem ho u sebe měl), řekl jsem mu jen jméno, tak po mně chtěl i rodné číslo, což jsem mu řekl stylem "dneska mám narozeniny, tak si to spočítejte" (bylo už po půlnoci, takže jsem je měl ve skutečnosti včera), prý "a co je za lomítkem?", já po krátkém předstírání přemýšlení: "no to fakt dohromady nedám", "tak jaké je rodné jméno matky?", já mu je řekl s dodatkem "... asi" - na čež on vyvalil překvapeně oči a opakoval "Asi?" ;-). To mu nejspíš raději stačilo, asi pět minut v autě předstíral, že si mne lustruje a pak se vítězoslavně vrátil s tím, že jestli jsem mu uvedl nepravdivé údaje, tak mne mohou předvést. Já na to, že klidně, že se rád pobavím, ale ať počítá s tím, že bude muset ve svém volnu na úřad, protože budu požadovat jeho svědectví. Vyfotil jsem si jeho číslo (sám mi na ně posvítil baterkou a trval na tom, že tam nesmí být obličej) a jeho skvěle se bavícím kolegům jsem popřál klidný zbytek noci. Takhle dobře jsem se už dlouho nepobavil :-D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #8 kdy: 17 Října 2014, 22:58:13 »

Nedávno (na moje narozeniny, takže jsem měl i dost naváto) jsme si udělali se ženou noční výlet (řídila samozřejmě ona a samozřejmě zcela střízlivá), aby si jako začátečnice procvičila jízdu a zastavili nás ve Velkých Hamrech pachové

To mi připomnělo podobnou situaci kdy jsem přesvědčen že nás zastavili protože jsme na značce 40 jeli 40  ;D Zjevně předpokládali že kdo jede v noci na 40-ce 40 bude pod vlivem  :) Ale já jí to říkal ať tu značku tak neprožívá  ;D
A po vystřídání jsme cestou zpátky potkali jinou hlídku když jsme na 50 jeli asi 65 jako tam jezdí všichni a nechali nás projet  :)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2014, 17:18:37 »

To, že jste nedostal žádné písemné vyjádření, jednoduše znamená, že se na to vykašlali. Toto se mi stalo již asi 5x, kdy mne hlídka zastavila, a po mých výpadech (občanku nedám, nezapomněl jste mne náhodou poučit, máte povolení zde měřit, atp.) se šli radit do auta, řešili třeba 5-10 minut i s vysílačkou, jestli mne můžou na něčem dostat, a pak mi vrátili doklady a řekli ať vypadnu.

Pak je samozřejmě ještě opačná strana, kdy někteří se naserou a začnou kontrolovat lékárničky, žárovky a tak :)
se mnou ho v nejmenované obci - východně Prahy - aktivní mestapačka i sepsala, ale odmítla mi pořízení fotografie záznamu
no a už je to 14 měsíců....

lékarničku a žárovky snad obecní strážníci vůbec kontrolovat nemohou ne ?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2014, 22:09:10 »

za snížený viditelnosti měřit nesmí  ;)
IP zaznamenána

Dare

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #11 kdy: 19 Října 2014, 18:30:12 »

za snížený viditelnosti měřit nesmí  ;)

Ahoj, mám na Vás jen malý úpřesňující dotaz ohledně toho měření - týká se to pouze laseru, nebo i např. AD9C (Superb) nesmí měřit za snížené viditelnosti jako je např. hustý déšť apod.. ?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Městapo v Liberci
« Odpověď #12 kdy: 19 Října 2014, 19:31:16 »

najdi návod k obsluze, většina zde http://30kmh.cz/index.php?board=26.0
IP zaznamenána