30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Postup MČ Praha 7  (Přečteno 2767 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
[WIN] Postup MČ Praha 7
« kdy: 07 Prosince 2018, 14:08:43 »

MČ Praha 7 definitivně neaplikuje turbo model. Nejprve 23. 8. 2018 poslali výzvu k úhradě určené částky na 500 Kč a dnes (7.12.) dorazilo provozovateli předvolání ze 6. 12. 2018. Vyzvednuto z DS ve stejný den, kdy bylo odesláno. Zajímavé je:

1) Pokud by dopis zůstal 10 dní ve schránce, fikce doručení by nastala den po nařízeném termínu jednání.
2) Termín jednání vychází na neděli.
3) Tvrzení "Přestupek je řádně zdokumentován s kompletní sadou fotodokumentace zachycující lokalitu, kde byl přestupek spáchán, dopravní značení v lokalitě a vozidlo shora uvedené registrační značky. S ohledem na velikost a rozsah fotodokumentace ji nelze zaslat elektronicky ani v listinné podobě. V případě Vašeho zájmu o nahlédnutí do fotodokumentace Vám bude  fotodokumentace zpřístupněna v rámci předvolání k podání vysvětlení.", poněkud vyvrací samo sebe, neboť v rámci předvolání k podání vysvětlení provozovateli fotodokumentace nebyla zpřístupněna (doručena).

Asi neodolám a příští neděli se tam vypravím. Nebudou-li mít otevřeno, budu nucen zavolat si na pomoc PČR a hned v pondělí požadovat náhradu zbytečně vynaložených nákladů. Z místa trvalého bydliště a zpět to mám celkem 538 km, čas na cestě cca 6 hodin.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2018, 14:29:08 »

No termín IMHO vychází na pondělí. Navíc právě z toho, že 16.12.2018 je neděle a 16.12.2019 pondělí, lze dovodit, že to není překlep a úřad tu výzvu ve stylu Jana Sladkého Koziny myslí vážně :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2018, 14:32:04 »

Bože, to se mi jenom zdá. Jsem opravdu slepý (nebo mě spíš něco takového ani nenapadlo zkoumat). Děkuji za upozornění. Pojedu tam tedy až za rok. Nebo spíše nepojedu, prekluze vychází na 29. 4. 2019, tj. téměř osm měsíců před ústním jednáním.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2018, 15:58:09 »

Bože, to se mi jenom zdá. Jsem opravdu slepý (nebo mě spíš něco takového ani nenapadlo zkoumat). Děkuji za upozornění. Pojedu tam tedy až za rok. Nebo spíše nepojedu, prekluze vychází na 29. 4. 2019, tj. téměř osm měsíců před ústním jednáním.
Já bych si udělal poznámku do kalendáře a za rok poslal omluvenku. pořádek musí bejt.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2018, 14:08:15 »

Poznámku do kalendáře jsem si udělal, ale soudruh referent mne ve stejné věci předvolal ještě jednou, tentokrát na 28. 2. 2019. Dnes doručený přípis však neobsahuje žádnou informaci o zrušení původního termínu. Spisová značka je stejná, dokument má jiné číslo jednací.

Předpokládám správně, že postačí poslat 27. 2. 2018 stručné poděkování za stanovení druhého termínu s tím, že původní varianta mi vyhovovala více, a dostavím se tedy k podání vysvětlení v termínu stanoveném SO1 na 16. 12. 2019?

A domnívám se správně, že dokud SO1 ten původní přípis formálně neopraví (nebo nějak nezruší), není možno věc před datem jednání stanoveným SO1 v prvním předvolání ukončit rozhodnutím?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #5 kdy: 19 Prosince 2018, 16:15:17 »

No, je to trochu absurdní divadlo, ale když si úřad všimnul, tahá teď za delší konec. Samozřejmě jde o prd, tak to nijak nebrání frašku naznačeným způsobem dohrát.

