30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz  (Přečteno 3950 krát)

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil

Zdravím ve spolek.

Před chvilkou pro mě byl kolega Tonda mým vozem vyzvednout balíček. Dojel celý rozmrzelý s tím, že na jedné křižovatce nedal přednost. Nevím jestli vůbec nezpomalil, nezastavil, každopádně neviděl že mu zprava přijíždí vozidlo navíc tam byla STOPka. Nehoda se nestala auto na hlavní to ubrzdilo, co čert nechtěl za Tondou se řidič vydal a protože to byla slepá ulice, tak si ho i našel, Tonda zrovna chtěl telefonovat a v tu chvíli ho začal chlápek tahat z auta, nadávat mu a prej že to má na kameře a okamžitě to jede nahlásit. Vím, valná většina vystupovačů z auta to vzdá, ale stejně jsem nikde ani zde nenašel odpověď a myslím, že by se téma udavačů mohlo hodit. Jsem majitel i provozovatel. Tonda je dobrý kamarád, jel tam pro mě, je evidetně rozhodnutý zaplatit, ale s tím se nemohu smířit zase já. Na záznamu z druhého vozu může a nemusí být má RZ, nikdo nikoho ale samozřejmě neztotožnil, ani k žádnému focení nedošlo. Co se tedy může teoreticky stát? -Druhý řidič podá oznámení na řidiče mého vozidla, že mu nedal přednost, dodá kamerový záznam jako důkaz a buď ze záznamu nebo ústně přidá RZ mého vozidla. Zahájí se řízení (v tomto případě je postoupeno úřadu, nebo řeší přímo PČR?). Na mé jméno pravděpodobně dojde výzva k podání vysvětlení. Dle toho co jsem se zde dočetl by mělo stačit zaslat odpověď viz. níže a tím je případ vyřešen. Nebo to mohou nějak dále rozpitvávat?



Městský úřad Vidlákov
Odbor buzerace řidičů
Zbytečná ulice

K rukám: Zmr. Blanka Protrhlá
Č.J.: 111111111111111/1111
Věc: Podání vysvětlení

Dobrý den,

reaguji na výzvu k podání vysvětlení, kterou jsem obdržel dne 57.18.9562
Tímto Vám sděluji, že k této věci (případně: "k osobě řidiče vozidla RZ 1Q23456, jehož jsem provozovatelem" -dle toho jak bude výzva koncipována) v souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat výpověď. Protože tedy nemám co bych k danému skutku uvedl, má osobní účast by neznamenala žádný přínos pro dané jednání.

Na základě skutečností uvedených v tomto písemném podání vysvětlení žádám o projednání bez mé účasti. viz rozsudky I. ÚS 1849/08, 5 As 37/2000-67 a 1 As 32/2008-116


s upřímným zármutkem Tvůj
Karel
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2018, 19:46:18 »

Pokud se to událo tak, jak popisujete, mělo by se to ustát. Kdyby Tonda vypadal jako Vaše jednovaječné dvojče, a úřad byl velmi aktivní, mohlo by to být zajímavější.
Stačilo by to stručněji, ale to není proti ničemu.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2018, 19:52:19 »

Moc dobře nerozumím tomu jakou roli v tom hraje Tondova vizáž? Nikdo ztotožněn nebyl a pravděpodobně neexistuje žádný záznam na kterém by byl Tonda vidět.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2018, 20:09:30 »

Jsme v oblasti "Trust in God, but keep your powder dry" - kdyby Vás úřad dokopal k ústnímu jednání a Vy jste vypadal jako Tonda, navíc stejná osoba byla i na kameře řidiče, tak by se někdo dal ztotožnit, byl by i svědek.
Sice to nepředpokládám, pokud onen řidič Tondu tahal z auta za flígr, mohl by zase poukázat na sebe... Ale stát by se to mohlo.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2018, 20:34:40 »

Aha rozumím, domníval jsem se, že úřad může podobu řidiče zjistit třeba z řidičáku případně z občanky a tu teoreticky s případným záznamem spárovat, nicméně auta stály v době interakce s druhým řidičem vedle sebe, motaly se tam ještě další vozy a Tonda mi před chvilkou přiznal, že se zamknul už když k němu chlápek utíkal a komunikovali spolu přes otevřené okénko, takže je ono tahání spíš přehnané, možná na něho jen sáhl nebo tak, nicméně pršelo, tma - opravdu tedy není pravděpodobné že by existovala nějaká fotka/záznam, kde by byl Tonda zřetelný. Připadá tedy spíše v úvahu jen to svědectví. Nicméně podobní si asi jsme dost - i zákazníci si nás dost pletou. Ale zase je to tvrzení proti tvrzení. No nemyslím si že úřad bude až tak akční. Ale i tam mě tohle překvapilo ;).

« Poslední změna: 11 Prosince 2018, 21:07:19 od vita.nek »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2018, 21:02:42 »

Pořád platí původní linie - odepření v souladu s LZPS a není důvod ji měnit. To když udržíte, neuděláte chybu.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosince 2018, 21:08:21 »

ok díky za odpověď, poslední příspěvek jsem upravil, protože plané teoretizování nahrává spíš případné protistraně
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Udání na nedání přednosti + záznam z palubní kamery jako důkaz
« Odpověď #7 kdy: 11 Prosince 2018, 22:10:29 »

Souhlasím, nevypovídáním nemůžete nic zkazit.
IP zaznamenána