30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zákaz zastavení - neuhrazení určené částky v plné výši  (Přečteno 2978 krát)

Zdencek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím ve spolek. Parkování na zákazu zastavení - jedná se o parkovací pás na kraji cesty, kde je na počátku zákaz zastavení. Viz obrázekv příloze.  Spěchal jsem řešit nějaké záležitosti na Magistrát, parkovací lístek jsem měl, ale to kam jinam píchnout. Tak jsem to hodil před značku parkoviště, kde ještě platí zákaz zastavení. Ten pás už je tam stejně široký, jako na zbytku parkoviště. Jenže jsem si ve spěchu neuvědomil, že naproti mají městapáci svoje hnízdo tak jsem měl za chvíli pozdrav za stěračem.
Lístek by ignorován. Když přišel odpušťák, zkusil jsem fintu fň a poslal místo 500,- jen 50,- Peníze mi přišly asi po měsíci zpět na účet a záhy mi byl zaslán dopis, že mi je vracejí z důvodu neuhrazení v plné výši. Čekal jsem, co se bude dít a dnes asi po třech měsících přišel odpustkový dopis znovu.

Řeší vůbec zákon nějakým způsobem neuhrazení určené částky v plné výši? Protože kdyby se to bralo jako neuhrazení, nejspíš by neposlali výzvu znovu, ale rovnou příkaz. ¨

Takže přemýšlím, jestli si s nimi zahrát ještě stejnou hru znovu nebo to raději zaplatit. Případně, zda by byla šance to uhrát na materiální aspekt ? (byl sice zákaz, ale parkováním na dotyčnem místě jsem nic nezpůsobil, jelikož šíře pásu je stejná, jako na zbytku parkoviště)  Či něco jiného? Díky za vaše komentáře.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - neuhrazení určené částky v plné výši
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2018, 16:39:57 »

Celkem bych se nedivil, kdyby to takhle zkoušeli pouze pomocí odpustku, protože nemají fotku. Někdo jenom vylezl z hnízda, napsal lísteček a čekal že vovce přijde zaplatit.
Buď bych to s tou 50korunou zopakoval, nebo bych si došel pro spis, abych věděl co na mně mají.
IP zaznamenána

Zdencek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - neuhrazení určené částky v plné výši
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2018, 16:53:43 »

Možné to je, ale nechce se mi v moc věřit, že by si to troufli poslat na magistrát bez důkazů/fotek. Případně je tedy možno v tomto stádiu žádat o nahlédnutí do spisu?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - neuhrazení určené částky v plné výši
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2018, 17:07:17 »

Provozovatel nepochybně do spisu nahlížet může, má na tom zjevný právní zájem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - neuhrazení určené částky v plné výši
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2018, 19:17:39 »

Možné to je, ale nechce se mi v moc věřit, že by si to troufli poslat na magistrát bez důkazů/fotek

To byste se divil co všechno zkoušejí. Vžyť ta pokutička jde do stejného hnízdečka a 95% lidí bez řečí zaplatí pětikilo už jenom proto, že případná výhra by je jen na stráveném čase přišla mnohem dráže. A oni to dobře vědí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - neuhrazení určené částky v plné výši
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2018, 19:32:04 »

Než materiální aspekt, tak raději zastavení vozidla.

Dále mne napadá varianta A:

Poslat znova 50 Kč. Pokud budou reagovat stejně, lze si posílat 50 Kč tam a zpátky až do promlčení přestupku. Pokud zareagují jinak (tedy nejspíše příkazem), lze je pak mírně podusit na tom, proč reagují jednou tak a podruhé jinak.

Varianta B:

Poslat jim 450 Kč. Až peníze vrátí a zahájí sprdelní řízení, argumentovat, že určená částka byla uhrazena (ve dvou splátkách, doloženo potvrzeními o platbách) a tak měli věc ze zákona odložit. Pokud by peníze nevrátili a dále nereagovali, pak počkat do promlčeni a vyžádat si peníze zpět, jelikož se zjevně nejednalo o určenou částku.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - neuhrazení určené částky v plné výši
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2018, 01:44:11 »

Ještě by bylo dobré, kdyby těch 450 CZK zaplatil někdo jiný, třeba manželka, ale se správným VS.
Tam by bylo ještě trochu více variant.
IP zaznamenána