30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil  (Přečteno 4169 krát)

sotek79

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« kdy: 08 Února 2019, 20:32:35 »

Dobry vecer,

stal se takova nepekna vec. Soused opravuje barak a mimo jine barvou zacakal nasi fasadu (starou par let). Kdyz tam mel jeste leseni, tak na jakykoliv moje prosby, jestli to nemuze zamaznout, hazel bobek. Proste cistej vysmech - detaily vynecham. No a po predeslejch jeho vystupech uz mi dosla trpelivost. Tak jsem volal "hlidku", ta si ofotila, chtela udelat bububu na souseda, ale toho nikde nenasla. Fajn, tak at to oznami na urad, protoze ze svyho to platit nechci. Tohle byl sled

5.9.18 - nahlaseni, policajti poridili zapis a dokumentaci na nakej tablet nebo co
5.10.18 - predali to na urad
17.12.18 - volam na urad, co jako se to deje, ze se nic nedeje. Pani mi rekla, ze nema fotky, ze je ztratili (policajti), at jim je dodam
2.1.19 - do datovky prisla vyzva na dodani fotek
7.2.19 - volam na urad, jakej je teda pokrok. Prej "nemuzu nic rict". Na muj dotaz, jestli si predvolali toho souseda - ze prej jo.
8.2.19 - dorazilo oznameni o odlozeni

Co me zarazi, je celej ten prubeh a tim, ze kdybych nevolal, tak asi nic nedelaj - to nedelali asi stejne. Moje telefony vzdycka brala urednice, ktera je podepsana pod dodanim fotek i odlozeni.

Nicmene, barak je furt "pobarvenej". Odlozeni nema zadny pouceni, proste nic. Akorat noticku, ze to muzu resit soudne a ze je to "pravomocny" (asi??)

To mi fakt nic jinyho nezbyde nez soud? Je to prkotina a kdyby ten soused nebyl s prominutim debil, tak je vsechno v pohode.
Da se proti tomu odlozeni odvolat? V pondeli si zajdu na urad minimalne pro spis, zatim prikladam to, co mam ja.

Dik moc
« Poslední změna: 08 Února 2019, 22:38:48 od sotek79 »
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2019, 20:44:26 »

Soused jim asi řekl, že to udělala osoba blízká, proti které nebude vypovídat, takže jim nezbylo než to odložit. Možná čte soused také toto fórum?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2019, 21:04:11 »

Nespletl jste si fórum?
IP zaznamenána

sotek79

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2019, 21:11:00 »

Nespletl jste si fórum?

Sak proto jsem to dal do "Ostatni". Jasne, neni to primo o doprave, ale spravni rizeni z "druhy strany". Vcil ma zajima, jestli je to game over nebo muzu nak s uradem bojovat. Podle me jde urad tomu cloveku na ruku. Nic pro nej nekapne, tak mu poradi, rekni tohle a je konec. No a ja su v riti.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2019, 21:27:24 »

No je to jeho pravo. Aspoň si pamatujte, co se bude dít až náhodou sousedovi na zahradě přistane kupa hoven.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2019, 21:33:30 »

A můžete mi vysvětlit, čím si pomůžete, i kdyby mu úřad dal pokutu?
IP zaznamenána

sotek79

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2019, 21:37:47 »

tak naivne jsem veril, ze ho dotlacej k odpovednosti to nejak (vy)resit. O pokutu mi vubec neslo. Me siri ta pokakana omitka. Ale pres urad to asi byla od zacatku slepa koleja. Na durhou stranu - k cemu tam pak je?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2019, 21:41:35 »

Ano, bylo to naivní. Jestli se ptáte, od čeho tam jsou, tak si můžete taky odpovědět sám. Rozhodně ne proto, aby řešili něčí problém.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2019, 22:12:49 »

Je to ostuda. Člověk, který to tu čte, pravděpodobně protože nesouhlasí s represivní činností státních orgánů, chce nakonec ty samé státní orgány zneužít k represi proti svému sousedovi?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2019, 22:38:26 »

Je to ostuda. Člověk, který to tu čte, pravděpodobně protože nesouhlasí s represivní činností státních orgánů, chce nakonec ty samé státní orgány zneužít k represi proti svému sousedovi?
Je mozny ze mu nejde primarne o pokutu sousedovi, ale o nahradu skody, pripadne odstraneni zpusobene skody?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2019, 22:55:34 »

Čistě teoreticky, pokud zrovna je tam fakt někdo svéprávnej a podaří se pachateli odpovědnost v takovejch věcech prokázat, a má zrovna svůj den, tak tam připlácne i náhradu škody. V o maličko větším počtu případů se to děje v trestních věcech u soudu.

Obvykle vás vyfakují ať si to řešíte občansko-správní žalobou u soudu. Eště, že je máme, ne?  ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #11 kdy: 08 Února 2019, 22:56:24 »

Přesně tak, co s frajerem, kterej nechce napravit způsobenou škodu a ještě se prý vysmívá - buď ho potkat někde o samotě a učinit mu "nabídku která se neodmítá", nebo ho holt naprášit. Ale na ouřad to nemá smysl, rovnou se to musí dát k soudu.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #12 kdy: 08 Února 2019, 23:07:44 »

Je to jen o důkazech, prostě měl nahrávat, nahrávat, nahrávat souseda, když ho podezíral, že mu poškozuje majetek. Všechny majetkové přestupky jsou úmyslné, tedy krom toho, že je třeba prokázat, kdo to spáchal, je potřeba ještě prokázat, že to spáchal úmyslně. To není jako dopravní přestupek, kde postačí nedbalostní zavinění. Samotné nedbalostní poškození majetku není přestupek, je to věc občanskoprávní, kterou lze řešit leda žalobou u soudu.
« Poslední změna: 08 Února 2019, 23:12:20 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

sotek79

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2019, 06:29:08 »

Ano, nejde mi o nic jinyho, nez se dobrat puvodniho stavu, tzn. barak bez fleku.

Nahravku (asi 15 minutovou), kde nejdriv rika, ze zam vubec nic neni a pak ke konci ze teda to tam je, ale samo to do mesice zmizi(!!!), co prej resim, mam. Je tam nahrany vsechno, vcetne jeho absolutne arogantniho pristupu. Tu jsem nikde zatim nepouzil - nikdo o ni nevi.

Vec je, ze policajti podle jejich slov s tim mohli udelat jediny - oznamit na urad. No a to dopadlo, jak dopadlo.

Resit to soudne, asi to bude uz jedina možnost?

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Soused (jeho delnici) pocakal barvou barak - urad odlozil
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2019, 07:30:43 »

Bohuzel dost casto se reaguje ve sporu  az na predzalobni vyzvu od pravnika - do te doby ignor.
IP zaznamenána