30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči  (Přečteno 4275 krát)

SPG2018

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« kdy: 05 Prosince 2018, 07:33:43 »

Dobrý den,

prosím o radu. Ve svém městě pravidelně docházím do práce pěšky a k tomuto účelu využívám stezku pro chodce a cyklisty (úsek je na začátku i na konci označen cedulí C 9a „Stezka pro chodce a cyklisty společná“) Na konci stezky sídlí mateřská školka, ke které vede příjezdová cesta z hlavní silnice. Bohužel poslední dobou začali někteří řidiči využívat k příjezdu ke školce zmiňovanou stezku (celkem se jedná o několik stovek metrů) patrně jako objížďku ucpaných ulic.

V popisu dopravní značky se mimo jiné uvádí: „…ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích je její užívání zakázáno, pokud není stanoveno jinak.“ Našel jsem zde na fóru vlákno s podobným dotazem, bohužel narážím na formulaci: pokud není stanoveno jinak (nebo je tím myšlena dodatková tabulka?). Může být řidič nějakým způsobem oprávněn využívat tuto stezku, např.: ZTP? Ještě mě napadlo, jestli nemůže mít případný řidič majetkové vazby k pozemku, ale parcely, dle katastru, patří městu.

Stezka nemá parametry silnice, je využívána chodci, cyklisty, pejskaři ale i maminkami s kočárky. Při míjení vozidla je chodec nucen ustoupit mimo zpevněný povrch.

Děkuji za případnou radu, třeba pomůže i někomu dalšímu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2018, 07:48:06 »

Ne. Já bych zůstal stát uprostřed s tím, že buď řidič pojede do prdele nebo sám zavolá fízly že jede po stezce a lidi nechtějí uhnout.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2018, 08:45:34 »

Leda že byste začal pracovat pro technický služby a po cestě ke školce tam s oranžovym majákem čistil tu stezku. Jinak fakt ne. Každopádně dotaz zda mohu s autem na stezku pro chodce, která vede ke školce je totální fail i na tohle fórum. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2018, 09:30:53 »

Jako fail to nevidím. Jestliže cyklisti jezdí po cestě, i když je 0,5 metrů vedle cesty předražený cyklogenerel (a policejní auto je poklidným tempem objede ... a nic), tak proč nejezdit autem po cyklostezce?
IP zaznamenána

SPG2018

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2018, 09:31:32 »

Děkuji za odpovědi. Nechtěli jsem plevelit fórum. Zajímal mě argument řidiče: "Nestarejte se, já můžu."
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2018, 09:42:16 »

No, v rusku to bývá tvrdší:
https://www.youtube.com/watch?v=BBjty6cTnY0

Ale u školky bych tyhle problémy nečekal. Myslím že bohatě postaší v jedné ruce pepřák, v druhé kus cihly a o kus vedle kamarád se zapnutým nahráváním. A prostě tiše a klidně postávat přímo uprostřed.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #6 kdy: 05 Prosince 2018, 11:00:28 »

Dopadne to stejně jako všude. Pruhované sloupky, tak aby se nedaly objíždět. Je to jenom otázka času.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #7 kdy: 05 Prosince 2018, 23:03:26 »

odpověď se skrývá v tom, co je napsáno
řidiči tam jezdí, protože okolo je ucpáno
naprosto to neschvaluji, ale naprosto to chápu
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #8 kdy: 06 Prosince 2018, 09:16:47 »

Stezka nemá parametry silnice, je využívána chodci, cyklisty, pejskaři ale i maminkami s kočárky. Při míjení vozidla je chodec nucen ustoupit mimo zpevněný povrch.
A to je tak strašný problém uhnout a nechat auto projet?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2018, 10:10:35 »

Číkusi, tohle hodně záleží na konkrétním stavu věcí. Když tam jede někdo jednou za čas a chová se stylem "moc se omlouvám ale musím sem" tak v pohodě.
ale jestli nutí lidi lézt někam do trávy aby si zkrátili cestu do školky tak to je fakt na to si jeden den udělat volno a prostě si tam sednout.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #10 kdy: 06 Prosince 2018, 10:17:20 »

A nebo pořídit důkaz o porušování zákona, udat na policii, svědčit proti přestupcům a pomáhat policii a úřadům v trestání. Akorát pak jsme asi na špatném diskusním fóru...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #11 kdy: 06 Prosince 2018, 10:50:17 »

Zlatá střední cesta - oznámení úřadu bez nějakého bonzáctví konkrétního řidiče s žádostí o instalaci technického prostředku - na pár místech zúžení, instalace takového toho betonového květináče, apod.?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #12 kdy: 06 Prosince 2018, 11:16:13 »

A nebo pořídit důkaz o porušování zákona, udat na policii, svědčit proti přestupcům a pomáhat policii a úřadům v trestání. Akorát pak jsme asi na špatném diskusním fóru...

Tak důkaz si samozřejmě pořizujeme, ale pouze pro případ, kdyby řidiče napadlo na mě najíždět (=útok se zbraní) a byla tedy nutná adekvátní reakce.
Já jsem tohle udělal jen jednou v parku a frajer se ani moc nekroutil - zkracoval si cestu z přilehlé restaurace kam cosi vezl a celkem rychle pochopil že kdyby na mě netroubil tak bych ho i pustil ale teď mě nasral a buď bude couvat nebo na sebe zavolá fízly.
Couval.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Stezka pro chodce a cyklisty - můžou používat řidiči
« Odpověď #13 kdy: 06 Prosince 2018, 15:01:58 »

Stezka nemá parametry silnice, je využívána chodci, cyklisty, pejskaři ale i maminkami s kočárky. Při míjení vozidla je chodec nucen ustoupit mimo zpevněný povrch.
A to je tak strašný problém uhnout a nechat auto projet?

V dopravně zklidněné zemi chodec, cyklista či pejskař autu zásadně nikdy a za žádných okolností neuhýbají! O maminkách s kočárky nemluvě...

Vážně míněnou argumentaci maminkami s kočárky na tomto fóru nelze považovat za nic jiného než jasný projev trollingu.
IP zaznamenána