30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh  (Přečteno 20830 krát)

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #45 kdy: 22 Května 2019, 23:24:07 »

JanPavel:
V přestupkovém řízení můžete důkazy navrhovat celou dobu řízení.. i v odvolání.. ale asi je pak lepší zdůvodnit proč jste je nemohl navrhnout dříve.

Absence ověřovacího listu radaru bez dalšího asi není důvodu rozhodnutí shodit.. ale můžete to použít jako munici pro argument že s radarem byl nějaký problém.

Ok, diky. V tom pripade, jsem asi bez munice a hlavne casu ;-(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #46 kdy: 22 Května 2019, 23:36:55 »

Vzdávám se, datum doručení si určete sám.

Proti usnesení (o určení lhůty na doplnění odvolání) bych podal odvolání. Ve věci to nepomůže, ale aspoň jim to přidá práci. Pokud to přidáte k doplnění odvolání, tak Vás to nestojí nic navíc.

Absenci ověřovacího listu bych nepodceňoval, kdyby nebyl potřeba, tak by jej orgánové do spisů nepřidávali.

A pokud Vás tlačí čas: Pokud pošlete doplnění po lhůtě, hrozí, že SO1 předá Vaše blanketní odvolání k SO2 bez onoho doplnění a nějakou náhodou mu bude přeposlání doplnění trvat trochu déle - třeba až po rozhodnutí SO2. Tomu lze předejít tak, že doplnění odvolání adresujete přímo na SO2 (lépe zároveň i SO1). Ten jej nemůže ignorovat, stačí to jen stihnout tak, aby ještě nebylo vydáno rozhodnutí (o odvolání).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #47 kdy: 23 Května 2019, 11:21:21 »

Vzdávám se, datum doručení si určete sám.

Jestli to je
..pošta se neúspěšně pokusila o doručení
..pak uloženo na poště
..pak někdy vyzvednuto na poště

..tak je doručeno buď vyzvednutím na poště a nebo 10 dnů po prvním pokusu o doručení.. podle toho co nastalo dříve.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #48 kdy: 23 Května 2019, 11:23:13 »

Ok, diky. V tom pripade, jsem asi bez munice a hlavne casu ;-(

Já myslím že nejste.. chybějící ověřovací list bez dalšího rozhodnutí neshodí, ale snadno z něj problém můžete udělat..
stačí když budete rozporovat naměřenou rychlost že tak rychle jste určitě nejel a radar asi neměřil správně.. a pak už chybějící ověřovací list problém je.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #49 kdy: 24 Května 2019, 13:04:30 »

Vzdávám se, datum doručení si určete sám.

Jestli to je
..pošta se neúspěšně pokusila o doručení
..pak uloženo na poště
..pak někdy vyzvednuto na poště

..tak je doručeno buď vyzvednutím na poště a nebo 10 dnů po prvním pokusu o doručení.. podle toho co nastalo dříve.
Bylo to ulozeno na poste po te, co jsem nebyl doma a nemohl dopis prevzit.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #50 kdy: 24 Května 2019, 13:05:25 »

Ok, diky. V tom pripade, jsem asi bez munice a hlavne casu ;-(

Já myslím že nejste.. chybějící ověřovací list bez dalšího rozhodnutí neshodí, ale snadno z něj problém můžete udělat..
stačí když budete rozporovat naměřenou rychlost že tak rychle jste určitě nejel a radar asi neměřil správně.. a pak už chybějící ověřovací list problém je.

Dekuji, zkusim. Budu dal informovat.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #51 kdy: 07 Června 2019, 00:40:11 »

Zdravim vas,
tak kluci mi poslali overovaci list radaru a k tomu liebesbrief.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #52 kdy: 07 Června 2019, 00:55:45 »

Mám za to, že odvolací orgán nemůže takto doplňovat chybějící důkazy, které nezvládl opatřit SO1. Ale §§ na podporu svého tvrzení teď nemám.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #53 kdy: 07 Června 2019, 01:01:54 »

Mám za to, že odvolací orgán nemůže takto doplňovat chybějící důkazy, které nezvládl opatřit SO1. Ale §§ na podporu svého tvrzení teď nemám.

Ja netusim, ale uzivatel 2M na predchozi strane pise "V přestupkovém řízení můžete důkazy navrhovat celou dobu řízení.. i v odvolání.. ale asi je pak lepší zdůvodnit proč jste je nemohl navrhnout dříve."
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #54 kdy: 07 Června 2019, 01:11:48 »

2M patrně mluvil o tomhle

Já bych dokonce řekl, že můžete navrhovat důkazy i po celou dobu odvolacího řízení.

