30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaplacený lístek parkování anglie  (Přečteno 5675 krát)

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Nezaplacený lístek parkování anglie
« kdy: 05 Září 2018, 08:21:17 »

Ahoj, nemá někdo zkušenosti s nezaplaceným parkováním v Anglii? Na předměstí Londýna, ve městě Croydon, dali na námi vypůjčené vozidlo lísteček za stěrač, kde se domáhali 65 liber. Proti tomu jsme se snažili "odvolat", to nám zamítli. Pak to oznámili vlastníku vozidla, autopůjčovně, která nám dala poplatek 84 liber a radnice zvedla na dvojnásobek, tedy 130 liber.

Kreditní karta, ze které se měl poplatek "stáhnout", byla "naštěstí" včas zrušena :)

Ke všemu mám dokumentaci. Otázka zní, jak moc reálně to vidíte s nějakým vymáháním v Česku? Co se stane, když se na to prostě vykašleme? Budou české úřady spolupracovat s anglickýma? Co dál? Nějaké zkušenosti? :)

IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacený lístek parkování anglie
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2018, 21:41:52 »

Nevím jak úřady, ale půjčovna ti to osolí při příští zápůjčce (pokud je to nějaká mezinárodní firma ala Avis/Budget/Hertz/Sixt/....) a nedivil bych se kdyby měli ty půjčovny mezi s sebou nějaký interní systém, kde by tě jedna půjčovna označila za nesolidního partnera a v té druhé by ti třeba zrušili rezervaci - to ale vařím čistě z vody, nicméně varianta A, že u te stejné půjčovny bych si už raději auto nepůjčoval.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacený lístek parkování anglie
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2018, 00:23:50 »

doonio: Nepřeceňoval bych schopnosti řetězců, alespoň tedy ne plošně. Nedávno na mě šmejdi z italského Avisu zkusili levárnu, že mi čistý předávací protokol (s tvrzením, že auto je úplně nové) nechali podepsat ještě na přepážce, aniž bych auto viděl. Na parkovišti jsem si sice všimnul, že disk na jednom kole byl trochu podrápaný, tak jsem to pro jistotu vyfotil, ale nepředpokládal jsem, že by to někdo řešil a za vracení se na přepážku mi to nestálo. Při vrácení samozřejmě hrozný problém. Následně mi z karetního depozitu strhli částku, za kterou by se zhruba dal koupit nikoliv jeden nový disk, ale rovnou všechna kola i s přezutím.

Tak jsem to pochopitelně u banky reklamoval a těšil se na zajímavý právní spor s mezinárodním prvkem. Pitomci se nezvládli ani v určené lhůtě k věci vyjádřit, tak to projeli kontumačně ...
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacený lístek parkování anglie
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2018, 14:25:26 »

A přesně kvůli tomuto mám externí pojistku, ty půjčovný na tomhle vydělávají neskutečný prachy...podobonu story jsem měl z doslechu, kdy na autě kategorie Fiat Panda byl malá prohlubeň od většího kamene...v normálním servisu by to vyklepali za pár EUR, ale nééé autopůjčovna to nacenila na 750€, ano slovy dvacet tisíc Kč. Za to by jsi koupil nový dveře i s přelakováním na takový auto.
Ad. ty pokuty za parkování, je to jak píše tazatel - půjčovna si velice ráda strhne další poplateček za to, že ti vůbec oznámí, že jsi nějakou pokutu dostal....Tohle je ale trochu mimo téma tohoto fóra, nicméně člověk musí být velice obezřetný v dnešní době při půjčování aut (hlavně takový scamy u GoldCaru a jim podobným)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacený lístek parkování anglie
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2018, 01:18:15 »

Jakou pojistku, na jaké pojistné riziko?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacený lístek parkování anglie
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2018, 08:45:36 »

Taktéž by mě ten pojistný produkt zajímal.  Kdysi nabízela pojišťovna Direct pojištění "spoluúčasti" na havarijním pojištění sjednávaným autopůjčovnami. Hlavně pro stroje typu motocykl případně čtyřkolka to bylo zajímavé, protože byly havarované zásadně všechny a spoluúčast cca 1000Euro docela zamrzela.
Ale to pořád neřeší popisovaný problém.
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacený lístek parkování anglie
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2018, 20:49:47 »

Pro půjčovaná auta v zahraničí jsou nejznámější a na cestovních fórech nejlépe hodnocené tyto 2 firmy, které poskytují externí pojistky pro půjčovaná auta:
https://www.icarhireinsurance.com/#0
https://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm

Kdo cestuje hodně, asi se mu vyplatí to roční, já tak jedno/dvakrát za rok vyjedu někam na pár dní a vždy kupuji tohle. Oni na přepážce autopůjčovny vnucují to jejich, ale taky jsem se setkal že za 10 dní chtěli za tu pojistku 150€, já měl externí a s lepším krytím taky na 10 dní za 25€. Samozřejmě jsem nejezdil jako prase, ale takový škrábanec někdy dokáže provětrat peněženku(viz. můj příspěvek výše)
IP zaznamenána