30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedání přednosti v jízdě  (Přečteno 3743 krát)

Elena

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Nedání přednosti v jízdě
« kdy: 08 Října 2018, 13:29:51 »

Dobrý den, měla bych dotaz. To co se mi stalo dnes, bylo poprvé za mou dvanáctiletou řidičskou kariéru a proto jsem z celé té události trochu v šoku a rozhodla jsem se požádat o názor. Dnes jsem při cestě do práce nedala přednost na kruhovém objezdu . Když jsem na něj vjížděla, ujistila jsem se že nic nejede a jela. Auto kterému jsem nedala přednost se mi muselo schovat za sloupkem na levé straně automobilu a já ho spatřila až když jsem půlkou auta byla na kruháči. Naštěstí řidič druhého auta byl rychlý a včas zastavil. Nic se nestalo. Tak jsem pokračovala pomalu v jízdě. Sledovala jsem ve zpětném zrcátku auto a pustila varovná světla na omluvu. Nicméně auto mě sledovalo až do práce. Když jsem to zjistila tak jsem přibrzdila a zastavila. Pán začal křičet že zavolá policii a že má všechno nahrané. Řekla jsem ať ji klidně zavolá, ještě jednou jsem se mu omluvila, vysvětlila že jsem ho opravdu neviděla,že vím že to byla moje chyba, jsem ráda že se mu nic nestalo ale teď už s tím nic neudělám. Prostě se to stalo. Stále křičel, že je od policie (ale žádný průkaz mi neukázal), že si všechno natáčel a já jsem hned udělala dva přestupky. Jednak jsem nedala přednost v jízdě (toho jsem si vědomá), nezastavila a nezeptala se ho jestli je v pořádku (nepředpokládala jsem že se mu něco stalo, když jel hned za mnou). Říkal že se mu třeba z toho mohlo udělat špatně a já jsem ani nezastavila a nezjistila jak na tom je. Že za mnou musel jet abych zastavila. Policii nezavolal, něco mi tam ještě zvýšeným hlasem povídal pak se otočil a šel. Byla jsem zaražená jeho chováním. Chci se zeptat v případě že by si chtěl pán něco dokázat, záznam měl a odeslal ho na policii co mě čeká? Auto není moje, měla jsem ho jen půjčené.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2018, 13:34:57 »

Proběhlo nějaké ztotožnění? Pokud ne, tak v případném dalším řízení doporučuji odepřít výpověď/zapírat; řídil zkrátka někdo jiný.

Pokud nedošlo k nehodě, tam jste neměla povinnost zastavovat. Vypadá to, že to byl opravdu fízl, dle jeho rétoriky :)
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2018, 13:38:54 »

Zase na druhou stranu. Pokud by jste nedala přednost např. autobusu a ten by musel prudce zastavit tak by se tam mohl někdo zranit i když by do vás ten autobus nenaboural. V autě je ta šance mnohem menší ale ne nulová. Ale nevím jestli by se to posuzovalo jako nehoda. Ani nevím jak bych se zachoval já ve vašem případě. Asi bych to udělal stejně.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2018, 13:40:35 »

Psychologickou stránku nechám stranou, ale pokud nedošlo ke kolizi (kontaktu aut) - ani přímo těch vašich, ani to do něj někdo sekundárně nenabořil poté, co nouzově zastavil, ani k žádné škodě na komunikaci či majetku třetích osob, tak právně nešlo o nehodu a tedy nebylo vaší povinností zastavit, měnit si kontakty atp.

Pokud se z toho pánovi udělalo špatně, měl zastavit a vyhledat pomoc. Pokud vám něco důležitého potřeboval sdělit, a místo předjetí a nějakého čitelného dání najevo, že vám něco chce, volil metodu stalkingu až do vaší destinace, je to v zásadě jeho volba, ale pokud jediným účelem této komunikace bylo pochlubit se, že je policajt, pusťte to z hlavy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2018, 13:51:03 »

Chci se zeptat v případě že by si chtěl pán něco dokázat, záznam měl a odeslal ho na policii co mě čeká? Auto není moje, měla jsem ho jen půjčené.

Když by se domáhal řešení tak by PČR asi kontaktovala provozovatele a chtěla podání vysvětlení kdo řídil..
když by provozovatel udal řidiče a ten se k přestupku přiznal tak řidiči asi hrozí postih za přestupek.

Když by k něčemu z toho nedošlo.. provozovatel odmítl vypovídat a nebo jinak neudal řidiče a nebo se řidič k přestupku nepřiznal tak by to asi skončilo.

Ale "máme to natočené" je od policajtů častá taktika..
v první řadě můžete předpokládat že lžou a nic natočené nemají.. JUDr Beran popisoval jak ho policajti zastavili kvůli údajnému překročení rychlosti a když s přestupkem nesouhlasil a chtěl vidět důkazy tak se ukázalo že nemají ani radar ani nic natočené a rychlost určili mozkovým myšlením.

Postup je na takové věci nereagovat a počkat jestli něco oficiálně přijde.. tady asi už se nic dalšího nestane.

Jednak jsem nedala přednost v jízdě (toho jsem si vědomá), nezastavila a nezeptala se ho jestli je v pořádku (nepředpokládala jsem že se mu něco stalo, když jel hned za mnou).

O prvním přestupku není spor..
druhý přestupek je nesmysl.. když se nic nestalo a k nehodě nedošlo tak nemáte povinnost zastavit.
IP zaznamenána

Elena

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2018, 14:25:11 »

Děkuji za rady :-)
IP zaznamenána