30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 1ks na zákazníka  (Přečteno 3384 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
1ks na zákazníka
« kdy: 13 Ledna 2019, 13:58:42 »

Může si nějaký eshop nárokovat pravidlo "max 1ks na zákazníka"?

Tedy ne "max 1ks na objednávku", ale "max 1ks na osobu na život", když to přeženu. Produkt mají skladem, ale nakonec neprodají, objednávku zruší - mají na to právo?
Uzavřel jsem kupní smlouvu a oni ji zruší z pro mně irelevantního důvodu.
Přeci když si do obchodních podmínek dají "černochům neprodáváme, vyhrazujeme si právo na zrušení objednávky", taky jim to neprojde.

Může tedy eshop/provozovatel si sám rozhodovat, komu prodá, na základě libovolné podmínky?


IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2019, 14:23:51 »

Sice OT, ale řěťezce při akcích taky "akční" zboží podmiňují třeba max. nákupem omezeného množství kusů. 
btw v našich OP taky máme právo objednávku z naší strany / dodavatele / zrušit, třeba z důvody změna ceny, nedostatku zboží, chybného nacenění  apod.  Pod to se dá "schovat" cokoliv, a není to nijak napadnutelné.  Na druhou stranu proč se omezovat při prodeji na 1 ks ?   
 
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2019, 14:43:46 »

Na druhou stranu proč se omezovat při prodeji na 1 ks ?
Protoze kdyz e-shop nabizi jen male mnozstvi a zajem je vysoky, vetsinu by nasral tim ze to prvni vykoupi.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2019, 15:00:09 »

Na druhou stranu proč se omezovat při prodeji na 1 ks ?
To je u eshopu i kamenného obchodu jasně. Mám trhák i za dumpingovou cenu, který mi přiláká zákazníka a ten neodejde jen s tím trhakem ale koupi i něco dalšího (třeba aby se mu vyplatilo postovne)

Nevím jak by prošla akce "Všem arijcum dáme zdarma krém na opalovani", ale bez problémů dávají slevu květinářství "všem jarmilam" Optiky slevu dle věku atd. řídí se to podminkama tě akce a coika jde i po tom, jestli má obchod opravdu dost kuzu zboží a není to jen v letáku. Takže nárok na víc kusů asi zákazník nemá, ale chtěl bych vidět kdo a jak by to overoval, když stačí Nick a email.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2019, 17:15:21 »

Už jsem viděl omezení podle adresy, problém nastává u dvou zájemců z jednoho paneláku ;D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2019, 17:40:52 »

Přeci když si do obchodních podmínek dají "černochům neprodáváme, vyhrazujeme si právo na zrušení objednávky", taky jim to neprojde.

Bohužel jen proto, že žijeme v diktatuře. Jenom zmrdi se dokážou dovolávat takovéhohle "práva".... Pokud jsem obchodník ve svobodné zemi a  zboží jsem poctivě koupil, nemůže mi nikdo diktovat kolik a komu smím nebo musím MOJE zboží prodat !!!!!

BTW Klidně mohu prohlásit, že Medojedovi od této chvíle odmítám poskytnout jakoukoliv službu nebo COKOLIV prodat....a nikdo se mnou nehne....
« Poslední změna: 13 Ledna 2019, 17:43:18 od pk202 »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2019, 21:21:31 »

Bohužel jen proto, že žijeme v diktatuře.
V diktatuře ne, v totalitě.
Diktatura vyžaduje diktátora. Toho zatím nemáme, ale makáme na tom.
Diktátor je férovější, neschovává se za nějaké hlasování a veřejný zájem. A za tím, co dělá si stojí (nebo visí, když to dělá blbě).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2019, 11:34:59 »

Už jsem viděl omezení podle adresy, problém nastává u dvou zájemců z jednoho paneláku ;D

Když o tom vědí tak můžou do adresy napsat i číslo bytu a mají různou adresu  :)

Může si nějaký eshop nárokovat pravidlo "max 1ks na zákazníka"?

A proč by nemohl??
Třebas dárek k prvnímu nákupu taky dostanete jen jednou..

Uzavřel jsem kupní smlouvu a oni ji zruší z pro mně irelevantního důvodu.

Jestli jste odeslal objednávku a až potom napsali že dodávají jen 1 kus na osobu tak máte pravdu.
Jestli to bylo už u nabídky tak jste nesplnil podmínky.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:1ks na zákazníka
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2019, 11:37:39 »

Díky za odpovědi. V podmínkách to je. Jen mě zajímalo, jestli právě taktové omezení v podmínkách je platné.
IP zaznamenána