30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: STK - kecy technika  (Přečteno 10098 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
STK - kecy technika
« kdy: 19 Prosince 2018, 07:31:04 »

Ahoj,
měl bych dotaz. Kamárád si tu stěžuje, že byl včera na STK a chtěli ho vyhodit za fólie na zadních oknech a sportovní podvozek.

Auto je dotažený z neměcka
Na fólie má takový červený papír několikastránkový. Něco takového https://www.orafol.com/tl_files/content/downloads/certificates/Car%20windows%20-%20Germany/ABG_3675_3676_D5477.PDF
ale to technika nezajímalo, že prej neumí německy. Já myslel, že v rámci EU tyhle atesty musí bejt platný. Navíc tam začal zkoumat propustnost. Já myslel, že vzadu se propustnost neřeší.

Dále pak problém s podvozkem. Je to originál passat sportline, takže snížený podvozek má od výrobce. Ale technik říkal, že ho to nezajímá, protože ve velkém TP o tom není ani zmínka.

Co dělat aby bylo příště technikovy čím zavřít ústa. Nechat si udělat překlad na ten německý atest a z VW dostat potvrzení o tom, že tenhle pasat je tak z výroby? Jenže to nebude zadarmo.

IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2018, 09:25:02 »

Nejjednodušší je jet příště do jiné STK.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2018, 10:18:07 »

Problém je, že pomalu ale jistě přituhuje na všech STK. Mám kamaráda, který na jedné stanici dělá a ty story, co vykládá, jak je kontrolují... Neuvěřitelné...
Doteď byl menší problém třeba vymlácené čepy (protože do kanálu se jim nechtělo) než třeba samolepka přeškrnutí EU na RZ...
No a teď už jim tam můžou i nastrčit auto...
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2018, 07:17:39 »

Chceme koupit nějaký větší auto. Ducato, Jumper nebo tak. Jako takovou pankáčskou obytku. Líbí se nám sedačky ve 2. a 3. řadě ne jako lavice, ale jednotlivý sedačky uchycený v montážních lištách v podlaze. Aby se daly nechat dvě sedačky v druhý řadě a dozadu hodit stlučenou postel.
Není jich moc, ale nějaký se objevujou. Našel jsem jedno pěkný. Dokonce s vyhřejvanou podlahou:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=271539190&source=email
Od Helmuta jsem si nechal poslat Fahrzeugschein - techničák. Přišel jsem s fotkou na registr vozidel. Přihlásíte mi to? Má to v papírech devět míst? Pak není problém.
Pak jsem šel na STK. Že bych rád mluvil s technikem co dělá dovozy. Ukazuju fotku, techničák. "Jo pane. Přestavba vypadá dobře. To nedělal žádnej pitomec. S tím nebude problém. Ukažte mi to ještě jednou. Tak to pane nepůjde. V techničáku to má kategorii N1 (vozidla pro přepravu nákladu) a ta může mít max 6 míst. Leda by Vám to v Německu přepsali na M1 (vozidla pro přepravu osob)." Ještěže si toho všimnul, skoro jsem měl na dvorku sice pěkný, ale nepřihlásitelný auto za skoro třista tisíc.
Když jsem to vyprávěl, tak jeden kamarád řiká "Mám spolužáka v DEKRA. Zeptám se". Prej by u nás změna z N1 na M1 byla možná, ale musel by spolupracovat importér. Protože po přestavbě má auto jiný emise.
Takže tak. V Německu se řešej čepy. U nás písmenka.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2018, 08:21:13 »

Protože po přestavbě má auto jiný emise.
Jiný emise? Když mam auto N1, pro přepravu nákladu ( a tedy se předpokládá že tam budu vozit náklad, kterej něco váží ), když místo sedačky dam postel, jak se mi změní emise, který se beztak měří u stojícího vozidla?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2018, 08:22:34 »

To se mi nezdá. S tím N1 a max 6 míst.
Koupil sem obytku, originál alkovna na podvozku peugeot a v TP to má 7 míst.
A když sem to koupil, tak to bylo zapsaný jako N1 speciální obytný. A jelikož zase chytráci vymejšlí, tak nedavno vymysleli, že s autama, který mají slovo speciální v TP se musí chodit na STK každej rok.
Tak sem to nechal přepsat pomocí pana Kahouna na M1 vozidlo zvláštního určení obytný.
Nejlepší byl ten kyselej xicht toho přestavbovýho technika za kterým sem nejdřív byl a kterej vehementně tvrdil že něco takovýho nelze. Během pár dní sem tam naklusal s papírem s kulatým razítkem a přepsat musel :))
A teď na poslední stk zase začal o tom, že vzadu nemám pásy. No poslal sem ho už do háje, protože tam nejsou od výroby.

