30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování Multiply s propadlou STK  (Přečteno 3497 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 270
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #15 kdy: 22 Březen 2019, 10:32:21 »

Ano, v tomto případě se jednalo o odpor ale mám za to že je to stejné.
Není to vůbec stejné, odpor a odvolání mají společné vlastně jen to, že jde o opravný prostředek, možnosti dovozovat něco nad rámec zákonné úpravy analogicky jsou velmi omezené.

Pokud jde o pozdě podané odvolání, z textu § 85 SprŘ je jasné, že suspenzivní účinek má jen odvolání podané včas. Otázka je, kdo a kdy o tom má rozhodnout. Podle § 92 musí i o opožděnosti odvolání finálně rozhodnout nadřízený SO, tedy otázka, kterou kladete, zda do tohoto rozhodnutí netrvá nějaký (pseudo)odkladný účinek, je samozřejmě relevantní.

Jednoduchá odpověď je, že odkladný účinek pozdě podané odvolání nemá. Složitější odpověď by byla na článek. Žádná jednotná praxe ani ustálená judikatura k tomuto problému pokud vím neexistuje. Dost záleží na situaci, ve které se bude vykonatelnost posuzovat - u pokuty je to do značné míry jedno (tam jde jen o úroky a oprávněnost případné exekuce, většina kroků bude snadno reparovatelná), ale třeba v případě zákazu nebo vybodování, až bude dotyčný předběžně zadržen kvůli podezření z mařeny, to zas taková legrace není.

Rozdělil bych to asi takto. Pokud je opožděnost zcela zjevná, je jasné, že každý, kdo to bude posuzovat, dojde nutně ke stejnému závěru, nemá pozdě podané odvolání fakticky žádný účinek. Pokud otázka, zda bylo odvolání podáno včas, záleží na výsledku rozhodnutí o žádosti podle § 41 SprŘ, žáleží na tom, zda bylo o odkladný účinek požádáno a jak o něm bylo rozhodnuto (stav mezi podáním žádosti a rozhodnutím o ní opět nemá jednoznačné řešení). Pokud je opožděnost sporná a záleží na něčem jiném než omluvitelnosti zmeškání úkonu, např. je spor o to, zda a kdy bylo účinně doručeno odvoláním napadené rozhodnutí, je třeba vyčkat na rozhodnutí odvolacího SO, pokud by nepřicházelo, tak usilovat např. o předběžné opatření, odklad vykonatelnosti v rámci přezkumného řízení atp.

IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Multiply s propadlou STK
« Odpověď #16 kdy: 25 Březen 2019, 10:12:54 »

hh: Díky za vyčerpávající odpověd. Nějak jsem toto tušil. Proto taky onen dotaz.

Číkus: zaplaceno, odvolání mělo 7stran nabitých informacemi (blanketní nebylo)
IP zaznamenána