30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neumožnění nahlédnutí do spisu  (Přečteno 15015 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #30 kdy: 21 Srpna 2023, 20:14:47 »

I když procesně to není ještě ukončeno, kvůliva důležitému judikátu navrhuji přesunout do WIN
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #31 kdy: 15 Listopadu 2023, 09:21:25 »

Takže po šesti letech dobojováno a je to WIN. Ještě z nich vytahat aspoň náklady na zastupování, vrátit pokutu, výmaz z karty řidiče a zkusit nějakou kompenzaci za neoprávněně udělené dva trestné body. Uvidím co advokát vymyslí.
Děkuji všem kdo mi pomohli třeba i malou poznámkou, nebo vlastním názorem.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #32 kdy: 16 Listopadu 2023, 07:25:05 »

Teď si ještě Zkontrolujte, jestli Vám vymazali i bodový postih.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #33 kdy: 16 Listopadu 2023, 07:52:31 »

No já mám už zase 0 na kontě, protože se to táhne už 6 let. Udělili mi 2, ale za rok to bylo automaticky smazáno. Právě za toto řeším s advokátem nějakou kompenzaci. Uvidím co vymyslí. A taky mi není jasno jak dosáhnu smazání přestupku z evidence řidiče. Policie má vlastní seznam přestupků, kde jsou všechny přestupky, i ty co jsou už vymazány z přehledu evidence řidiče. Třeba právě tento se mi v mém přehledu na portálu občana už nezobrazuje, ale v evidenci je, protože mi při jiném přestupku argumentoval SO počtem evidovaných přestupků, kde byl tento zahrnut. Nevím jak zkontrolovat výmaz z tohoto interního přehledu.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #34 kdy: 16 Listopadu 2023, 08:01:46 »

V demokratickém státu je nepřijatelné, aby stát vedl nějakou jinou než oficální evidenci (kde je pro to opora v zákoně?), argumentoval s ní ve správních řízeních, ale občan o ní nic nevěděl a nemohl se proti ní bránit. Myslím, že by to stálo za nějaké úsilí, má to zjevné ústavní konotace.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #35 kdy: 16 Listopadu 2023, 09:53:23 »

Z recese bych nějaký přestupek, kde řidiče uznali vinným a argumentovali i předchozími přestupky, zkusil nechal přezkoumat. Když už nic, tak alespoň co do výše udělené sankce.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #36 kdy: 16 Listopadu 2023, 10:15:47 »

Tomfox> Je potřeba rozlišovat "výpis z karty řidiče" (vyhotoví na úřadě) a "bodový výpis" (vyhotoví na úřadě a nebo na CzechPointu).
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #37 kdy: 16 Listopadu 2023, 14:34:01 »

Číkus> Obojí by mělo být vidět ve výpisu na portálu občana.

Dvě databáze vedou 100%. Když jsem kdysi řešil vrácení ŘP v půlce trestu, tak se policajtum nějak ztratil můj řidičák a když nebyli schopni dodržet lhůtu, tak mi navýšili dodatečně trest a vytáhli na mne přestupky staré snad 10 let, jen aby obhájili mou společenskou nebezpečnost. Ale uznávám je to už hezká řádka let, mohlo se něco změnit... ale moc bych na to nesázel :-D.
Prosím aby někdo nešťoural, že jsem se měl bránit. Je to dávno, byl jsem celkem mladej fógl a tenkrát teprve začínal ten chlívek co tu máme dnes, je to pryč.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #38 kdy: 17 Listopadu 2023, 00:22:25 »

V demokratickém státu je nepřijatelné, aby stát vedl nějakou jinou než oficální evidenci (kde je pro to opora v zákoně?)

Například Rejstřík Trestů je jeden, ale je možné z něj udělat výpis pro žadatele nebo opis pro řízení.


IP zaznamenána