30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Může pořadatel zastavovat vozidla?  (Přečteno 7727 krát)

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #15 kdy: 15 Října 2018, 18:04:19 »

K diskuzi o výkladu zákona 361/2000 si netroufám přispět, ale technicky je veřejně k dispozici seznam schválených výrobků na webu http://www.pjpk.cz/dopravni-znacky-svetelne-a-akusticke-signaly-do/. Nic, co by vypadalo jako zařízení pro ovládání návěstidel na základě rychlosti přijíždějícího vozidla tam nenacházím, zato řadičů/rozváděčů pro světelnou signalizaci je tam několik.
K technickým normám 12675 a 50556, které nejsou bezplatně přístupné. Ve své podstatě řeší, jak moc musí být světelná signalizace bezpečná, především ve smyslu kolizních dopravních pohybů. 12675 to řeší po stránce "co účastník provozu může, musí a co nemůže a nesmí vidět"; 50556 je spíše elektrikářská, tedy definuje elektrické parametry toho, co je nutné/zakázané ve 12675.
Například podle 12675 (zprostředkovaně přes 12368, která se zabývá návěstidly) musí mít červená světelný tok na návěstidle nejméně X cd (pokud má svítit) a zelená nesmí mít světelný tok nad Y cd (pokud nemá svítit). V 50556 jsou tomu přiřazeny podle druhu světelného zdroje nějaké proudy a napětí či jinak definované parametry.
Buzersemafor žádné kolizní dopravní proudy neřeší, takže řádnou certifikaci podle těchto norem mít ani nemůže. Jaký z toho učinit závěr v kontextu vlákna? Já nevím.
« Poslední změna: 15 Října 2018, 18:13:07 od gauner »
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #16 kdy: 15 Října 2018, 20:03:27 »

gauner, teď vařím čistě z vody, ale určitě o tom víte víc než já. Slyšel jsem, že některé buzerační semafory mají vestavěnou detekci záblesků - aby neházely červenou blikajícím fízlům, že je stačí probliknou dálkovýma a dají zelenou - je k tomu nějaká norma/specifikace?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #17 kdy: 15 Října 2018, 20:57:55 »

A to jako proč? Vždyť policajti můžou klidně projet na červenou. Tak proč by měly být v semaforu zbytečné ptákoviny?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #18 kdy: 15 Října 2018, 21:06:45 »

Netvrdím, že je to nutné, aby to tam bylo. A vzhledem k tomu, že úředníci milují zbytečné požadavky, protože to oni neplatí, otázka "proč?" není na místě.
Slyšel jsem / četl jsem, tak se ptám, jestli to někdo s informacemi ze zákulisí dokáže potvrdit / vyvrátit.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #19 kdy: 15 Října 2018, 22:22:40 »

s ohledem na to, že spousta buzeračních semaforů není vybavena záznamovým zařízením, bych to považoval za legendu
defaultně je na nich červená a příjezdové čidlo při dodržení stanovené rychlosti přepne na zelenou.
všechny tyhle poklady jsou vymyšlené s komplet dokumentací, kterou firmy posílají na radnice, rovnou i s uvedením, z čeho se dá aktuálně financovat
viděl jsem to na stole v jedné podhorské vesničce
do měsíce byl informační radar instalován
a protože se proslechlo, že je jen informační, tak starosta přemluvil hlídku z blízkého města, aby udělala pár fotek z balkonu přilehlého "činžáku" a rozeslala je
od té doby, si ti co zaplatili, myslí, že to fakt funguje  ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #20 kdy: 15 Října 2018, 22:26:25 »

Můj vůz už projel (opakovaně) hromadu buzersemaforů na červenou (jako by to snad řidič dělal schválně, pyrát jeden!), ale zatím žádná odezva od orgánů. A to na některých byly i kamery (nebo alespoň makety kamer). Buď mívá řidič mého vozu štěstí a nebo to orgánové raději ani nezkouší.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #21 kdy: 15 Října 2018, 22:29:40 »

Buzersemafor? Ja tady zadnej teda nemam, ale neresi se tyhle veci buzerklaksonem? Beztak jedinej kdo tam ten semafor chce sou mistni.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #22 kdy: 15 Října 2018, 22:32:59 »

Ano. Můj řidič na buzerčervenou upozorňuje dlouhým akustickým signálem. Zejména v noci ho to vyloženě baví.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #23 kdy: 16 Října 2018, 14:29:04 »

vesničani nemůžou mít lampu v podobě semaforu.. nic co by bylo možno zaměnit se semaforem se v blízkosti PK nesmí umisťovat.. §78(6) ZPPK..
Předpokládám teda že je trestný umisťovat k silnici i cosi, co vytváří dojem dopravní značky, ale je to takovej paskvil, že to být značení nemůže? Nebo v případě, že to udělá úředník, tak je jako obvykle beztrestnej?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #24 kdy: 16 Října 2018, 15:04:28 »

Částečně k tématu:

Není v rozporu s § 78 odst. 6 ZPPK i takovýto billboard?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #25 kdy: 16 Října 2018, 15:15:40 »

Behemot:
Když semafor bude byrokraticky ošetřený tak asi nikdo nemůže úředníka trestat za to že ho nechal umístit..
..a to že si někdo z legrace koupí a umístí semafor si neumím představit.. už jen kolik by ta legrace stála..
..a když semafor nebude schválený a úředník ho nechá umístit za peníze obce tak před soudem skončí..
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #26 kdy: 16 Října 2018, 15:33:31 »

@ Číkus: Kuřim, město kolon při problémech na I/43. Domnívám se, že nikoli, protože to zjevně není dopravní značka. Nicméně nelze vyloučit, že někteří to pochopí jako značku 40 km/h a pak to v rozporu je. Možná by to stálo za buzerační dotaz na SSO.
« Poslední změna: 16 Října 2018, 15:36:42 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #27 kdy: 16 Října 2018, 15:47:57 »

Částečně k tématu:

Není v rozporu s § 78 odst. 6 ZPPK i takovýto billboard?

Bezesporu ano. Ze stejného důvodu musel OSBID v r. 2012 odstranit mnohem užitečnější billboardy ze Strakonické.
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #28 kdy: 16 Října 2018, 15:53:05 »

Buzerační semafor nebude zase taková darda, jako standardní světelná signalizace. Jeden stožár s výložníkem, dvě návěstidla, radar a jednoduchý přepínač světel, který ubastlí každý elektrikář. Pouhý odhad, takový typ semaforů je mimo moji působnost. Dost velkou roli může hrát vzdálenost a poloha napájecího bodu.
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Může pořadatel zastavovat vozidla?
« Odpověď #29 kdy: 18 Října 2018, 21:19:36 »

Behemot:
Když semafor bude byrokraticky ošetřený tak asi nikdo nemůže úředníka trestat za to že ho nechal umístit..
..a to že si někdo z legrace koupí a umístí semafor si neumím představit.. už jen kolik by ta legrace stála..
..a když semafor nebude schválený a úředník ho nechá umístit za peníze obce tak před soudem skončí..
Nepsal sem nic o semtamfóru.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky