30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sekyra v autě - DE.  (Přečteno 4278 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Sekyra v autě - DE.
« kdy: 26 Září 2018, 23:56:37 »

Zdravim, tak mi zacaly casteji kontroly v DE, ani nevim proc jelikoz si me asi rok a pul vubec nevsimli. Mel jsem x kontrol, vzdycky si vsimnou my sekyry v aute (v sedacce), vzdycky reknu ze je to na drevo a neni problem. Dneska mi to ale jeden nemeckej policejni zmrd prendal ze sedacky do kufru s tim ze je na to zakon. Mel jsem se ho zeptat kterej zakon presne ma na mysli ze si to dohledam ale v tu chvili me to nenapadlo. Nevedel by nekdo dohledat ten zakon? Jakoze nemuzu mit tezky veci v kabine, treba kvuli bezpecnosti jakoze je to nezajisteny (vlozeny ty kapse v sedacce). Dle me je to nesmysl, ale nemecinu furt nedavam.

Pozitivni na tom aspon je, ze kdyz videl ze jsem fakt nasranej, podal mi doklady se slovy "Sorry". :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Sekyra v autě - DE.
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2018, 13:57:24 »

Vítr spíše fouká odsud:

https://www.policista.cz/clanky/reportaz/noseni-nozu-v-nemecku-1053/

Předpokládám, že sekyry se to bude týkat taky.

...Omezení manipulace a okamžitého přístupu k noži mimo prostor vlastního domu platí i pro dýky, meče a šavle, stejně jako pro nože, jejichž čepel lze vyklopit jednou rukou a upevnit (oba předpoklady musí platit současně). Omezení se vztahují i na nože s pevnou čepelí překračující délku 12 centimetrů.

Manipulovat s těmito noži můžete pouze v případě oprávněného zájmu, který představují například sportovní a pracovní potřeby, filmová a divadelní představení, ale zachránit vás před ramenem zákona může i to, když prokážete, že dlouhá chladná zbraň je součástí vašich tradic a zvyků...

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Sekyra v autě - DE.
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2018, 14:26:20 »

S nožem jsme měli problém již v roce 2004 myslím, kdy nás cestou na CeBit zastavila hlídka. Kolega ho nosil u sebe a musel ho snad taky nechat v kufru.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Sekyra v autě - DE.
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2018, 23:24:00 »

Tak dneska další kontrola, hodili mi ji do kufru podruhý, tentokrát argumentovali tím, že bych tím mohl někoho napadnout. Sekyru jsem dnes vyměnil za teleskopický klíč na kola a těšim se na další kontrolu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Sekyra v autě - DE.
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2018, 06:42:48 »

A pak by to chtělo zkusit nějakou hůl od Cold Steel:)

EDIT: Nebo od nich tohle a tvrdit, že Seagal je vzor z mládí a hrával poldy a kladné hrdiny a je součástí osobní tradice :-)
« Poslední změna: 13 Října 2018, 04:18:04 od swenak »
IP zaznamenána