Seriózní analýza by byla asi taková, že SO si nepochybně může osobu předvolat vícekrát. I když není úplně normální předvolat nejdřív na sysdate+370 a poté znovu na cca sysdate+70 a vyvolává to pochybnost, zda pozdější předvolání na dřívější termín je myšleno aditivně či jako oprava, neznamená to, že by si předvolaný mohl vybrat. Ten dřívější termín platí a ať už se k tomu předvolaný postaví jakkoliv (dostavení se, omluva, ignore, odepření ze zákonných důvodů ...), posoudí se to stejně, jako kdyby šlo o jediné předvolání.

Pokud zvolí např. ignore, tak připusťme, že by tím normálně měl SO splněny nezbytné kroky a tedy i podmínky pro zahájení sprdele. Jediné, co je tady jinak, je legitimní očekávání provozovatele dané tím, že tu je ještě jedno platné budoucí předvolání, tedy že ještě bude mít možnost se k věci vyjádřit a že do té doby nebude SO činit úkony závislé na takovém vyjádření. Je ale otázka, jak moc je takové očekávání opravdu legitimní, když je evidentní, že to první byla chyba a druhé oprava, a dovolání se takového principu může narazit i na to, že pokud první předvolání ignoroval, nemá sám úplně čisté ruce (srov. He who comes into equity must come with clean hands.). Tedy jako optimální se mi jeví před prvním termínem opravdu zareagovat, nicméně proti návrhu o trochu méně vyzývavým způsobem, tedy ne den předem, a ironicky neděkovat, ale napsat uvěřitelnou omluvu s tím, že předpokládáte, že to nevadí, když jste ve stejné věci předvolán ještě na pozdější termín, ve kterém už zcela jistě dorazíte. Prostě bych to napsal tak, aby nešlo poznat, jestli to myslíte vážně, nebo toho blbce jen hrajete.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2018, 18:07:49 »

Velice děkuji. Ten závěr je geniální. Přesně tak to provedu, případně mu následně předhodím skutečného řidiče, ten to dva měsíce do zániku odpovědnosti hravě vydrží protahovat.

A jen mimochodem, já v žádném případě blbce nehraji! Mé zblbnutí je možno důkazně podložit častým kontaktem se správními orgány, které na mne má účinky obdobné kontinuální ambulantní lobotomii.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2019, 14:29:45 »

Jelikož mám od rána mírně zvýšenou teplotu a pokouší se o mne dokonce rýmička, musel jsem se z jednání omluvit:


Citace
Vážený pane magistře,

společnosti ACAB bylo dne XXXXXX doručeno předvolání k podání vysvětlení ve věci podezření ze spáchání přestupku na termín 28. 2. 2019 ve věci vedené pod spisovou značkou XXXXXX.

Jakožto statutární zástupce provozovatele vozidla RZ XXXXXX jsem byl samozřejmě připraven se na Vaše předvolání dostavit, nicméně jsem od dnešního rána značně nachlazen, a tedy momentálně neschopen dostavit se k projednání. Předpokládám však, že postačí moje účast na druhém termínu jednání v téže věci, k němuž jsem byl rovněž předvolán.

Děkuji Vám za pochopení a jsem s pozdravem

-kdo-
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Postup MČ Praha 7
« Odpověď #8 kdy: 09 Května 2019, 18:37:48 »

Praha 7 už se neozvala. Hodně laciný WIN na prekluzi...

EDIT: Téma jsem dočasně přemístil do Kuchyně, neboť aktuálně jednáme o výši náhrady nákladů za dostavení se ke zbytečnému podání vysvětlení.
« Poslední změna: 16 Prosince 2019, 21:30:24 od kdo »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Postup MČ Praha 7
« Odpověď #9 kdy: 30 Dubna 2020, 10:37:42 »

