30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Umisťování dopravních značek  (Přečteno 3923 krát)

novakpetr

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Umisťování dopravních značek
« kdy: 07 Prosince 2018, 23:27:52 »

Zdravím,

mohl by mi někdo znalý objasnit, zda jsou TP 65 (technické podmínky) závazným předpisem? Jde mi o to, zda se na ně odkazuje v nějakém zákoně, resp. vyhlášce. Jediné, co jsem dohledal, byl odkaz ze zákona č. 361/2000 Sb. na vyhlášku Ministerstva dopravy č. 294/2015 Sb., ale dál jsem se bohužel nedostal. Čekal jsem další odkaz ve zmíněné vyhlášce na ty technické podmínky, ale bohužel nenašel.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Umisťování dopravních značek
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2018, 02:03:09 »

Technické podmínky závazným předpisem nejsou. Stručné pojednání zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2263.msg20398#msg20398.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Fantomas

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Umisťování dopravních značek
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2019, 20:44:56 »

Ahoj, využívám toto téma pro svůj dotaz.
Existuje nějaký závazný právní předpis, který by obcím / policii upřesňoval, či reguloval umístění radarů. Jde mě o to, zda-li obec může umístit radar na okraj obce a měřit rychlost na výjezdu z obce, což s bezpečností provozu jistě nemá nic společného. Na základě tohoto měření potom šikanuje občany, kteří překročili rychlost byť minimálně.
Díky. Fantomas
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Umisťování dopravních značek
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2019, 16:55:08 »

Každé umístění radaru schvaluje policie. O žádném předpisu jsem neslyšel.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Umisťování dopravních značek
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2019, 23:41:22 »

Tak tak, ale pokud je schválen někde mimo obydlenou oblast u značky, tak se dá potom točit kolem materiálního aspektu..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Umisťování dopravních značek
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2019, 06:45:42 »

Opravdu? Můžete, prosím, poslat nějaké rozhodnutí z posledních tří let, kde bylo “točení na materiálním aspektu” důvodem k zastavení řízení? Moc by se všem jistě hodilo.
IP zaznamenána