30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem  (Přečteno 5915 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2019, 11:04:49 »

Asi elektromobilita nepostupuje správným tempem a je třeba zavést dálkové ovládání i do benziňáků.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2019, 11:31:02 »

Úplně si dovedu představit, jak potřebuji akcelerovat abych se vyhnul nehodě a automatika usoudí že bych překročil limit a přibrzdí mi ....... :(
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2019, 11:39:24 »

zdesu> ona ti nepribrzdi, ona ti akorat neprida :-) ... to musi byt opravdu k nezaplaceni ve chvili, kdy clovek predjizdi a proti nemu vyjede auto ze zatacky nebo zleva z vedlejsi.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2019, 15:02:08 »

To se ale prý se už stává. Něco se nelíbilo protikoliznímu systému nebo vedení v jízdním pruhu a auto samo od sebe znenadání (v zatáčce!) přibrzdilo nebo zatáhlo za volant. Něco takového jsem zaregistroval v testu.

Sám nemohu posoudit, má čtyřkolová technika jest poměrně historických dat vzniku a zůstane tak.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2019, 17:13:11 »

Jenyk: Řídil jsem novou Fabii s nějakým tím antikolisním systémem, předjížděl jsem cyklistu, ten trochu zahnul doleva a auto okamžitě začlo brzdit a skoro byl průser s dalšíma autama za mnou. Je to funkce fakt za všechny prachy..
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2019, 17:20:04 »

Snad někde v řídícím systému bude zápis o tom, že brzdilo auto samo pro případné dokazování. Nebo ne ?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2019, 19:30:12 »

Snad někde v řídícím systému bude zápis o tom, že brzdilo auto samo pro případné dokazování. Nebo ne ?

To bude hodně platný, až tě budou polomrtvýho vystřihávat ze zdemolovanýho auta. Rozhodně tam budou ale zápisy o překročení rychlosti v místech kdy to systém nehlídal, pro dodatečné prošetření. A záznamy z akcelerometrů, jak agresivně projíždíš zatáčkama, jako přitěžující okolnost.

Auto má poslouchat toho, kdo si ho zaplatil.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2019, 21:59:17 »

Jenyk: Řídil jsem novou Fabii s nějakým tím antikolisním systémem, předjížděl jsem cyklistu, ten trochu zahnul doleva a auto okamžitě začlo brzdit a skoro byl průser s dalšíma autama za mnou. Je to funkce fakt za všechny prachy..
Mně osobně Front Asist několikrát zachránil předek, ovšem samozřejmě jezdím s vědomím, že tam je. Do dalšího auta ho jednoznačně chci.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #9 kdy: 19 Února 2019, 22:01:39 »

Tak ono je to o zvyku, protože člověk se musí držet dál od aut atd. Když si na to člověk zvykne, tak to nemusí být špatný.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #10 kdy: 19 Února 2019, 22:07:45 »

... samozřejmě jezdím s vědomím, že tam je.
To jest jak?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #11 kdy: 19 Února 2019, 22:13:25 »

Vím, že si musím nechat větší odstup před odbocujicim nebo ho objet větším obloukem, to je vše. Za to mi poskytuje výhody - ukazuje bezpečnou vzdálenost, snižuje pravděpodobnost, že neubrzdim (typicky když to vohnout zaslapne hned na první bliknuti oranžový) a hlavně, když se mi nechce řídit, tak se na někoho povesim a za celou cestu nemusím šlápnout ani na jeden pedál.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #12 kdy: 20 Února 2019, 06:20:24 »

A dá se to vypnout? Já ve svém autě nesnesl ani Start Stop system, musel jsem ho prostě natrvalo deaktivovat, abych se stal pánem vozidla.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #13 kdy: 20 Února 2019, 06:41:10 »

Ano, dá.
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Cena ojetin poletí nahoru raketovým tempem
« Odpověď #14 kdy: 20 Února 2019, 07:27:10 »

A dá se to vypnout? Já ve svém autě nesnesl ani Start Stop system, musel jsem ho prostě natrvalo deaktivovat, abych se stal pánem vozidla.

to jde trvale?
IP zaznamenána