30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2x zastavení v úseku platnosti značky B28 "Zákaz zastavení" v rozmezí půlhodiny  (Přečteno 6025 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Ahoj, dnes byla rodinné příslušnici doručena hned dvojí výzva k úhradě určené částky (2x Kč 400,-) za "zastavení na zákazu zastavení". Je svorná to zaplatit, nicméně já bych možná ještě zabojoval. Moc se mi totiž nelíbí, že auto stálo pár hodin na jednom místě, ale pokuty jsou za to hned 2. Takže možná bude znovu povolán do akce strýček Helmut. Zde bych se chtěl zeptat, jestli jsou i takovéto přestupky zaznamenávány eltodím vozítkem (za stěračem nic nebylo) nebo jak jinak si mám vysvětlit ten půlhodinový(!) odstup mezi oběma přestupky, jak je to popsáno ve výzvách? Jediný rozdíl je v označení místa přestupku - pokaždé jiné číslo popisné, podle toho, z kterého chodníku se člověk na auto dívá. A pak ještě, je lepší taktika udat Helmuta nebo výzvy ignorovat a po zahájení řešení přestupku provozovatele to zkusit uhrát na nucené odstavení vozidla z důvodu poruchy?

Díky, Sepp
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Eltodo si, alespoň u nás na osmicce, hlídá pouze zóny. Ostatní věci MP. Pokud máte vyzvu od MC, tak bych to viděl na zónu, pravděpodobnější je MHMP a aktivita MP. Doporučuji ignoraci, nebo v obou případech Helmuta, klidně reálného, v Praze to vyhnije přinejhorším na odvolání na MD.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Ok, díky za reakci. Výzvy přišly z pražského magistrátu. Takže kdyby těch výzev přišlo třeba 10 v pětiminutových rozestupech, nebylo by na tom nic k divení?:-) To mi přijde absurdní...
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Tohle mi přijde jako křížení tras MP zrovna u Vašeho auta.
Oni jsou asi hodnoceni podle počtu papírků a fotografií, soused jich měl za okénkem asi šest.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Výzvy přišly z pražského magistrátu.

Zajímavá informace.. přesun parkování z MHMP na městské části asi pořád ještě úplně nefunguje.. a nebo si to nějak dělí.
Která MČ to je??

Takže kdyby těch výzev přišlo třeba 10 v pětiminutových rozestupech, nebylo by na tom nic k divení?:-) To mi přijde absurdní...

Teoreticky se to stát může a když to dobrovolně zaplatíte tak s tím asi nejde moc udělat.

Ale asi jde v tom případě zaplatit jen jednu částku..
a když by tu druhou tlačili dál tak argumentovat že jde o stejný přestupek a byla zaplacena určená částka a tak to SO musí odložit.

Ale v případě MHMP je lepší to jen ignorovat.
Po ignorování se asi už nic dalšího nestane..
a i když by to nějak pokračovalo tak riziko že MHMP dotáhne parkovací přestupek k pravomocnému rozhodnutí je malé.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Je to Praha 10, kousek od Bohemky. Výzvy přišly klasicky z Vyšehradu... Měl jsem za to, že prosté ignorování výzvy už je passé, ale pokud to stále funguje, tak proč to nezkusit, když je to vlastně to nejjednodušší řešení...

Díky, Sepp
« Poslední změna: 31 Října 2018, 12:37:55 od sepp »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

2m
přesun parkování z MHMP na městské části asi pořád ještě úplně nefunguje.. Nene, funguje :-), alespoň u nás.

Pokud se jedná o parkování v zóně, tak si to řeší MČ ve své agendě a odvolačka je magistrát. Typický příklad výběrem pomocí eltodího autíčka.
Ale jak jde o něco jiného - zákaz zastavení, stání, V12c atd, tak to odhalují agenti z MP a posílají přímo na MHMP.

Cestu odvolání na magistrát asi ještě nikdo moc neprošlápl, odvolání na MD je známé dostatečně.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Ale jak jde o něco jiného - zákaz zastavení, stání, V12c atd, tak to odhalují agenti z MP a posílají přímo na MHMP.

Aha.. nevšiml jsem si.

Měl jsem za to, že prosté ignorování výzvy už je passé

V Praze to funguje.. protože se podívejte na tu výzvu kolik máte pořadové číslo.. to je úplně mimo kapacitu MHMP řešit ty kdo nezaplatí..
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

2M: Koukám na to jak husa do flašky, ale pořadové číslo mi není jasné. Když vyloučím spisovou značku a číslo jednací, tak pak už zbývá jen hausnumero v podobě variabilního symbolu, mohlo by to být ono? Asi to stejně není důležité, jen bych tomu rád porozuměl... Nascanoval bych to sem, ale to by zase mohly vidět i nežádoucí oči...

Díky, Sepp

Přemístěno, můžete scanovat. --kdo
« Poslední změna: 31 Října 2018, 20:59:31 od kdo »
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

2M: Díky moc za přesunutí do kuchyně! Přikládám tedy obě výzvy, jméno a adresu adresátky jsem si dovolil zabělit... Můžete na to tedy, prosím, mrknout, jestli to pořadové číslo (čísla) jsou skutečně ten VS? Zadní stranu jsem přiložil pouze jednou, jsou prakticky totožné, kromě toho času a čísla popisného v Přípotoční ul...

Díky, Sepp
« Poslední změna: 01 Listopadu 2018, 11:04:36 od sepp »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Podle všeho to řeší odlišní referenti. Ta postupka ve VS a čj. je zarážející, na druhou stanu, věci od MP jim tam chodí v dávkách elektronicky a přidělení referentům jim tam "losuje počítač" (jak mi tvrdil jeden jejich parazit), tak klidně mohl mít agendu pro jednání daného dne seřazenou dle jmen sprostých podezřelých a podle toho to očísloval.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil

1431 a 1432? (pravý horní roh)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

1431 a 1432? (pravý horní roh)

Good point. Tohle je s největší pravděpodobností značka, kterou tam přidává Hybridní pošta při rozesílání. IMHO ji Praha využívá.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Můžete na to tedy, prosím, mrknout, jestli to pořadové číslo (čísla) jsou skutečně ten VS?

Asi to není podstatná věc a nemám to z oficiálního zdroje, ale to co myslím je číslo jednací..
když toho vidíte víc tak je vidět jak to číslo roste.. dostal jsem se k výzvě ze začátku ledna s číslem okolo 1000... a u dalších když jsem vydělil číslo a datum tak to rostlo asi o 7500 za den..
.."vaše číslo" je 1621xxx (bylo by dobře tu ty přílohy nenechávat a nebo lépe anonymizovat.. asi můžete smazat protože mimo ty údaje které by se měly anonymizovat na tom není nic zajímavého.. odpustkové výzvy od MHMP jsou všechny stejné.)

..ale asi v té řadě č.j. můžou být i jiné věci než odpustky..

..no chtěl jsem jen říct že MHMP těch odpustků posílá stovky tisíc.. z toho co jsem viděl tak přednostně řeší chlast a vysoké překročení rychlosti a možná jízdu na červenou.. kravina jako parkování obvykle vyhnije..
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

OK, zatím díky moc všem. Necháme ty výzvy bez reakce a uvidíme, co a jestli vůbec něco ještě přijde. Přílohu tedy mažu, i když jsem si myslel, že zde v kuchyni to mohou vidět pouze prověření členové fóra...

Díky, Sepp
IP zaznamenána