30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: špatné vyhodnocení testu na drogy  (Přečteno 36614 krát)

anthropoid

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
špatné vyhodnocení testu na drogy
« kdy: 09 Října 2014, 15:09:54 »

Ahoj,
včera mě zadržela státní policie a udělala mi test na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. Žadný amfetamin jsem nepožil ani nužívám!!! Byl jsem vyzván ke kontrole v nemocnici. Kde zkouška z moči byla negativní tedy nula. Sestra tvrdila, že pokud je to v moči negativní nemá smysl dělat krevní zkoušku, ale policie ji chtěla...
Zajímalo by mě když jsem tedy nevinný (testy z krve budou také 0 ) jak dlouho může trvat správní řízení?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2014, 17:05:27 »

To, že vyšetření moče bylo negativní nemusí znamenat, že v krvi něco nezjistí.
Pokud bude výsledek krve také negativní, tak by se to ke správnímu orgánu nemělo ani dostat, policie by to měla odložit.
Když to policie oznámí i tak, tak to odloží správní orgán, kde není přestupek, není co řešit.
Pokud z krve něco zjistí, tak správní orgán podle výsledku nechá udělat posudek, zda byla osoba ovlivněna, pak buď zahájí řízení nebo oznámení přestupku odloží.
Když bude mít vyšetení i s konkrétními údaji, tak porovná s tabulkou a bude vědět, jestli zjištěné hodnoty mohly ovlivňovat nebo ne a opět buď zahájí řízení nebo to odloží.
Oni tu krev chtěli, protože vyšetření, které skončí negativně musí platit policie, když je vyšetření pozitivní, tak ho platí vyšetřovaná osoba, takže to zkouší aspoň přes tu krev.
Zadržovali ŘP?


« Poslední změna: 09 Října 2014, 17:08:42 od Mršťa »
IP zaznamenána

anthropoid

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2014, 17:48:07 »

Na základě toho prvního testu mi vzali řp a dali zákaz řízení.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2014, 19:05:52 »

Na základě toho prvního testu mi vzali řp a dali zákaz řízení.

Tomu nerozumím.
Včera po tom pozitivním testu zadrželi ŘP?
Zákaz řízení může uložit až ve správním řízení správní orgán nebo v trestním soud, policie zákaz neukládá.
Při zadrženém ŘP se sice nesmí řídit, ale ještě to není pravomocné rozhodnutí o zákazu řízení.
Pokud zadrželi včera ŘP, tak to je problém. Snažil bych se bombardovat policii o sdělení výsledku vyšetření krve.
O zadržení ŘP ve správním řízení rozhoduje správní orgán v jehož územním obvodu se skutek stal.
Měl by poslat oznámení o zahájení řízení o zadržení ŘP. Určitě bych v určené lhůtě využil svého práva a k věci se vyjádřil.
Pokud je jistota, že žádné drogy v krvi nebudou, tak žádat o vrácení ŘP.
Orgán to nemusí respektovat a může ŘP v klidu zadržet do doby, než bude rozhodnuto o přestupku, ale určitě bych to zkusil.
Taky záleží, kde k tomu došlo, pokud to byla Praha nebo středočeský kraj, tak bacha, protože v případě odvolání proti rozhodnutí o zadržení ŘP to může u ovolacího orgánu ležet déle než by byl uložený zákaz řízení.
Pak by nezbylo jinak, než podávat stížnosti na nečinnost, ale lépe nechat rozhodnutí nabýt právní moci a počkat na výsledek krve. Po negativním výsledku okamžitě žádat o vrácení ŘP.

IP zaznamenána

anthropoid

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #4 kdy: 09 Října 2014, 19:24:17 »

Ano, mám zadržený průkaz pro podezření přečinu-ohrožení pod vlivem návykové látky.
Stalo se to na Praze 3 kousek od Florence.
Na té služebně jsem byl dnes třikrát a pokaždé mi řekli něco jiného. Pokaždé mě poslali na jiný úřad.
Za celej den jsem tedy nezjistil kde se to bude šetřit a hlavně kam přijdou ty výsledky krve a kdy...
Což je pro mě nejdůležitější abych to mohl urgovat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #5 kdy: 09 Října 2014, 19:38:53 »

Ano, mám zadržený průkaz pro podezření přečinu-ohrožení pod vlivem návykové látky.
Stalo se to na Praze 3 kousek od Florence.
Na té služebně jsem byl dnes třikrát a pokaždé mi řekli něco jiného. Pokaždé mě poslali na jiný úřad.
Za celej den jsem tedy nezjistil kde se to bude šetřit a hlavně kam přijdou ty výsledky krve a kdy...
Což je pro mě nejdůležitější abych to mohl urgovat.

Hm, tak to není dobrý, úřady zadrženého ŘP rádi zneužívají, aby dotlačily obviněné kam potřebují.
Měl by to řešit magistrát a pravděpodobně v Jungmannce. Kdo to bude řešit budeš vědět brzo, protože policie musí zadržený ŘP zaslat na úřad bezodkladně nejpozději následují pracovní den, úřad by pak měl do 5 pracovních dní zahajovat řízení.
Výsledky prvně příjdou na policii a ta je společně se celým spisem (oznámení přestupku) zasílá na úřad, to trvá cca dva až tři týdny od kontroly.
V případě vysokých hodnot, což by mohlo znamenat řízení ve stavu vylučujícím způsobilost, by policie zahajovala úkony v trestním řízení, pak by to řešil soud.

