30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?  (Přečteno 3228 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Zdravíčko,

dovolil bych si požádat o radu týkající se následující situace:

Podezření z přestupku zdokumentované PČR, ztotožněno -> nesouhlas -> generální zplnomocnění mé osoby pro další jednání -> správko SO1 -> ústní jednání SO1 -> rozhodnutí VINEN od SO1 -> blanketní odvolání, které jsem nestihl ve lhůtě doplnit -> SO2 odvolání zamítá

Od doby, co přišlo do mé datovky, že SO2 odvolání zamítá, je několik měsíců ticho po pěšině, až se mi to skoro nelíbí.

Tudíž mé otázky jsou:

- zamítnutí odvolání znamená automaticky, že rozhodnutí SO1 o vině je pravomocné a již netrpělivě očekávají platbu, nebo bych měl ještě dostat od SO1 usnesení či příkaz?

- když je odvolání zamítlé, pomůže tu správní žaloba? (kdy ji podat?) Chtěli jsme to uhrát na mizivý materiální aspekt přestupku a chybějící zavinění, takže šance na úspěch by tu byla.
Nejde tu o zákaz řízení ani o body, jen o peněžní pokutu a k tomu potenciální sprdel provozovatele (řidič byl odlišný od provozovatele).

Děkuji a jsem s pozdravem.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2019, 09:53:52 »

Pokud je již několik měsíců po zamítnutí odvolání, tak je zřejmě na správní žalobu již pozdě. Ale můžete zkusit remeduru.
Od SO1 už nic nedostanete, leda tak doporučený rovnou od exekutora o zahájení exekuce (a zároveň už Vám budou obstaveny všechny bankovní účty).
« Poslední změna: 10 Ledna 2019, 10:02:14 od ViktorN »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2019, 13:00:46 »

Povinnost uhradit pokutu a náklady řízení vznikla nabytím právní moci rozhodnutí SO1, tj. v den, kdy bylo doručeno rozhodnutí SO2 o zamítnutí odvolání. Pokuta je splatná zpravidla do 30 dnů od nabytí právní moci.

SO1 ve většině případů pošle ještě upomínku. Zákon ale nijak neupravuje, jaký způsob vymáhání má SO1 zvolit. Upřednostňována je obecně daňová exekuce podle daňového řádu (zákon č. 280/2009 Sb. - exekuční náklady činí 2% z výše pokuty, nejméně však 500 Kč). Čili všechny účty Vám zablokují pouze tehdy, pokud na nich máte v součtu méně než je částka pokuty + 500 Kč. Pokud daňová exekuce nevede k vymožení pokuty, může SO1 pohledávku předat k vymáhání soudnímu exekutorovi (což může významně zvýšit náklady, viz vyhláška 330/2001 Sb.).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2019, 13:01:24 »

Když čelíte pravomocnému rozhodnutí tak jednejte.. není na co čekat.

Ale tady už možná nic dělat nepůjde.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2019, 13:23:51 »

Aha.. ok, takže toto můžu považovat za LOST a jdu to urychleně uhradit.

Děkuji za všechny informace.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2019, 14:52:57 »

Přezkumným řízením ovšem nic neztratíte a alespoň přidáte ouřadům nějakou práci.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2019, 15:17:41 »

Ale přezkum stejně můžu realizovat po zaplacení, nebo se mýlím? K přezkumnému řízení jsem se dosud v životě nedostal, je to pro mě pole neorané a nerad bych přestupce dostal do exekuce..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihlý blanket, nečinnost SO1, správní žaloba?
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2019, 15:21:09 »

Návrh na přezkum není spojen s úhradou žádného poplatku a můžete jej podat i po zaplacení pokuty.
« Poslední změna: 10 Ledna 2019, 16:24:20 od kdo »
IP zaznamenána