1 As 136/2012 - 23 (body 14 -17)

Ale nějak se mi nezdá, že by nové důkazy mohl obstarávat odvolací orgán, čekal bych, že napadené rozhodnutí zruší a věc vrátí zpět k SO1. I dle SprŘ má odvolací orgán naopadené rozhodnutí buď potvrdit nebo zrušit (nebo změnit).

Teď se pustím na hodně tenký led: Mám za to, že takovýmto způsobem by byla úplně zrušena dvojinstančnost řízení. Pak by stačilo, kdyby SO1 rozhodovaly "vinen" bez jakýchkoli důkazů. U těch, kteří by se odvolali by teprve odvolací orgány sháněly důkazy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #55 kdy: 07 Června 2019, 10:41:28 »

JanPavel: Ano můžete navrhovat důkazy v celém řízení.. i v odvolání.
Teď řešíme jestli lze v odvolacím řízení důkazy provádět.

To se běžně neděje.. když SO2 usoudí že je potřeba nové důkazy provádět tak běžný postup je rozhodnutí zrušit a vrátit to na SO1.

Jestli SO2 může provádět důkazy si nejsem jistý.. počkal bych na povolanější názor.. ale myslím že teoreticky může.

Ale teoreticky tam je problém že obviněný přijde o jednu instanci protože proti postupu SO2 se už nemůže odvolat.
A když chce SO2 provádět důkazy tak podle zákona má obviněný být o tom vyrozuměn a má právo být přítomen.

Nabízí se odpověď že z dopisu SO2 jste pochopil že SO2 má v plánu provádět nové důkazy a chcete využít své právo být provádění důkazů přítomen a žádáte o sdělení termínu provádění důkazů.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #56 kdy: 07 Června 2019, 23:05:43 »

Dvojinstančnost je komplikované téma - stačí si to hodit do vyhledávače NSS. V zásadě ale (podle převažující judikatury) platí, že nemusí být každá dílčí jednotlivost v řízení přezkoumatelná oběma instancemi. Není absolutně zakázáno, aby SO2 u potvrzujícího či měnícího rozhodnutí přišel s něčím, co v řízení v prvním stupni vůbec nebylo - mělo by ale jít jen o dílčí nebo méně podstatné okolnosti. Např. v prvostupňovém řízení je navržen důkaz, který by šlo vzhledem k již provedenému dokazování neprovést (§ 52 SprŘ) - SO1 to ale zapomene vypořádat. Když takový důkaz SO2 dodatečně provede a není v rozporu s již zjištěným stavem, nevadí to (jde i z hlediska dvojinstančnosti o menší zásah, než kdyby rovnou prohlásil, že je důkaz nadbytečný - což sice mohl udělat SO1, ale to by proti tomu šlo argumentovat v odvolání). Naopak není možné, aby podstatná část důkazního řízení (či dokonce celé) probíhalo až u SO2 - např. by SO1 rozhodl automaticky bez podkladů vinen (jak zmiňuje Číkus, nebo v jiných než sankčních řízeních podle náhodného generátoru) a vše by pak řešil až odvolací orgán. Podobné to je s právním posouzením - SO2 může přijít s novým právním hodnocením dílčí otázky (není omezen jen na reakce na právní posouzení provedené SO1 a odvolací námitky), ale kdyby třeba věc v jádru úplně překvalifikoval, cokoliv co se řešilo v prvním stupni by se stalo obsolentním, nemohl by následně celou věc vyřešil de facto v jediné instanci sám, musel by věc vrátit.

Konkrétně u sankčního řízení a důkazů je navíc podstatné vzít v úvahu, že neexistence koncentrace řízení a možnost obiněného přicházet s novotami (jak tvrzení, tak důkazů) je sama o sobě posílením jeho procesního postavení - pokud s něčím přichází až v odvolání, aniž by mu vážné důvody bránily navrhovat to už v prvním stupni, nemůže si stěžovat, že o ten stupeň přišel (srov. třeba NSS 1 As 1/2003, předposlení strana).

Abych nekončil jen pesimisticky - s dvojinstančností si lze užít i trochu legrace, je to sice jiný kontext než zde řešený, ale pokud zjistím a umím prokázat, že OÚO SO1 nějakou věc z živého případu konzultovala na nadřízeném SO, s chutí v odvolání předhazuji NSS 2 Afs 143/2004-105.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #57 kdy: 11 Června 2019, 22:40:42 »

Dekuji za informace, nicmene jsem trochu ztracen, jakym zpusobem postavit odvolani.
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #58 kdy: 16 Července 2019, 14:30:29 »

To jsou dobří wohnouti v tom Vsetíně. V pátek večer změřeno a v pondělí už žádost o výpalné v datovce... chce se mi zvracet  :x
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Vsetin - Potucky RAMER10 T, prekrocen o 18kmh
« Odpověď #59 kdy: 24 Června 2020, 00:21:38 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána