30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stavění promlčecí doby vs. odvolání  (Přečteno 11525 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #15 kdy: 05 Června 2019, 11:14:09 »

Samozřejmě - doručeno materiálně - nějak mi to nemyslí, to bude vedrem.

V tom případě by k výročí vydání rozhodnutí opravdu mělo být promlčeno, ale asi dá trochu práce o tom SO přesvědčit. Zejména pokud odvolání je opravdu odmítnuté jako opožděné, je třeba po doručení (datovkou, při nahlížení ... rozhodně bych netvrdil, že bylo skoro po roce nalezeno mezi starým denním tiskem) obratem navrhnout přezkum - a hlídat si lhůtu na správní žalobu.
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #16 kdy: 05 Června 2019, 15:51:53 »

Pardon, ještě upřesním ta data. 18.6. je datum vydání rozhodnutí, tedy ležení na poště/fikce, 15 dní lhůta na odpověď a moje podání odvolání dne 12.7., které (nevím proč) doputovalo ke kraji až toho 23.7.

Každopádně bylo úspěšně podané/přijaté a nebylo zamítnuto z důvodu špatného podání.

Čili pokud tomu dobře rozumím, tento akt SO2, rozhodnutí, které potvrzuje předchozí rozhodnutí SO1 z toho 18.6. lhůtu nerestartuje a tedy 19.6. dojde k prekluzi a mám roztočit přezkum?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #17 kdy: 05 Června 2019, 16:22:10 »

To rozhodnutí SO1 bylo nakonec vhozeno do schránky?
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #18 kdy: 05 Června 2019, 16:47:56 »

Jelikož to bylo po založení datové schránky (kvůli nezdržování se v místě trvalého bydliště) tak jsem si téměř jist že ano. Nicméně jelikož jsem na to SO1 rozhodnutí reagoval (také poštou), tak se to bere jako spolehlivě doručeno, ne? Nebo o jaký by se vlastně jednalo dopad kdybych si ho převzal ve lhůtě 10 dnů a kdybych ho vybral až fikcí vhozené do schránky?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #19 kdy: 05 Června 2019, 17:16:47 »

Vzhledem k tomu že nebylo doručováno do DS, ale reagoval jste na něj, tak se neuplatní fikce doručení, ale lze si vybrat libovolné vhodné datum mezi odesláním rozhodnutí a odesláním odvolání.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #20 kdy: 05 Června 2019, 17:52:36 »

Každopádně bylo úspěšně podané/přijaté a nebylo zamítnuto z důvodu špatného podání.

..účastník podal odvolání a žádné rozhodnutí ještě nedostal..

a tak účastník má za to že SO2 o odvolání ještě nerozhodl a nabízí se domáhat se rozhodnutí podnětem k opatření proti nečinnosti.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #21 kdy: 05 Června 2019, 18:06:18 »

Nebo o jaký by se vlastně jednalo dopad kdybych si ho převzal ve lhůtě 10 dnů
Tak by bylo doručeno okamžikem převzetí a začala by běžet lhůta pro podání odvolání.
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Stavění promlčecí doby vs. odvolání
« Odpověď #22 kdy: 09 Října 2019, 20:45:43 »

Pro totální jistotu jsem to vyseděl až teď do října a zastaveno z důvodu špatného doručovaní SO2, takže WIN. Jdu řešit body (které se mi sice po roce vymazali, ale chci je samozřejmě zahladit úplně) v kartě řidiče. Děkuji všem za rady.
IP zaznamenána