30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou  (Přečteno 4541 krát)

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou
« kdy: 13 Prosince 2018, 00:38:19 »

Zdravím, chtěl bych nahlédnout do spisu. Problém je že spis je ukončen, mám jen nějaká čísla jednací. Jedná se o kamaráda, možnost vyžádat si těchto věcí přes něj není reálná. Už dýchá čtverečkovaný vzduch. Takže nějaká plná moc je na dlouhé lokte. Nebudu tu psát omáčku, prostě alkohol, maření výkonu, kriminál, pak uplatnění dalších 3 měsíců trestu z prvního deliktu. Je možné nějak získat přístup do spisu.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2018, 06:47:34 »

Některé úřady (už jich není mnoho) jsou stále ještě ochotny poskytnout anonymisovanou kopii spisu podle zák. 106/1999 Sb. Zkuste tedy nejprve žádost o poskytnutí informace. Jde-li opravdu o ukončený případ a úřad už se nemusí bát o penízky z pokutičky, mohla by být šance domoci se kopie spisu celkem slušná.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2018, 21:08:39 »

M323:
Nešlo by použít jinou osobu která má na řízení právní zájem??
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2018, 03:22:32 »

Bohužel nikdo takový není.  Ono řízení je u konce, dotyčný už 2 měsíce sedí. Jde mi spíš o to dostat se ke spisu........ hodně věcí mi nesedí, pokud mi tedy kamarád nelhal.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2018, 09:30:28 »

Ten spis, do kterého chcete, je trestní nebo přestupkový (vycházím z toho, že primární delikt byl patrně chlast za volantem, což může být to i ono)? Také není úplně obvyklé, že by se za jednu mařenu šlo sedět natvrdo, buď měl už dost nastřádáno, nebo už za ten prvotní chlast dostal podmínku, kterou porušil, a původní podmínka se mu přeměnila.

Každopádně do cizího trestního spisu se jednoduše nedostanete - rozhodně ne proti vůli odsouzeného. Jestli vám to jen vrtá hlavou, vyžádejte si podle InfZ anonymizované rozsudky, v odůvodnění bývá rekapitulace, ze které většinou lze zjistil vše podstatné.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2018, 15:57:33 »

Bylo to tak že první byl odchycen s alkoholem přes 1,5 promile dostal podmínku a zákaz na 2 roky u soudu, během podmínky znovu alkohol, pak na sebe vyblil kde co, u soudu shledán jako recidivista, odsouzen na 6 měsíců kde mu pak bylo přičteno i 3 měsíce za minule.

Zkusím tedy požádat jen o ty rozsudky. I když by mě zajímalo jak to bylo s tím zastavením na benzince a tím že v momentě kdy byl vyzván k dechové zkoušce byl na místě spolujezdce.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o nahlédnutí do spisu 3.osobou
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2018, 16:09:01 »

Jak bylo prokázáno, že řídil ve stavu vylučujícím způsobilost, by mělo být podrobně popsáno v tom prvním rozsudku (pokud to tedy obviněný nevzal zkratkou a sám vše nepřiznal, případně neakceptoval trestní příkaz atp.).
IP zaznamenána