30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rozdělení přestupku na tři - šalamounské řečení jak víc vydělat na SprDelu?  (Přečteno 2375 krát)

Vadym Polyakov

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Zdravím, dejme tomu, že jsem někde zaparkoval v zákazu stání v 9 ráno a odparkoval jsem to asi ve 4 odpoledne. Mezitím mi městapo stihlo 3x udělat fotodokumentaci vozidla, takže mi přišla výzva k úhradě určené částky 3x, a to za parkování v 10, ve 12 a v 15. No a mě zajímá, jak byste postupovali? Podle mě mohou požadovat jen jednu určenou částku, protože se jedná o jeden trvající přestupek.

1) neplatit nic a pak namítat v řízení o sprdel, že nebyly splněny podmínky řízení, protože nebylo postupováno podle § 125h

2) zaplatit jednu určenou částku a pak namítat v řízení o sprdel, že tím došlo k uhrazení za celý skutek

3) uhradit všechny a po roce (po prekluzi) požadovat zpět s tím, že se jedná o neoprávněně zadržovanou částku, protože úřad mohl vyzvat k úhradě pouze jednou, protože se jedná o jeden přestupek, úřadem pouze uměle rozdělený na tři části, aby mohl požadovat více peněz

4) jiná možnost?

díky a jsem zvědav na vaše nápady a názory :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Doplnění k bodu 2: A zároveň požadovat vrácení určené částky, když bylo i tak zahájeno správní řízení o sprdeli.

Ještě mne napadá udat 3 různé spolupracující řidiče.
Adam: V 9 hodin jsem tudy jela a auto přestalo jet, porouchalo se (jednalo se tedy o zastavení vozidla).
Boris: V 11 hodin jsem nasedl do auta, nastartoval a chtěl odjet, ale auto se posunulo asi jen o centimetr a přestalo jet.
Cyril: Ve 14 hodin jsem nasedl do auta, nastartoval a chtěl odjet, ale auto se posunulo asi jen o centimetr a přestalo jet.

Případně to nějak nakombinovat (jeden řidič nekontaktní, druhý se přizná, třetí ne).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Určitě bych neplatil všechny.. a nebo víc než jednu.. i když je pak budete chtít zpátky tak vůbec není jisté že se to podaří a o jednu přijdete určitě.

Asi jde zaplatit jednu a u zbývajících argumentovat že to je stejný přestupek a ten musí být odložen po zaplacení odpustku.

A nebo můžete tu první řešit jako jeden odpustek a u těch ostatních odkázat na tu první.

Jestli hledáte fun factor tak ten má asi udání tří různých řidičů jak psal Číkus. Ale musíte být opatrný aby úřad nedostal munici to rozehrát jako tři různé přestupky.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Nekomplikoval bych to. Ráno porucha vozidla, snaha sehnat diagnostiku/odtah a ať si s tím poradí.
Sdělením o dalších řidičích si s ničím nepomůžete.
IP zaznamenána