To jentak mezi řečí.
Ale co dělat s tou německou certifikací na fólie a originál sportovním podvozkem u pašíka?
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2018, 17:09:49 »

A co řekne technik, když povíte, že Vás jeho neznalost nezajímá a že je to vše tovární. Z mé zkušenosti to funguje docela dobře, jen se nenechat vyprovokovat. Podobně jsem si trval na svém, když se jim nedařilo spojit s autem přes OBD, trvalo to sice hodinu a půl, vyčerpali zásobu sprostých slov, ale nakonec jsem uspěl. Co to je za blbost, aby si někdo vycucal z prstu, že nějaká pružina je OK a jiná ne, když se jedno auto dělá v X variantách?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2018, 00:34:42 »

osobáky a náklaďáky mají různé náběhy platnosti emisních norem
u ojetiny by to mělo být šumák, ale nové se M1 už nesměly prodávat a N1 ještě jo

spíš jsem teď zachytil, že se nějak snaží harmonizovat výkony řidičů v komplet celé kategorii N
asi spoustu těch, co mají dodávku v N bude čekat překvapení

jen jsem to zaslechl na školení, víc o tom fakt nevím
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2018, 09:04:27 »

Trochu OT, nicméně, vyhodili vás někdy na STK za preskrtnuty hvězdičky na SPZ? Případně celý prelepeni toho modryho pruhu jinou barvou? Nenapadá mě žádná argumentace, o co opřít to, až mě s tím vyhodí, jako že vyhodí... Jinak je to první STK, takže další závady nenajdou.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosince 2018, 10:19:02 »

Trochu OT, nicméně, vyhodili vás někdy na STK za preskrtnuty hvězdičky na SPZ? Případně celý prelepeni toho modryho pruhu jinou barvou? Nenapadá mě žádná argumentace, o co opřít to, až mě s tím vyhodí, jako že vyhodí... Jinak je to první STK, takže další závady nenajdou.
jsme  na stanici technicke kontroly, prokazte ze tato 'uprava' ma vliv na technicky stav auta ...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #10 kdy: 21 Prosince 2018, 12:05:07 »

DEKRA Automobil a.s.
SEZNAM TECHNICKÝCH ZÁVAD
101 Registrační značka, mezinárodní značka
1011 B Státní poznávací značka nesouhlasí s předloženými doklady
1012 B Tabulka státní poznávací značky je poškozená natolik, že není dostatečně čitelná
1013 B Umístění tabulky státní poznávací značky neodpovídá předpisu
1014 B Tabulka státní poznávací značky je odlišného provedení oproti schválenému
1015 A Tabulka státní poznávací značky není dostatečně upevněna popřípadě je mírně poškozená, avšak dostatečně čitelná.


Napíšou tam 1014B, s technickým stavem ta technická nemá moc spolecnyho ve spoustě bodech, tohle cesta nebude.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #11 kdy: 21 Prosince 2018, 12:33:06 »

DEKRA Automobil a.s.
SEZNAM TECHNICKÝCH ZÁVAD
101 Registrační značka, mezinárodní značka
1011 B Státní poznávací značka nesouhlasí s předloženými doklady
1012 B Tabulka státní poznávací značky je poškozená natolik, že není dostatečně čitelná
1013 B Umístění tabulky státní poznávací značky neodpovídá předpisu
1014 B Tabulka státní poznávací značky je odlišného provedení oproti schválenému
1015 A Tabulka státní poznávací značky není dostatečně upevněna popřípadě je mírně poškozená, avšak dostatečně čitelná.


Napíšou tam 1014B, s technickým stavem ta technická nemá moc spolecnyho ve spoustě bodech, tohle cesta nebude.

Jestli byla RZ vydana uradem tak musi byt schvalena, tento bod se tyka napr. papirovych nebo plastovych podomacku vyrobenych znacek, ne originalni znacky ktere ma preskrtle logo EU ...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #12 kdy: 21 Prosince 2018, 13:28:30 »

Díky za tip. Neberte to jako rejpani, jen nastinuji scénáře. :-)
Nicméně jsem v situaci, že je tam ta závada napsaná, je v protokolu, jak dál? Je možná reklamace? Nebo stížnost na MD? Ta mi ale technickou na dva roky nezaridi...

Už se to řešilo tu, jen nějak bezvychodne... https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3016.0
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #13 kdy: 21 Prosince 2018, 13:39:25 »

Spíš než MD bych zkusil dotaz na DEKRA.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #14 kdy: 21 Prosince 2018, 14:11:56 »

Přestavbou N1 - M1 jsem si prošel. Samotná přestavba byla relativně snadná, obsaditelnost trochu problém, ale šlo to.
Moje anabáze tady.

K samolepce: kód 1014 B na protokolu opravdu znamená nějakou více či méně zdařilou kopii RZ, samolepky apod.
Hodlám získat vyjádření od Dekra, co to znamená a technikovi to s potutelným úsměvem předložit.

IP zaznamenána