30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Lhůta na doplnění blanketního odvolání  (Přečteno 355 krát)

sennheiser

• Zobrazit profil
Lhůta na doplnění blanketního odvolání
« kdy: 01 Leden 2019, 12:44:56 »

SO jsem zaslal blanketní odvolání a ten mi poslal výzvu na doplnění odvolání aby splňovalo náležitosti dle §37 odst 2.
A v usnesení je určení lhůty 5 pracovních dnů. / zde jen pro kontrolu - doručeno fikcí dne 28.12. tzn 5 pracovních dnů je tedy až 7.1.? /

Zatím jsem vždy dostával jen určenou lhůtu ve dnech ( nikoliv pracovních dnech) .. jak a kdo rozhoduje, jestli lhůta bude ve dnech nebo pracovnich dnech?

Sice to úplně nesouvisí,ale v principu jde  také o odvolání a ZSDP má minimálně 8 dní...
A v zákoně o správě daní a poplatků je uvedeno:
§ 14 Lhůty

(1) Není-li lhůta pro některý úkon v daňovém řízení stanovena obecně závazným právním předpisem, určí přiměřenou lhůtu rozhodnutím správce daně. Zároveň upozorní na právní důsledky nedodržení této lhůty. Lhůtu kratší osmi dnů lze stanovit jen zcela výjimečně pro úkony jednoduché a zvlášť naléhavé.

Je tedy tato lhůta nějak napadnutelná, když stanovili 5 pracovních dnů??  Jde mi jen o munici do obsahu odvolání ve stylu,že SO
několikrát chyboval ve lhůtách a tím dochází k zvýšené administrativní činnosti a zvýšeným nákladům ( úřad už proinvestoval přes 700,-Kč v poštovních poplatcích)
« Poslední změna: 01 Leden 2019, 13:04:03 od sennheiser »
IP zaznamenána

sennheiser

• Zobrazit profil
Re:Lhůta na doplnění blanketního odvolání
« Odpověď #1 kdy: 01 Leden 2019, 13:18:05 »

Odvolání mělo veškeré procesní náležitosti  - pouze bylo blanketní..
IP zaznamenána

Thom@s

• Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 01 Leden 2019, 13:19:20 »

Omlouvam se. Uz jsem to smazal. Uniklo mi, ze jde o blanketni.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 01 Leden 2019, 16:26:11 »

Je tedy tato lhůta nějak napadnutelná, když stanovili 5 pracovních dnů??  Jde mi jen o munici do obsahu odvolání ve stylu,že SO
několikrát chyboval ve lhůtách a tím dochází k zvýšené administrativní činnosti a zvýšeným nákladům ( úřad už proinvestoval přes 700,-Kč v poštovních poplatcích)

Lhůta asi je v souladu se zákonem.. podle správního řádu §37(3) musí úřad na doplnění poskytnout "přiměřenou lhůtu". Blíž to zákon nestanoví, ale jinde (§49 a §59) se za přiměřenou lhůtu považuje aspoň 5 dní.
5 pracovních dní jim asi projde.. zejména když to je 10 kalendářních dní.

Můžete požádat o prodloužení lhůty podle §39(2) správního řádu.. ale úřad vám nemusí vyhovět a ani nemusí stihnout o tom rozhodnout do konce lhůty.
IP zaznamenána