IP zaznamenána

anthropoid

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #6 kdy: 09 Října 2014, 20:02:01 »

Takže to znamená, že pošlou jen řidičák s tím výsledkem testu prvního měření,
nebo tam bude i ta moč (myslím výsledek testu:)? Asi ale stejně budou čekat na ten rozbor krve a pak rozhodnou. Ty dva až tři týdny jsou teda strašný...
Fakt to nechápu. Mě ten policajt tvrdil, že když je ta moč negativní, tak mi právě za těch cca pět dní vrátí papíry.

Dík za info
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #7 kdy: 09 Října 2014, 20:30:50 »

Takže to znamená, že pošlou jen řidičák s tím výsledkem testu prvního měření,
nebo tam bude i ta moč (myslím výsledek testu:)?

Pošlou řidičák s potvrzením o zadržení ŘP, který jsi dostal taky a možná ofotí to lízátko s výsledkem.
Někdy k tomu napíšou průvodní dopis, kde uvedou co, kde, kdy, jak, o té moči se vůbec nemusí zmiňovat, záleží na nich.

Asi ale stejně budou čekat na ten rozbor krve a pak rozhodnou. Ty dva až tři týdny jsou teda strašný...

Nejprve bodou rozhodovat o tom ŘP a až příjde spis, tak o přestupku. Jsou to dvě správní řízení.
Dva až tři týdny to bude v lepším případě, může to být i později. Horší je, že to bude v Praze, která je zavalená, takže samotné započetí řešení přestupku může být mnohem delší a oni pravděpodobně nebudou nikam spěchat, teď jsou na koni.

Fakt to nechápu. Mě ten policajt tvrdil, že když je ta moč negativní, tak mi právě za těch cca pět dní vrátí papíry.

To jsou kecy, protože v takovém případě nemusel ten ŘP zadržovat. To používají běžně, aby jim lidi nedělaly problémy na místě. On moc dobře věděl, že to tak není, když nechali udělat rozbor krve. Prostě klasika lžou až se jim od huby práší.

IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #8 kdy: 09 Října 2014, 20:52:33 »

Tak koukám, že se vyplatí nemít sebou řidičák zcela vždy i když člověk nic nepil natož nefetoval. protože ty svině si vždy něco vymyslí i kdyby na ten tester měli ten amfetamin načůrat sami :-/
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #9 kdy: 09 Října 2014, 20:58:10 »

nebereš nějaký prášky ? kamarád říkal že se jeho známýmu stalo to samý  ;) v příbalovým letáku psali že nedoporučujou řídit ale ten nikdo nečte  ;D
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2014, 13:31:04 »

Dle toho co vím je to tak jak tu bylo řečeno :( pár týdnů (v lepším případě 3) nebudete mít papíry. Docela by mě zajímalo jak je to s případnou náhradou škody která zcela relevantně u pracujícího člověk nastane.
Ještě doplním že dnes již nemusejí dělat znalecký posudek ale jedou podle hodnot http://www.dopravni-pravo.cz/drogy-za-volantem/limity-pro-drogy-za-volantem/ co je nad je bráno jako že osoba je pod vlivem dané látky.

Ještě info, vy je nějak prudil nebo to byla "běžná" kontrola?
IP zaznamenána

anthropoid

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #11 kdy: 10 Října 2014, 19:51:02 »

To Sádra: Prášky neužívám.
To Tamas: neprudil běžná kontrola, je pravda, že jsem pospíchal, takže jsem byl trochu roztržitý. Jednal jsem ale v klidu tak abych to měl rychle z krku.

Pro ostatní:
Dobrá zpráva je, že jsem dostal papír kde je napsáno, že moč i krev je negativní. Tudíž žádný zákaz řízení nemám. Akorát nemám řidičák, který putuje do místa bydliště. Takže odpoledne jsem již jezdil.
Každopádně vám o víkendu popíšu ten rozhovor a vymáhání toho papíru. Ty vemena mi to dát nechtěli a zapírali i ty výsledky... Což mě fakt vyloženě sere.
Užijte si výkend já se du vožrat :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #12 kdy: 10 Října 2014, 20:17:09 »

Jo to je jasný neradi se smiřují s prohrou.
V takových případech to chce vždy urputně otravovat, což se evidentně stalo.
Hlavně, že to dopadlo dobře :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #13 kdy: 11 Října 2014, 09:12:20 »

Každopádně vám o víkendu popíšu ten rozhovor a vymáhání toho papíru. Ty vemena mi to dát nechtěli a zapírali i ty výsledky... Což mě fakt vyloženě sere.
To je přesná ukázka toho, jak funguje státní správa. Ty svině vědí, že se nic nestalo a že nevinnému člověku bylo už tak dost neoprávněně zasahováno do jeho práv, ale snaží se - když už nic jiného - tento stav alespoň co nejrychleji ukončit? Hovno, přesně naopak.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:špatné vyhodnocení testu na drogy
« Odpověď #14 kdy: 13 Října 2014, 15:40:40 »

To Sádra: Prášky neužívám.
To Tamas: neprudil běžná kontrola, je pravda, že jsem pospíchal, takže jsem byl trochu roztržitý. Jednal jsem ale v klidu tak abych to měl rychle z krku.

Pro ostatní:
Dobrá zpráva je, že jsem dostal papír kde je napsáno, že moč i krev je negativní. Tudíž žádný zákaz řízení nemám. Akorát nemám řidičák, který putuje do místa bydliště. Takže odpoledne jsem již jezdil.
Každopádně vám o víkendu popíšu ten rozhovor a vymáhání toho papíru. Ty vemena mi to dát nechtěli a zapírali i ty výsledky... Což mě fakt vyloženě sere.
Užijte si výkend já se du vožrat :)
Mozna jsem naivni, ale nebyla by na miste v tomto pripade nejaka zaloba? Plus zadost o nahradu vydaju, za taxiky, najemne ridice a ja nevim za co jeste ...
IP zaznamenána