30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidička na dálnici D10 vybrzdila dodávku, která se převrátila na střechu  (Přečteno 8731 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil

https://www.novinky.cz/krimi/487076-ridicka-na-dalnici-d10-vybrzdila-dodavku-ktera-se-prevratila-na-strechu.html

Uz mne to prestava bavit. o jakem vybrzdeni je zde rec??? Podle mne ridicka snizila rychlost, dodavkar to zaslapnul, asi nefungovalo moc dobre abs a nasledkem toho to prevratil. Nevidim nic co by pripominalo vybrzdeni, jen presstitut pisalek ma vlhke sny. Muze brzdit z jakekoliv priciny, nahla nevolnost, technicka porucha, kour v kabine atd atd. Ale ty novinarske hyeny to zvelici a prekrouti. Podle mne by mnohem odpovidajici titulek byl:

Mladý řidič dodávky nedodržel bezpečnou vzdálenost, při krizovém brždění nezvládl řízení a havaroval. Jenze to neni tak lukrativni zprava jak vybrzdeni, ze...

Straslive mne tim vytaci -)))
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Ta řidička nejspíše reagovala na to, že před ní začalo vozidlo předjíždět ten skříňový náklaďák - bohužel není vidět, jestli to tam neloupnul nečekaně. Žádné intenzivní brzdění nebylo ve hře - jeví se to jako blbost toho řidiče bílé dodávky.
Ta rétorika redaktora o brzdění "zničehonic" je otřesná.
« Poslední změna: 24 Října 2018, 12:38:14 od gumidos »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Co jsem vykoukal z videa.
Dodávka jela za škodovkou cca 25 m (odhadnuto jak z počtu čar/mezer VDZ, tak patníků), což je při rychlosti 120 km/h 0,75 s -> téměř nulová šance adekvátně zareagovat. Řidička škodovky se zjevně rozhodla umožnit předjížděcí manévr vozidlu v pravém pruhu za kamionem, které (zdá se mi) dávalo levý blinkr. Patrně neodhadla úplně přesně intenzitu brzdění a zpomalila trochu více, než situace vyžadovala, ale mohlo to být cokoli jiného. Řidič dodávky se i přes nepřiměřeně malou vzdálenost nesoustředil dostatečně pekelně a začal brzdit s velkým zpožděním. Pořád by to asi dal, kdyby neměl v havarijním stavu na vykopávce T4 brzdy, ke smyku nebyl sebemenší externí důvod.
« Poslední změna: 24 Října 2018, 12:51:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Asi by se našla situace, kdy bych mohl být na místě řidiče v dodávce, nicméně řidičce bych vinu nedával.
Znovu je vidět, jak je důležité nemluvit, nevyjadřovat se, počkat až opadne stres a emoce..
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Dodavkar brzdi 3 vteriny po ni, holt je potreba pri jizde s vrakem lip koukat a min se lepit.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Podle mě se prostě sešli dva joudové. Řidička brzdí velmi intenzivně, chvilku jsem měl dojem, že přejela odbočku a chce to ještě zkusit odbočit, ten za ní nejspíš poprvé v životě krizově brzdil a pak byl asi překvapen, že ten vrak nemá stabilizaci.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

At koukam jak koukam, nenapada me jedinej duvod proc oznacit T4 za vrak. Ze nemel ABS ucinek brzd naopak posililo, kdyby se zo bez ABS nesnazil strhnout nekam mimo (coz je reflex, ale bez ABS to neprobehne), myslim ze by to ubrzdil, pri zataceni volantem nemel slapat na brzdu vubec, resp. tocit mel az bez brzdy. Ridic necumi pred sebe nebo nereaguje, ale T4 brzdila dobre.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

Vrak to byl, protože se mu kously zadní kola a to ho rozhodilo.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

A jak vime ze se kously? Treba to jenom zadupnul a jelikoz byl nezkusenej tak si myslel ze se zabrzdenyma kolama muze zatacet. Z ceho se da poznat ze se kola kously? Ja to z videa nepoznam.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

Tak čmoud jde od pravé zadní gumy a přední se v klidu odvalujou.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Pro podporu tvrzení, že T4 byl vrak již před nárazem do betonu, přikádám 3 snímky z 11. sekundy. Při analýze videa nestačí jen shlédnout, kritické okamžky je nutné procházet snímek po snímku.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

JInak po daším shlédnutí bych vsadil 100:1 že řidička přehlédla sjezd a proto začala brzdit než jí okamžitě došlo, že dělá hovadinu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Ženský všeobecně nečuměj za sebe a nezajímá je co se děje za nima. Stačí se podívat v obchodě, jde před váma ženská, za ní dav lidí, ona něco vidí v regálu a na místě se zastaví uprostřed cesty. Nebylo to od ní moc zdvořilí ale nevím proč jí s tim otravujou, řidič dodávky mohl včas a v klidu reagovat. Člověk aby se už bál zpomalit aby nebyl z něčeho obviněn.
« Poslední změna: 25 Října 2018, 13:24:54 od t4455 »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil

tak levý pruh slouží k předjíždění a ne ke zpomalování  8)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

enzym, pk202: Když se podívám na to video pořádně (a že jsem ho viděl asi už 100x teď), je vidět jak ve chvíli kdy vůz začne přecházet do levotočivého smyku, kouř jde i od levé gumy. Osobně si myslím že to auto prostě nemělo ABS (buď vyřazeno úmyslně nebo o tom ani řidič nevěděl) a tak se zablokovalo kolo co bylo nejlehčí (PZ), potom se váha přenesla na to pravé (zatáčel doleva) a tak se začalo kouřit od LZ kola, byť jen trochu - je to tam poměrně dobře vidět (možná někdo s dashcam by mohl dodat i stopy po gumách, jelikož ty jen tak nezmizí). Jenže jak to PZ kolo bylo už "spálený", tak se z něj kouřilo dál, ono se totiž potom neroztočilo (moje úvaha). Podle mě měl prostě celej manévr nohu na brzdě a kola zablokoval úmyslně a to ho dostalo do průseru. Mohl (a asi měl) to řešit ťukancem "čelně" a hned po něm pustit nohu z brzdy a "řídit", bez ABS se prostě nedá zatáčet a tady je celkem dobrej příklad. Tedy chyba ve stylu "za pět minut u tesca".

Samozřejmě chápu že pokud má člověk dodávku jako 3. auto a jezdí s tim jednou za dva tejdny, tak postupuje podle naučených reflexů a tyhle věci mu dojdou až potom, během těch pár sekund mu asi ani vůbec nedošlo že má pustit brzdu a pak už bylo holt pozdě.

A furt ste mě nepřesvědčili že ta T4 je vrak, mi se to auto vždycky líbilo.  ;D Kdysi jsem si s tim ABS u služebáku hodně hrál a dospěl jsem do stavu, kdy mě sralo když bylo zapnutý - vyřadit se dá vyjmutím pojistky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.