30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor veřejnného prostranství  (Přečteno 13303 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #15 kdy: 18 Října 2018, 21:40:02 »

Mohl byste mi vysvětlit proč v takovém případě nemůže být mé případné přiznání bráno jako důkaz?
Záznam o podání vysvětlení nelze použít jako důkazní prostředek.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #16 kdy: 19 Října 2018, 09:29:12 »

Mohl byste mi vysvětlit proč v takovém případě nemůže být mé případné přiznání bráno jako důkaz?
Záznam o podání vysvětlení nelze použít jako důkazní prostředek.

Díky! Takže když si nakráčím na mp, napovídám jim tam něco o nevolnosti a oni se i přes to rozhodnou to klasifikovat jako přestupek, vyeskaluje se to k SO tak ten bude stejně bez ohledu na to co jsem tvrdil při vysvětlení hledat osobu jež vozidlo zaparkovala?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #17 kdy: 19 Října 2018, 10:07:19 »

Se zedníkama se vůbec nebavíme a nikam nechodíme. Je to zbytečná ztráta času, akorát Vás budou nutit k přiznání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #18 kdy: 19 Října 2018, 11:05:52 »

Klicky> Pokud městapo SO předá krom nějaké té dokumentace přestupku i Vaší výpověď, je pravděpodobné, že se SO pokusí nejprve přestupek prokázat Vám a pokud se mu to nepodaří (z důvodu, že to nelze prokázat Vám, nikoli z důvodu, že se nejedná o přestupek), budou následně otravovat provozovatele. Ale čas běží.

mrkef> Pokud do toho nechceme tahat provozovatele, nemusí být návštěva městapa úplně zbytečná.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #19 kdy: 19 Října 2018, 14:18:05 »

@Číkus -> Tak jsem se zastavil na služebně MP, ačkoliv to nerad připouštím tak to bylo zcela zbytečné cvičení. V momentě kdy jsem paní budce oznámil, že si nemyslím že se jednalo o přestupek tak mi do toho skočila s tím že nezajímá že se zo předá SO a tam ať si vyprávím co chci. Začal tam cvakat to poučení atd s tím že nesouhlasím s přestupkem to jsem jí řekl že podepisovat nebudu, slušně jsem poděkoval otočil se na podpadkj a zase odkráčel.
« Poslední změna: 19 Října 2018, 15:01:47 od Klicky »
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2018, 10:34:46 »

Jaký je tedy optimální postup při záboru veřejného prostranství firemním vozidlem, které zaparkoval statutár (ale nechytili ho)? Může právnická osoba ústy statutára odmítnout vypovídat a tím to celé vyřešit, stejně jako fyzická osoba? Děkuji.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2018, 11:03:36 »

Jaký je tedy optimální postup při záboru veřejného prostranství firemním vozidlem, které zaparkoval statutár (ale nechytili ho)? Může právnická osoba ústy statutára odmítnout vypovídat a tím to celé vyřešit, stejně jako fyzická osoba? Děkuji.

Ano, tuším, že bylo dokonce někde judikováno, že i právnická osoba má osoby blízké.
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #22 kdy: 05 Listopadu 2018, 12:18:02 »

Jak to tak studuji, tak mi přijde v pohodě stran právnické osoby následující postup:

1) jednatel zastupující PO oznámí SO, že vozidlo, které spáchalo přestupek, má svěřeno jednatel společnosti. Tím končí participace PO a řízení přechází do řízení s fyzickou osobou (která je zrovna shodou okolností jednatelem, ale to je asi vedlejší).

2) Jednatel, jakožto fyzická osoba potvrdí, že vozidlo má svěřeno, ale výslovně sdělí do protokolu, že on vozidlo na dané místo nezaparkoval.

3) Na dotazy "kdo zaparkoval" jednatel neodpoví, s odvoláním na osobu blízkou.

4) Je potřeba prozkoumat, jestli by mělo být nějak papírově podchyceno, že firemní vozidlo může řídit i např. manželka, otec, matka jednatele...

