30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Parkování Multiply s propadlou STK  (Přečteno 9210 krát)

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
[LOST] Parkování Multiply s propadlou STK
« kdy: 15 Ledna 2019, 12:32:50 »

Po nedávném objevení tohoto fora plného dopravních rebelů se budu rád řídit heslem: Víc hlav víc ví. Navíc to může pomoct někomu dalšímu.

Pro uvedení do situace:
Převzal jsem příkaz (v příloze), nahlédnout do spisu půjdu dnes. Odpor je samozřejmě v plánu. Bude se tady hrát o to že nejsem řidič (ztotožněn jsem byl po příchodu k vozu který tam odstavil shodou okolností mě podobný člověk který z vozem také odjel), na strážníka byla podána stížnost na kterou mi bylo odpovězeno z Ředitelství MPO že ve svém jednání  částečně pochybil, takže kecy že jsem se přiznal a on mi zakázal odjet jsou kecy(mám video které to potvrzuje)(strážníka jako svědka budu chtít pro podjatost vyloučit), kotouč tam byl a on si jej nevšiml, propadlá STK mě jako člověka který šel do auta pro věci kamaráda mě nezajímá.

Anonymizovaný spis vložím jakmile bude k dispozici. Kdyby měl někdo jakékoliv další poznatky velmi rád si je vyslechnu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2019, 13:40:39 »

Jestli jste skutečně "měl neplatnou technickou kontrolu"  - tak jste asi přece jenom nějakou kontrolu měl:-)  a můžete to v odporu trochu rozvinout.
Mít neplatnou technickou kontrolu není žádný přestupek ať si ouřada neplete pojmy a dojmy.
Ale pozor na odpovědnost provozovatele  - § 83 l) s pokutou až 50 tis. Kč.
Předpokládám, že STK již platná je....
« Poslední změna: 15 Ledna 2019, 13:42:22 od gumidos »
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2019, 13:45:11 »

Odpor podávám vždy blanketní. Každopádně mohu to změnit. Díky za informaci. Provozovatel je neznámý člověk(exekuce, bezdomovec, ted ilegálně žije v USA).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2019, 19:34:52 »

V3mach: To je správně.. odpor nemá smysl rozepisovat. A nebo možná jen když si myslíte že máte něco tak neprůstřelného aby to úřad rovnou vzdal.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2019, 23:06:06 »

Tak rozhodně nemají ztotožněného řidiče. Vy jste neřídil a basta. Na provozovatele jak říkáte "nemůžou", tak bych byl v klidu. Podejte odpor. Odpor proti příkazu nemá smysl nijak odůvodňovat, SO stejně musí nařídit SŘ. Pak bude možná problém, jestli ten řidič na tom kamerovém záznamu je Vám podobný, ale to lze podle mně ustát. Jste mediálně známá osoba a tak se Vám lidé snaží podobat :) . V každém případě si zajistěte spis včetně těch kamerových záznamů a pak se rozhodnete jakou strategii použít.
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #5 kdy: 17 Ledna 2019, 09:10:11 »

Tak dnešní pokus o nahlédnutí do spisu v úředních hodinách úřadu dopadl takto... ::)
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2019, 11:45:06 »

Ano, jsem idiot. Ano řeším x jiných věcí a měl jsem za to že jsem poslal jenže neposlal. Po pozdním podání přišlo toto. Chápu ovšem správně že na to ještě koukne kraj a daji vědět co a jak. Tzn. zatím nemusím platit udělenou pokutu uvedenou v příkazu...?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2019, 12:20:23 »

Příkaz je pravomocny, zaplaťte. Kraj se na to sice podívá, ale s úspěchem bych nepočítal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2019, 14:48:46 »

To je nepříjemná situace. Teď leda tak (fofrem) krajskému úřadu doplnit nějaké argumenty, proč je příkaz protiprávní.
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2019, 15:21:40 »

Přímo Krajskému nebo odpovědět jim at to K.Ú. předá ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #10 kdy: 12 Února 2019, 15:23:14 »

Psal bych přímo kraji, magistrát by to mohl "omylem" předat pozdě.
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2019, 18:35:20 »

Rád bych věděl jak to tedy přesně je. Pokud podám odvolání pozdě musím stejně zaplatit do 30dnů ikdyž na odvolání nezareagují? Nebo platbu odkládá i pozdě podané odvolání dokud se k tomu kraj nevyjádří ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2019, 19:16:43 »

Včas podané odvolání (k SO2 proti rozhodnutí SO1) má odkladný účinek. Na placení dojde, až když SO2 odvolání zamítne a rozhodnutí SO1 potvrdí.

Ale tedy jsme se bavili o příkazu a pozdě podaném odporu, ne?
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #13 kdy: 22 Března 2019, 09:28:11 »

Včas podané odvolání......

Můj dotaz byl na odvolání které není podáno včas (kolega z práce podal odvolání 17. den)

Ano, v tomto případě se jednalo o odpor ale mám za to že je to stejné. Tady jsem radši zaplatil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #14 kdy: 22 Března 2019, 10:09:58 »

Aha.

Marným uplynutím lhůty pro podání odvolání nabylo rozhodnutí právní moci. Kolega by měl raději zaplatit, jelikož v opačném případě hrozí exekuce.

edit: To pozdě podané odvolání bylo blanketní?
« Poslední změna: 22 Března 2019, 10:16:13 od Číkus »
IP zaznamenána