30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Povinné ručení?  (Přečteno 7424 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #15 kdy: 16 Listopadu 2018, 21:18:44 »

Hele a jste si jist, že pojistníkem může být někdo cizí?

Ano.. i já jsem to tak měl..

provozovatel musí mít uzavřenou pojistku, ale na to musí být jako pojištěný..
pojistník je ten kdo platí to pojištění.. a to může být někdo jiný.

Ale myslím si jako gumidos že nemůžete vy přijít a uzavřít smlouvu kde pojistník bude otec.. ale může přijít otec a uzavřít smlouvu kde pojistník bude on a budete pojištěný vy a vaše auto.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #16 kdy: 16 Listopadu 2018, 22:56:39 »

Pro opas: pojišťovna nemůže odmítnout plnit protože § 6 (1) zákona 168/1999.

Text: (1) Pojištění odpovědnosti se vztahuje na každou osobu, která je povinna nahradit újmu způsobenou provozem vozidla uvedeného v pojistné smlouvě.

Což je právě řidič nebo provozovatel, nikoli jeho strýček nebo otec.

Prostě bych byl opatrný. Jistě, pojišťovna uzavře smlouvu, protože je jí to v danou chvíli jedno. Jistě dostanete zelenou kartu a fízlové budou spokojeni.
Ale když dojde k nějaké větší nehodě a přijde na plnění, může nastat problém.

Neříkám že se to stane, ale v zákonech je to napsáno jasně a je jen na libovůli pojišťovny jak benevolentní bude. A pokud by nebylo, mohl by to mít provozovatel hoooodně drahé.
IMO je lepší pojistku uzavřít na sebe a bezeškodní roky si vyjezdit, než to zkoušet obcházet a pak se případně divit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #17 kdy: 17 Listopadu 2018, 10:07:26 »

Vzdyt to tam je napsany: Pojisteni se vztahuje na kazdou osobu.

A je prave uplne jedno zda na babicku ktera auto nikdy nevidela a je pojistnik nebo na vnuka co s tim jezdi kazdy den.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #18 kdy: 17 Listopadu 2018, 18:13:35 »

Ty to nečteš celý. Je tam napsáno: Pojištění odpovědnosti se vztahuje na každou osobu, která je povinna nahradit újmu způsobenou provozem vozidla uvedeného v pojistné smlouvě.

Podle zákona je osobou povinnou nahradit úmu provozovatel, nikoli babička, která auto nikdy neviděla.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #19 kdy: 17 Listopadu 2018, 20:10:32 »

Text: (1) Pojištění odpovědnosti se vztahuje na každou osobu, která je povinna nahradit újmu způsobenou provozem vozidla uvedeného v pojistné smlouvě.

Což je právě řidič nebo provozovatel, nikoli jeho strýček nebo otec.

Ale to není problém.. protože pojištěný bude provozovatel. To že pojistník je někdo jiný pojišťovnu nemusí zajímat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #20 kdy: 18 Listopadu 2018, 14:40:40 »

čimž se vracíme k tomu, že pojišťovna trvá na tom, aby pojistníkem (podle kterého počítá rizika a tedy i pojistné) byl provozovatel.
Za mě je to tak v pořádku a zakladateli vlákna bych důrazně nedoporučil, aby to zkoušel obejít, protože v případě nehody by  si mohl pěkně naběhnout.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #21 kdy: 18 Listopadu 2018, 14:54:52 »

Nesouhlasím, provozovatel je povinnen pojistit vozidlo. Bez ohledu na to kdo bude pojistník je vozidlo pojištěno. Proč tedy navíc mají pojišťovny ve formulářích kolonku: “Pojistník je shodný s provozovatelem vozidla”?

U nás stále funguje pojistka na auto, nikoliv na osobu jak je tomu údajně například v Británii.

Před dvěma lety do mě naboural 18ti letej kluk kterej byl majitel a provozovatel zároveň, pojistku měl na babičku která ležela v LDN  :D a vše bez problému.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2018, 14:58:51 od t4455 »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #22 kdy: 18 Listopadu 2018, 18:02:08 »

Lehce mimo téma. Prodal jsem švagrovi auto. Aby se nemuselo platit ekovýpalné, já jsem vlastník, švagr je pojistník. S výškou pojistky to švagrovi nepomůže, pokuty budu přeposílat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #23 kdy: 18 Listopadu 2018, 20:59:22 »

Za mě je to tak v pořádku a zakladateli vlákna bych důrazně nedoporučil, aby to zkoušel obejít, protože v případě nehody by  si mohl pěkně naběhnout.

Jestli to zakladatel chce a pojišťovna to udělat nechce tak je nejlepší se obrátit na jinou pojišťovnu.. pojišťoven je dost a jinde s tím asi nebude problém.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #24 kdy: 23 Listopadu 2018, 21:45:19 »

Nebo to budeš tak řešit pořád, že si budeš psát pojistku na někoho jinýho?
Mě teda pojišťovny vždy vypočítávali bonusy podle bezeškodního průběhu mých pojistek. Né podle toho jak dlouho mám ŘP.
Tak mi příde, že jen oddaluješ věc, kterou stejně v budoucnu budeš muset řešit. A ručení bude čím dál dražší. Tak si spíš nasbírej bonusy dokud jsou menší ceny.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #25 kdy: 25 Listopadu 2018, 10:56:28 »

No tak s ohledem na to, že má papíry pět let, tak asi evidentně má kraťoučkej bezeškodnej průběh, to je makačka na bednu. A jinak ano, spousta pojí-štěnicoven uplatňuje srážku na začínající řidiče, protože jsou statisticky rizikovější.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Povinné ručení?
« Odpověď #26 kdy: 26 Listopadu 2018, 22:47:19 »

případně i věkovou hranici do 30let berou jako rizikovější
kamarád takhle do 30 jezdil na "rodinné pojištění" což pojišťovna přímo nabízela
IP zaznamenána