Jednatel společnosti provozovatele vozidla (tedy FO) požádal po dostavení se ke zbytečnému ústnímu jednání o náhradu nákladů. Po (oslyšené) urgenci a odeslání žádosti o uplatnění opatření proti nečinnosti na MHMP "najednou" ÚMČP7 vypravil rozhodnutí, kterým (do halíře přesně) požadovanou částku uznal jako náhradu nákladů provozovateli (PO), jenž ovšem o žádnou náhradu nežádal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Postup MČ Praha 7
« Odpověď #10 kdy: 30 Dubna 2020, 11:54:51 »

O jakou částku se jedná? Předpokládám, že jste na úřad jel nějakým důstojným autem s rozumnou spotřebou.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Postup MČ Praha 7
« Odpověď #11 kdy: 30 Července 2020, 18:41:32 »

ÚMČ P7 uhradil 11.5.2020 na soukromý účet jednatele společnosti částku 3.808,10 Kč (náhrada ušlého zisku, stravné a cestovné). Příchozí platbu jednatel přehlédl, důvodně očekávaje, že bude připsána na účet společnosti, když SO1 rozhodl, že náhrada nákladů přísluší jí.

Původně bylo v plánu domáhat se po obdržení částky informace, jak byl potrestán úředník, který pochybení vedoucí k vyvolání zbytečných nákladů způsobil. Teď je jednatel poněkud zmaten, neboť o náhradu nákladů žádal jako soukromá osoba, přesto náhrada byla přiřčena společnosti, která o nic nežádala, a uhrazena na účet jednatele. Tento zcela nejasný stav může mít dopady i v daňové oblasti...
« Poslední změna: 30 Července 2020, 19:32:54 od kdo »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Postup MČ Praha 7
« Odpověď #12 kdy: 30 Července 2020, 21:05:37 »

Tenhle příběh by si snad zasloužil i zfilmování. :-)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Postup MČ Praha 7
« Odpověď #13 kdy: 30 Července 2020, 21:47:48 »

Obávám se, že ani Liška by nedokázal zahrát ústřední postavu této frašky - oprávněnou úřední osobu. Tedy přinejmenším její multivýraz na konci tohoto dialogu:

Předvolaný: “Dostavil jsem se na výzvu SO podat vysvětlení ve věci spis. zn. XXX.”
OÚO: (Něco ťuká asi 3 minuty do PC.) “Tak nic, to je promlčený.”
Předvolaný: “A co teď, co náklady?”
OÚO (uklidňujícím tónem): “To nic platit nebudete...”
Předvolaný: “To mě ani nenapadlo, něco platit. Mám na mysli náhradu nákladů na dostavení se k podání vysvětlení.”

Načež OÚO rozehrála takovou symfonii mimických svalů, že její obličej během dvou sekund změniĺ výraz asi sedmnáctkrát a předvolanému se chtělo zapět “Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,” neboť teprve tehdy pochopil, že “protáhnutý ksicht” není žádná metafora.

Následně zcela resignované a nekomunikující, jen tupě kamsi do dáli hledící OÚO přispěchala na pomoc úřednice s ní sdílející kancelář. Zdálo se, že OÚO spatřila světlo na konci tunelu. Spasitelka však byla “vypnuta” zdvořilým dotazem, zda je i ona oprávněnou úrední osobou v projednávané věci. Na což cosi zcela nesrozumitelného zamumlala a do odchodu předvolaného mlčela tak zatvrzele, že ani nereagovala, když jí předvolaný na odchodu od srdce popřál hezké svátky a hodně štěstí do příštího roku.

Následujících cca 30 minut už jen proběhla velice stručná disputace na téma, zda je OÚO povinna sepsat na místě žádost předvolaného o náhradu nákladů (chabý odpor OÚO byl zlomen během minuty), a sepsání žádosti, kterou OÚO bez jakékoli snahy o další odpor sepsala oběma prsty, kterými to uměla.

Postavy i děj jsou samozřejmě smyšlené, něco takového by se v praxi vůbec nemohlo stát.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Postup MČ Praha 7
« Odpověď #14 kdy: 31 Července 2020, 11:10:44 »

Dokonalé!
IP zaznamenána