30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] výslech u PČR  (Přečteno 7820 krát)

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] výslech u PČR
« kdy: 11 Března 2019, 16:19:43 »

Dobrý den
Dnes mi volal příslušník PČR at se dostavim k výslechu. Uvědomely  občan  (nebo vice) nahlásil na polici moje auto a SPZ s tim.ze jsem na zastávce tramvaje (na te  vyvysene) nedal přednost chodcům v době kdy byla tramvaj v zastávce.
Je to několik dnů zpět a nemohu to ani potvrdit a ani vyvrátit. Prostě si nic takového nepamatuju a rozhodně nemohlo jít o nic vybocujiciho z obvyklého dne.
Jak jsem pochopil tak se mám bud přiznat že jsem auto řídil a nebo nepřiznat a pak to posle na správní řízení.
Potřeboval bych prosím radu jak se zitra zachovat a co mi vlastně muze hrozit.
moc děkuji
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2019, 16:22:08 »

Na telefonni rozhovor se nereaguje. Vzdy vyckame na pisemnou vyzvu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2019, 16:25:39 »

Vážený pane, nevím kdo volá a pokud jste skutečně policista, tak se mi do telefonu nemáte jak prokázat. Pokud něco chcete, pošlete mi prosím poštou předvolání.
Toto říkáme i v případě, že máme datovou schránku  ;D
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2019, 16:44:35 »

Tento typ jednání nelze překlopit na přestupek provozovatele. Vaší jednoznačně správnou taktikou proto je nikam nechodit a na všechny písemnosti odpovídat, že odpíráte podání výpovědi. Pokud byste na základě nějakého poloanonymního telefonátu telefonátu hodlal zítra běžet ke křížku, bude Vás to pouze stát čas. Zároveň existuje i nějaké riziko, že jste byl natočen/vyfocen při jednání, které je na hraně zákona, a Vy úplně zbytečně dáte PČR možnost porovnat Váš vzhled s video/foto dokumentací. 
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2019, 16:47:22 »

Na telefonni rozhovor se nereaguje. Vzdy vyckame na pisemnou vyzvu.
A až (pokud) výzva k podání vysvětlení dorazí, odpovíme písemně, že odmítáme podat vysvětlení a je tedy zbytečné tam chodit. A tím to skončí.
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2019, 17:58:52 »

Lépe se o těchto věcech čte než se to prožívá. Jistě   jsem se  zachoval hloupě ale prostě jsem řekl že přijdu, Nerad bych dělal jednu hloupost za druhou ale když už jsem to slíbil a teď   nepřijdu tak ho tak nějak lidsky na..... Existuje nějaká rozumna možnost jak tedy vyhovět ale zaroveň si neublížit
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2019, 18:02:32 »

On Vás chce tak nějak lidsky připravit o trochu času a pár peněz, takže je od Vás tak nějak lidsky hezké, že mu v tom chcete vyjít vstříc. Hodně štěstí!
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2019, 18:04:26 »

Nekde zkusenosti musi nabrat... bezte  ;D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #8 kdy: 11 Března 2019, 18:07:35 »

Lépe se o těchto věcech čte než se to prožívá. Jistě   jsem se  zachoval hloupě ale prostě jsem řekl že přijdu, Nerad bych dělal jednu hloupost za druhou ale když už jsem to slíbil a teď   nepřijdu tak ho tak nějak lidsky na..... Existuje nějaká rozumna možnost jak tedy vyhovět ale zaroveň si neublížit

Zatím jste hloupost neudělal ani jednu, do telefonu jste ho mohl klidně požádat o ruku. Ale pokud tam půjdete, tak to bude hloupost na druhou. Nejenom, že nevíte, kdo volal, ale ani on neví, s kým volal. Pak při návštěvě to lidsky zjistí a zjistí, že volal s hlup..., ovcí.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #9 kdy: 11 Března 2019, 18:13:54 »

Prostě jste na to tak nějak lidsky zapomněl. Pardon... Na nějaké slevové akce mě někdo zve každou chvíli.
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #10 kdy: 11 Března 2019, 19:19:08 »

OK,děkuju nepujdu
Pokud jsem hledal dobře tak to bodový přestupek není
ještě maly dotaz
mam trochu potíže s doručováním pošty a tak jsem si dnes zřídil datovku a už je aktivní
Myslim že ANO ale radši se zeptam
Je tedy povinnost PČR a případně Magistrátu se správním řízením mě kontaktovat do datové schránky i jako fyzickou osobu

Mockrát děkuji za Vaše odpovědi a pokud to bude mít pokračování tak se ozvu,diky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #11 kdy: 11 Března 2019, 19:23:37 »

ANO je to povinnost doručovat do DS, pokud ale přeberete dopis pozemní poštou považuje se za doručený.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #12 kdy: 11 Března 2019, 19:31:37 »

Jenom doplním, pouze, pokud je to DS na nepodnikající fyzickou osobu.

EDIT: Dovolil jsem si drobné upřesnění. -kdo-
« Poslední změna: 11 Března 2019, 20:34:34 od kdo »
IP zaznamenána

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2019, 23:48:31 »

@-kdo-: K tomu upřesnění - pokud by byla provozovatelem podnikající fyzická osoba a DS je také tohoto typu (na stejné IČ), je povinností doručovat do DS, nepletu se?
Dorazila mi výzva k vyzvednutí dopisu od magistrátu, tak čekám na vhození do schránky, protože mám datovku, tak jestli to má význam nebo jsou oprávněni v případě podnikající FO zasílat i poštou.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #14 kdy: 12 Března 2019, 06:40:13 »

Ono je to hloupě vymyšleno, ale na druhou stranu je to jednoduché. Pokud má adresát datovou schránku jako podnikající FO, povinnost doručovat do ní se týká pouze korespondence, jejímž adresátem je podnikající FO. Pokud chce OSVČ dostávat do DS i korespondenci nepodnikatelskou, musí si založit druhou DS jako nepodnikající FO.

Co se týče dopisu z magistrátu, pokud Vám cokoliv posílají jako OSVČ, na kterou máte DS podnikající FO, mají jednoznačně povinnost doručovat do DS. Pokud tuto povinnost nedodrží, museli by následně prokázat, že jste se s obsahem zásilky seznámil. Což se může stát víceméně pouze na základě Vašeho přiznání (i nepřímého - např. když zmíníte obsah “nedoručeného” přípisu v nějakém podání). A pozor: k seznámení dochází i při nahlížení do spisu.
IP zaznamenána