30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Olomoucké silnice byly poprvé nejbezpečnější v Česku, zabodoval i Jeseník  (Přečteno 3324 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Také zajímavá informace. Nemáme tady jedinný stacionární radar a zdá se mi že míra buzerace je tady taky o něco nižší než jinde. Asi chyba Matrixu .... :D
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/olomouc-jesenik-zebricek-nejbezpecnejsi-mesta-cp-index-doprava-besip.A190108_449510_olomouc-zpravy_stk
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Pak bych navrhoval pogratulovat místním dopravním fízlům k vítězství a 3/4 jich vyhodit kvůli zbytečnosti.

Jinak lze nalézt "statistika" např. zde: https://www.policie.cz/clanek/statistika-nehodovosti-900835.aspx, celý rok nemají, zatím 1-11/2018.
Je to statistika standardní policejní - tedy k ničemu.
Například  - dozvíme se, že nejvíce nehod bylo v Praze, následované Středočeským krajem a Ústeckým krajem. Nejvíce usmrcených bylo ale v středních Čechách, následovaných jižními Čechami a Moravskoslezským krajem. Pokud ale vezmeme v potaz počet obyvatel v krajích, pak přepočteno na obyvatele suverénně vede v počtu nehod Praha, následovaná Ústeckým krajem a středním Čechami a v přepočteném počtu mrtvých vedou zase jižní Čechy. Chlast je pak také zajímavý - početně nejvíce nehod pod vlivem střední Čechy, následované jižní Moravou (překvapivě  a Ostravskem (také překvapivě  . Jenže při přepočtu na hlavu je to úplně jinak  - nejvíce chlastají v Plzni, následované Libereckým krajem  a jižními Čechami, nejméně pak chlastají v Praze, jižní  a severní Moravě.
Nijak není zohledněna hustota provozu, počty km komunikací, přítomnost hlavních tras atd.
Nehody s alkoholem - fízl eviduje jako nehodu s alkoholem kategorii do 0,24‰ - tedy standardně neprokázán. Nechápu.
S těmi čísly si lze pohrát jakkoliv kdo chce....

edit 18.1.2019.
- výrazný počet usmrcených na žel. přejezdu - 33, ze 171 nehod je to solidních 19,3% všech nehod končících úmrtím
- alkohol u 4,4% nehod způsobených řidičem, 14% nehod způsobených chodcem a 27% nehod způsobených cyklistou - gratulujeme bikerům.
- 28% usmrcených řidičů vozidel a 22% usmrcených spolujezdců nebylo připoutáno
- motorkáři zavinili 57% nehod s jejich účastí, cyklisté zavinili 65% nehod s jejich účastí, taktéž gratulace.
« Poslední změna: 18 Ledna 2019, 11:56:04 od gumidos »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Chlast je pak také zajímavý - početně nejvíce nehod střední Čechy, následované jižní Moravou (překvapivě :)) a Ostravskem (také překvapivě :)). Jenže při přepočtu na hlavu je to úplně jinak  - jednoznačný vítěz je hl.. Praha, následovaná Plzní  a středními Čechami, všechny Moravy naopak zcela na chvostu - nejméně (asi umí jezdit nalití).

Nemám teď čas to kontrolovat, ale na první pohled to nějak nesedí..
Praha má nejvíc obyvatel ze všech krajů.. když nemá nejvíc na počet tak nemůže mít nejvíc na obyvatele.. menší počet vydělený na víc obyvatel nemůže dát vyšší číslo.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Praha nemá nejvíce obyvatel - nejvíce mají střední Čechy. Čerpáno z https://www.czso.cz/documents/10180/61546986/1300721801.pdf/af65bc75-7aa3-4343-afba-4a454f6b854d?version=1.0
čerstvější jsem nenašel.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

gumidos: Dobře.. já našel seznam z roku 2017 a tam byla první Praha.. ale pořád není možné že Praha na počet není v první trojce a na obyvatele je první.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Hamba dvakrát

hamba mi: do statistiky na počet nehod jsem si zadal pouze počet nehod se škodou na zdraví a do údajů s alkoholem zahrnul i Evropský formulář (bez šetření fízla ale nikdo alkohol snad nepřizná)
Mezitím fízlové zveřejnili statistiku celého roku 2018 a některé medailové pozice doznaly změn.
hamba jim: policajtům ubývají nebožtíci -  v Hradci Králové jim z listopadu na prosinec obživnul jeden nebožtík.
Tak jsem to celé editoval na správná data za celý rok.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Shrnul bych to, že teda s datama se dá kouzlit jak kdo chce. To ale nemění nic na tom, že tady nemáme žádné úsekáče, stacionáry a kamery na světlech. Ne, že by mi to vadilo :) Jsem zvědav jak dlouho to vydrží.
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil

Světla? No když nepočítám ty v Mikulovicích, tak vlastně nemáme žádný. Teda eště u hasičárny v Jesu, nedávno zrekonstruovaný, a tam kamera (nebo atrapa) je...
Edit: Není, je tam jenom navařenej úchyt...
« Poslední změna: 31 Ledna 2019, 09:47:39 od Qíteček »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

https://www.jesenik.org/cz/informace/k4290-uvodni-strana/1516-radar-ma-zklidnit-dopravu-na-prutahu-mestem.html?fbclid=IwAR1OBwd54KWgjpouHyY9Y1KVklZEuJXhkefxvx9qPL_0_8UWEAR0Y_wBWBE

„Příjmy z pokut by měly být prvotně investovány zpět do zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu a chodců ve městě,“ doplnil místostarosta Urban.

Zvýšení plynulosti chodců, co tim sledujou?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.