30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden  (Přečteno 8844 krát)

Strapoc

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Možná se to tady už řešilo, ale nenašel jsem to. Přišel mi a hned doporučený dopis z Rakouska k určení řidiče  nebo osoby povinné podat informaci. Není uveden druh přestupku ani částka k zaplacení nic. Jen je uvedeno: "Spáchání dopravního přestupku v Rakousku: Policejní pokuta-pátrání po řidiči".
Už jste se někdo s takovou prasárnou setkali? Uvedli jen místo (silnice a kilometr) datum a čas ve formátu hh:mm . Žádné vteřiny nic žádný druh přestupku. Prosím poraďte co nejlépe nyní dělat. Máte zkušenosti?

1.Co znamená v Rakousku osoba oprávněná podat informaci? 
2.Chápu dobře, že je to ten komu jsem pujčil dopravní prostředek s tím, že ho může půjčit dál nebo ho vozit nějaký jeho kamarád pokud by neměl řidičák?
3.Takže asi nejlépe ten co před týdnem tragicky .... ?
« Poslední změna: 15 Října 2018, 23:14:09 od Strapoc »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2018, 19:01:25 »

Jak to přišlo? Obyčejnou poštou?
IP zaznamenána

Strapoc

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2018, 21:12:10 »

Jak píšu,  rovnou na mezinarodni doručenku doporučeně.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2018, 21:40:24 »

pardon, nevšiml jsem si zmínky o doručence.
Pokud to je česky, tak bych jim napsal že auto měli zapůjčené dva řidiči a pokud mají fotku z radaru, tak určitě rád pomůžete.
IP zaznamenána

Strapoc

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2018, 23:08:33 »

No ale nevěřím, že neodpovi, nebylo by přece jen jednodušší  vyplnit údaje o osobe povinné podat informace. Ona však bohužel tragicky.....  Jaky je vas nazor? Tím by se to prece melo ukoncit ne? Nechci si s nimi dopisovat.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #5 kdy: 17 Října 2018, 08:13:40 »

V Rakousku je ještě informační zákon, že musíte poskytovat součinnost. Jak to ale zní a nebo jak to je v praxi, netuším.

Vyřešil bych to tak, že víte kdo řídil, ale chcete fotku , popis přestupku a podrobnější informace. Pak poskytnete součinnost a řidiče si vymyslíte.
IP zaznamenána

Strapoc

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #6 kdy: 17 Října 2018, 09:42:15 »

V dopise je, že mám uvést řidiče plus fůra udajů k němu včetně čísla řidičského opravnění apod. pak je tam druhá volba uvést osobu povinnou informace poskytnou a u ní tolik údajů není jen adresa a datum narození. Tzn. že pokud uvedu tu druhou volbu a oni mu nedoručí protože ....  . Tak informační zákon potom znamená co?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2018, 20:12:36 »

Já bych to osobně ignoroval.
IP zaznamenána

rant

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2020, 12:54:11 »

Tak přišla výzva k zaplacení ukrajinci (na adresu dočasného pobytu v Česku), akorát nedoporučeně, a teď řeším, zdali se ukrajinec přizná. Samozřejmě že nedoporučené dopisy mi pravidelně zobe vlaštovka, na druhou stranu, dopis s přiznáním můžu použít jako důkaz, že Ukrajinec existuje, a rakušáci mě nemůžou obesílat, že jim udávám vymyšleného helmuta (což rádi dělají kupříkladu ve Vsetíně).

Update: omlouvám se, mělo to být do jiného tématu, fórum nějak nedává více otevřených oken :(
« Poslední změna: 13 Března 2020, 12:56:31 od rant »
IP zaznamenána

Yamajka

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - výzva k určení řidiče - druh přestupku neuveden
« Odpověď #9 kdy: 10 Července 2020, 22:09:51 »

Mám to stejné z Rakouska Mariazell.. Na moto...nejspis to bude rychlost v obci asi víc než 30km /h. Řešil někdo další postup s

,, spáchání dopravního přestupku v Rakousku oznámení řidiče vozidla nebo osoby povinné podat informací,,
IP zaznamenána