30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor veřejnného prostranství  (Přečteno 13289 krát)

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
[WIN] Zábor veřejnného prostranství
« kdy: 18 Října 2018, 11:56:54 »

Ahoj,

Dneska někdo výjimečně zaparkoval u mého domu v parku kvůli nedostatku parkovacích míst (parkem se rozumí nezpevněná nezelená plocha vedle silnice, která je součástí menšího parčíku). Za stěračem mám lísteček, že jsem podezřelý z neoprávněného záboru veřejného prostranství. Po té co jsem chvíli listoval zdejším fórem se jako postup jevilo nikterak nereagovat dokud mi nepřijde příkaz k úhradě pokuty, podat odpor a odmítnout vypovídat a docílit tak toho, že se neprokáže kdo automobil řídil.

Podstatná otázka, mění se něco za předpokladu, že auto není moje ale je firemní a je užíváno výhradně mnou? - podstatná poznámka, vozidlo můžu užívat i pro soukromé účely.



IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2018, 12:26:03 »

Firma je vaše? Nebo jste zaměstnanec nějakého většího korporátu, kde pokutu automaticky zaplatí a vám ji strhnou z platu, protože jste jim tuto možnost kdysi schválil v pracovní smlouvě nebo jiném dokumentu?
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #2 kdy: 18 Října 2018, 12:53:18 »

Firma je rodinná jinak by nemělo smysl se tím vůbec zabývat. Dle knihy jízd jsem zrovna dnes měl automobil k dispozici pro soukromé účely.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2018, 12:59:39 »

Citace
podstatná poznámka, vozidlo můžu užívat i pro soukromé účely
Z hlediska přestupku je to naopak vedlejší, protože správní orgány nemají nárok ji vyžadovat a kontrolovat. Spíše je pro začátek podstatné Vaše postavení ve firmě, jste statutár či nikoli?

Nepochybně jste však zaznamenal, že MP ignorujeme a čekáme na nějakou akci správního orgánu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2018, 13:01:35 »

Nejsem, v rámci hyerarchie firmy jsem jen řadový zaměstnanec
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #5 kdy: 18 Října 2018, 14:24:34 »

Oznámit situaci statutárovi,  lísteček odnesl vítr, až přijde něco od správního orgánu (ne od MP!), tak si zajistěte spis a ozvěte se.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #6 kdy: 18 Října 2018, 20:11:31 »

Oznámit situaci statutárovi,  lísteček odnesl vítr, až přijde něco od správního orgánu (ne od MP!), tak si zajistěte spis a ozvěte se.

Ještě se chci zeptat zdali lze postupovat i jinak. Řekněme kdybych s celou věcí nechrěl otravovat statutára protože má důležitější věci na práci než psaní dopisů správnímu orgánu.

 Nebylo by pak jednodušší kdybych došel na MP a podal vysvětlení ve stylu že jsem měl buď závadu na voze popřípadě mi bylo zle a proto jsem vozidlo odstavil na daném místě abych neohrožoval ostatní účastníky provozu?

Chápu že si tím značně zmenším prostor pro manévrování a prakticky se doznám k tomu že jsem vozidlo řídil já, nicméně pokud by tento argument byl validní tak by se celá mašinérie měla zastavit ještě před začátkem správ. Řízení ne?

Váš názor? Je vulbec výše uvedené vysvětlení uplatnitelné ve vztahu k údajně spáchanému přestupku?
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #7 kdy: 18 Října 2018, 20:15:16 »

Citace
podstatná poznámka, vozidlo můžu užívat i pro soukromé účely
Z hlediska přestupku je to naopak vedlejší, protože správní orgány nemají nárok ji vyžadovat a kontrolovat. Spíše je pro začátek podstatné Vaše postavení ve firmě, jste statutár či nikoli?

Nepochybně jste však zaznamenal, že MP ignorujeme a čekáme na nějakou akci správního orgánu.

Jsem jen řadový zaměstnanec.

Co se komunikace s MP týče to je ta zásadní otázka co řeším viz. příspěvek výše, kdyby bylo auto moje tak bych neváhal jít cestou čekání na výzvu od správ orgánu. Nevím ale jestli se mi chce zatěžovat jednatele obzvlášť pokud by existovala alternativa.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2018, 20:19:53 »

Nikam nechoďte, nemůže to dopadnout jinak, než špatně nebo ještě hůře.

Když nechce otravovat jednotele, tak hrajte mrtvého brouka, otravovat ho bude MP a poté úřad. Bude z Vás mít radost a jistě Vám s ochotně umožní používat služební vozidlo pro soukormé účely i nadále.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2018, 20:33:07 »

Pokud je důležité do toho netahat provozovatele, dalo by se o návštěvě MP uvažovat. Pokud na MP podáte vysvětlení a k řízení vozidla se přiznáte, nebude to stejně moci být použito jako důkaz. A pokud se Vám následně podaří se s orgánem hádat až do výročí přestupku a vyhrát to na tom, že přestupek nebyl prokázán právě Vám, je z toho venku i provozovatel (promlčeno).
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2018, 20:46:51 »

Pokud na MP podáte vysvětlení a k řízení vozidla se přiznáte, nebude to stejně moci být použito jako důkaz.

Mohl byste mi vysvětlit proč v takovém případě nemůže být mé případné přiznání bráno jako důkaz?

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #11 kdy: 18 Října 2018, 20:50:51 »

@ Číkus: Já vím, ale to je hra na nestadardní situace a neschopnost SO se s ní vyrovnat. Takovou strategii boje navrhujete zjevnému začátečníkovi? Stačí malá chyba ...
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #12 kdy: 18 Října 2018, 21:05:59 »

Ale tak provozovatel je z toho venku, protože to nejde stáhnout na sprdel né? Ten maximálně řekne, že má auto svěřený Klicky i pro osobní potřebu a ten odmítne podat výpověď a bez řidiče není ani pokuta, nebo se pletu?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #13 kdy: 18 Října 2018, 21:09:23 »

Přesně tak. Ale provozovatel bude nejméně 2x otravován bez předchozího varování. Pyrát hledá cestu, jak to smést se stolu bez účasti provozovatele.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejnného prostranství
« Odpověď #14 kdy: 18 Října 2018, 21:21:39 »

Přesně tak. Ale provozovatel bude nejméně 2x otravován bez předchozího varování. Pyrát hledá cestu, jak to smést se stolu bez účasti provozovatele.

V momentě kdy bude správní orgán otravovat provozovatele tak jestli to dobře chápu ten má dvě možnosti, buď odmítne vypovídat přímo on nebo oznámí že auto užívám já a já po výzvě odmítnu vypovídat což by oboje mělo mít stejný efekt ne?

Oboje samozřejmě předpokládá že nedojde k překvalifikaci přestupku.


To je asi ideální postup ne?
IP zaznamenána