Dává vám tato konstrukce smysl?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #23 kdy: 05 Listopadu 2018, 13:04:15 »

Už pár let nepoužíváme termín „osoba blízká“, ale „v této věci nebudu podávat vysvětlení, důvodem je LZPS a ustanovení platné legislativy ČR“.
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #24 kdy: 05 Listopadu 2018, 14:19:03 »

Už pár let nepoužíváme termín „osoba blízká“, ale „v této věci nebudu podávat vysvětlení, důvodem je LZPS a ustanovení platné legislativy ČR“.

Ano, pardon, samozřejmě máte pravdu :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #25 kdy: 06 Listopadu 2018, 10:02:59 »

Může právnická osoba ústy statutára odmítnout vypovídat a tím to celé vyřešit, stejně jako fyzická osoba? Děkuji.

Ano.. provozovatel může vždy mít důvod nevypovídat.. i když by neměl osobu blízkou.

Třebas teoreticky je možné že by se při výpovědi ukázalo že provozovatel neví kdo řídil a nebo nezná všechny údaje potřebné k určení totožnosti řidiče.
Ale tím by provozovatel porušil §10(1) d) ZPPK a sám sebe by obvinil z přestupku.

A tak provozovatel může vždy odmítnout vypovídat k osobě řidiče.. protože teoreticky může sám sobě způsobit postih za přestupek.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #26 kdy: 07 Listopadu 2018, 11:26:53 »

Máte pravdu hned v prvním příspěvku. Předpokládám, že statutár je otec a máte z něj staženou prdel. To už je Váš boj. Z pohledu zákona stačí, aby osoba, která je oprávněná za právnickou komunikovat, odepsala na výzvu, že se nehodlá vyjadřovat. Je to zábor, nic podle 361, takže objektivní odpovědnost nelze uplatnit.
Ověřeno v desítkách případů, napříč republikou.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #27 kdy: 19 Listopadu 2018, 11:16:44 »

Klicky> Pokud městapo SO předá krom nějaké té dokumentace přestupku i Vaší výpověď, je pravděpodobné, že se SO pokusí nejprve přestupek prokázat Vám a pokud se mu to nepodaří (z důvodu, že to nelze prokázat Vám, nikoli z důvodu, že se nejedná o přestupek), budou následně otravovat provozovatele. Ale čas běží.

mrkef> Pokud do toho nechceme tahat provozovatele, nemusí být návštěva městapa úplně zbytečná.

Tak dnes mi přišlo předvolání k podání vysvětlení od SO.

Takže jaký je dál bojový plán? Když dojdu na magistrát mám si při té příležitosti zrovna prohlédnout spis?

Mám rovnou odepřít podání vysvětlení dle čl. 37 nebo explicitně říci, že dané vozidlo jsem neparkoval já a na další dotazy se odvolat na právo nevypovídat? Je v tom vůbec rozdíl?

Díky
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #28 kdy: 19 Listopadu 2018, 11:19:44 »

Máte pravdu hned v prvním příspěvku. Předpokládám, že statutár je otec a máte z něj staženou prdel. To už je Váš boj. Z pohledu zákona stačí, aby osoba, která je oprávněná za právnickou komunikovat, odepsala na výzvu, že se nehodlá vyjadřovat. Je to zábor, nic podle 361, takže objektivní odpovědnost nelze uplatnit.
Ověřeno v desítkách případů, napříč republikou.

Staženou prdel nemám, jen si svoje problémy chci vyřešit pokud možno sám a nechci s nimi otravovat člověka jenž má na práci podstatnější věci než chodit podávat vysvětlení to je vše. Pokud to ovšem nelze jinak tak se nedá nic dělat.

Ale díky za příspěvek  ;)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #29 kdy: 19 Listopadu 2018, 11:47:01 »

Vůbec neříkejte že jste neparkoval vy. Vy se k tomu jen nebudete vyjadřovat a parkujícího ať si zjistí oni.
IP zaznamenána