30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] výslech u PČR  (Přečteno 7790 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #15 kdy: 12 Března 2019, 07:44:50 »

@-kdo-: K tomu upřesnění - pokud by byla provozovatelem podnikající fyzická osoba a DS je také tohoto typu (na stejné IČ), je povinností doručovat do DS, nepletu se?

Ano.. jestli si to vykládám správně tak SO musí doručovat do DS když má DS přesně ten komu chce doručovat.. když má stejný reálný člověk DS jiného typu (třebas když je auto psané na FO a provozovatel nemá DS FO, ale má jiný typ DS) tak tam doručovat nemusí..
ale může tam doručit a když si to ta správná osoba vyzvedne tak mají doručeno.. ale při chybném doručení se neuplatní fikce doručení.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #16 kdy: 12 Března 2019, 08:37:30 »

Citace: "Dnes mi volal příslušník PČR at se dostavim k výslechu. Uvědomely  občan  (nebo vice) nahlásil na polici moje auto a SPZ s tim.ze jsem na zastávce tramvaje (na te  vyvysene) nedal přednost chodcům v době kdy byla tramvaj v zastávce."
Trochu tápu, jaký to měl být přestupek. Povinnost zastavit vozidlo plyne pouze v případě absence nástupního ostrůvku, nebo nástupiště na zvýšeném tramvajovém pásu. O zvýšeném pásu ale autor píše. Takže zbývá pouze ohrožení chodce na přechodu - což jsou 4 body, pokuta 2,5 až 5K a žlutá karta na 12 měsíců. Taktika neúčasti na uvedeném soaré s fízlem je nanejvýš vhodná.
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #17 kdy: 12 Března 2019, 08:57:26 »

takže pokud jsem provozovatel auta které používám jako FO í jako OSVC tak mi nestačí datovka na FO ale měl bych si založit ještě jednu na IČ?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #18 kdy: 12 Března 2019, 09:11:42 »

Myslíte, že úředník má křišťálovou kouli, do které nahlédne a dozví se, zda-li jste pyrátil jako FO nebo OSVČ? Tu kouli nemá - takže s vámi bude komunikovat podle toho, co najde v registru vozidel. Jestli je tam zapsán janjasmin jako FO, pak vážně netuším, proč byste si zřizoval další DS jako OSVČ.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #19 kdy: 12 Března 2019, 09:32:48 »

takže pokud jsem provozovatel auta které používám jako FO í jako OSVC tak mi nestačí datovka na FO ale měl bych si založit ještě jednu na IČ?

Ne.. potřebujete mít jednu DS pro provozovatele vozidla..
sice jste stejný člověk FO i OSVČ, ale jako provozovatele auta jste nechal napsat jedno z toho.. buď FO a nebo OSVČ.. a takovou DS potřebujete mít.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #21 kdy: 12 Března 2019, 13:24:28 »

ano
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #22 kdy: 12 Března 2019, 18:42:46 »

Už jen par vět pro ty, kteří by váhali a nechtěli policii dělat problémy a neposlechli  dobre rady zde danné( no jsem stary a vyrostl jsem sice za komunismu ale myslím že se tenkrát chovali jinak)

Jednáníé proběhlo v přátelském duchu a bylo krátké
Já, nešlo by to smírně vyřešit hned
On: Ne at řeknete co řeknete pošlu to na spravní řízení
Já:Děkuji neřeknu nic
On:Vydržte napíšu a vytisknu

Takže celkem o ničem,nevím nic co bych nevěděl před tím,jsem vůl ale snad poučitelný
Uvedl jsem tam adresu datovky ale pry to stejně klidně pošlou poštou a to mi nepřijde
Ještě jednou všem díky a příště necham vlastní rozum doma,děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #23 kdy: 12 Března 2019, 18:56:54 »

Uvedl jsem tam adresu datovky
!!!
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #24 kdy: 12 Března 2019, 19:05:55 »

Párkrát zde už bylo řečeno pořekadlo "co udělá ryba, než se chytí na háček?" - "otevře hubu". S tou datovkou a "návrhem smírného řešení" jste si moc nepomohl.
Mimochodem co bylo v protokolu od toho přátelského pana příslušníka a uvedeno jako přestupek?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #25 kdy: 12 Března 2019, 19:22:53 »

Kde nic neni, ani smrt nebere.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #26 kdy: 12 Března 2019, 19:27:34 »

v zaznamu o podaní vysvětlení je pouze -"ve věci NP přestupek v dopravě, postavení osoby -podezřely a k celé veci se v současné době odmítám vyjádřit", nic víc
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #27 kdy: 12 Března 2019, 19:31:00 »

Jenže ono to má další konsekvence. Tím že jste na fízlárnu šel jste uryclil přesunutí na obecní úřad.
To jen tak na příklad. Ono je to jinak spíš komické.

Tazatel: mám jít na fízlárnu?
30kmh: ne, nemá to smysl.
Tazatel: no a co když tam půjdu?
30kmh: nijak si nepolepšíte, nemá to smysl.
Tazatel: tak jsem na té fízlárně byl, nemělo to smysl.
30kmh: :-D :-D :-D
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #28 kdy: 12 Března 2019, 19:39:50 »

 :) Už jsem se omluvil že jsem úplný vůl ale jsem take učenlivý a napravitelný vůl a tak by se mi to nemuselo připomínat
Být volem je už tak nelehká situace
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:výslech u PČR
« Odpověď #29 kdy: 12 Března 2019, 19:42:27 »

Zkuste to z druhe strany, taky to neni med.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin